UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU

 • UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU
 • UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU
 • UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU
 • UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU
 • UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU

  UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR

MARDİN GİDİŞ - DİYARBAKIR DÖNÜŞ 

Zerzavan Kalesi farkı ile..

2 gece Raymar Hotelde Y.P Konaklama

Otel'de Sabah+Akşam Yemekleri Fiyata Dahil

Mardin,Dara Antik Kenti,Deyr-ul Zafaran Manastırı,Kasımiye Medresesi,Mağara Köy (KIVEX) Mor Gabriel Manastırı,Midyat,Diyarbakır,On Gözlü Köprü,Zerzevan Kalesi

1. Gün: İzmir- Mardin

Siz Değerli Misafirlerimiz ile Sabah saat 04.15 ‘da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sunexpress Kontuarının önünde buluşuyoruz ve rehberimiz eşliğinde XQ 9196 Sefer sayılı uçuş ile 05.35’de Mardin uçağımıza biniyoruz.Mardin Havalimanı’nda bizi bekleyen tur otobüsümüze ulaştıktan Doğu’nun Efes’i olarak kabul gören Dara Antik Kenti’ne doğru hareket ediyoruz. Tarihte Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara, İmparator Anastasius'un (491-518) girişimleriyle 505 yılında, Doğu Roma İmparatorluğu’nun doğu sınırını Sasanilere karşı korumak için askeri amaçlı bir garnizon kenti olarak kurulmuştur. Dünyanın ilk biyolojik savaşına da ev sahipliği yapan bu tarihi alan Anadolu'nun en büyük tarihi toplu mezarlığını ve en büyük su sistemlerinden birini de içerisinde barındırmaktadır.Gezimiz içerisinde göreceğimiz yerlerden biri de Dara Sarnıç olacaktır. Merdivenler boyunca inerek eşsiz akustiği ve derinliği ile sizleri hayrete düşürecek bu alanda vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Mardin’in büyülü topraklarında yüzünü Mezopotamya’ya dönmüş eşsiz eserlerden biri olan Deyrulzaferan Manastırı ilk durağımız olacak.Manastır M.Ö 2 binlere tarihlenen eski bir Şemsi tapınağının üzerine inşaa edilmiş bu eşsiz yapıyı gezerken bölgenin kadim ırkı olan Süryanileri yakından tanıma şansımız olacak. Deyrul zaferan Manastırı ziyaretimiz ardından öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza geçiyoruz.Sonrasında Kasımiye Medresesi’ne geçiyoruz.Medresenin içerisinde yer alan Selsebil görebileceğiniz en harika eserlerden bir tanesidir,rehberimizin anlatımıyla anlamını öğrendiğinizde daha da etkileneceksiniz.Medrese içerisinde yer alan odacıkları gezdikten ve harika fotoğraf kareleri aldıktan sonra rehberimizin belirttiği saatte aracımızla buluşuyor ve masalımsı bir yolculuk yapacağımız eski Mardin sokaklarına çıkıyoruz. Eski Mardin’de sokaklarda yürüyüş yaparken abbaralar hakkında, bilgileniyor ve meşhur Mardin Badem Şekeri almak üzere kuruyemiş dükkanına uğruyoruz. Buradan Ulu camii ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.Rehberimizin vereceği serbest zamanda Mardin’i keşfedebilir, sokaklarına dolaşabilir,bir kafesinde harika Mezopotamya manzarasına karşı kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz.Rehberimizin belirttiği yer ve saatte aracımızla buluşuyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama Oteli: 4*Raymar Hotel 

2. Gün: Mardin

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrası Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası 1990’lı yılların başında terkedilmeye başlanmış olan Bir Ezidi Köyü’ne çeviriyoruz. Orjinal adı KIVEX günümüzdeki adı Mağaraköy.Özellikle Mezarlıklardaki Ezidi kültürünün farklılığı bizleri çok etkileyecektir. Buradan ayrılıyor ve Dünya’nın ayakta duran en eski ortodoks Süryani Manastırı olma özelliğine sahip Rahiplerin Meskeni Deyrulumur Mor Gabriel Manastırı’na ulaşıyoruz.Manastır bir zamanlar TURABDİN bölgesinin Metropolitliğini üstlenmiştir. Manastır gezimiz sonrası öğle yemeğimiz için restoranımıza ulaşıyoruz. Midyat’ta dizilere ev sahipliği yapmış Midyat Konuk evi, Telkari Gümüş atölye ve mağazası, Şarap evi, elbette ki Midyat sokaklarında yürüyüş yaptıktan sonra gezeceğimiz yerler arasında.Gezilerimiz sonrasında otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama Oteli: 4*Raymar Hotel 

3. Gün: Diyarbakır- İzmir

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Diyarbakır ilinin Çınar ilçesine 13 km mesafede bulunan Zerzevan Kalesine doğru yola çıkıyoruz.Yüzeyde geniş bir alana yayılmış, yaklaşık 57 bin metrekare yerleşime ait kalıntılar, surların dışındaki yapılar ve nekropol alanı ile birlikte 480 bin metrekare alan Roma İmparatorluğu’nun askeri yerleşimi olarak faaliyet göstermiştir. Roma döneminde doğudaki en uç sınırı oluşturan Anadolu’nun güneydoğusu ekonomik, siyasi ve stratejik olarak önemini koruduğundan önemli bir sınır garnizonu görevini üstlenen Zerzevan Kalesi arkeolojik kalıntıları ile göz kamaştırmaktadır.Rehberimizden bölge ve tarihi yapı hakkında bilgiler edindikten sonra vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında.Bir sonraki durağımız türünün tek örneği olan Dört Ayaklı Minare olacaktır.Sonrasında tarih boyunca 33 ayrı medeniyete yönetim merkezi olarak ev sahipliği yapmış olan Suriçi gezimize başlıyoruz.Sırasıyla Arkeoloji Müzesi, Saint George Kilisesi, Atatürk Müzesi, Hz. Süleyman Cami ve diğer komplekslerini gezip rehberimizin anlatımlarıyla Neolitik Dönem’e yolculuk yapıyoruz. Sonrasında ise İslam aleminin en 5 camisinden biri olan Diyarbakır Ulu Cami'yi geziyoruz. Edebiyat tarihimizin önemli kilometre taşlarından olan, ‘’Yaş Otuz Beş Yolun Yarısı Eder’’ diyen ünlü şairimiz Cahit Sıtkı Tarancı’nın Müze Evi’ ni ziyaret ediyoruz.Burada şairimizin şiirlerini ve hayat hikayesini dinliyoruz.Ardından öğle yemeği alıyoruz.Yapacağımız gezinin ardından Diyarbakır’ın Unesco Kültür Mirası’nda bulunan ‘’Tarihi Surları’’nda küçük bir gezinti yapıyoruz. Burada 5 bin yıllık geçmişi bulunan Hevsel Bahçeleri’ni fotoğraflıyoruz. Ardından 1065 yılına tarihli, efsanevi Kırklar Dağına uzanan tarihi On Gözlü Köprü’de vereceğimiz mola ardından  uçuşumuz için Diyarbakır Havalimanı’na hareket ediyoruz ve Sunexpress havayollarına ait XQ9283 sefer sayılı uçuş ile 23:05 da İzmir’e geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Sunexpress Havayolları ile İzmir Mardin - Diyarbakır-İzmir gidiş dönüş Uçak biletleri
 • Otelde 2 gece konaklama
 • Otelde alınan sabah kahvaltısı (2) akşam yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Havalimanı vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri ve içecekler
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Seyahat Güvence Paketi 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

  2.İptal Şartları

  Hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep hakkı mevcuttur.

  3.Vize Bilgileri

  4.BÖLGE BİLGİLERİ

  UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • 4*Raymar Hotel
  • Mardin, Dara Antik Kenti,Deyr-ul Zafaran Manastırı,Kasımiye Medresesi,Mağara Köy (KIVEX) Mor Gabriel Manastırı, Midyat,Diyarbakır,On Gözlü Köprü,Zerzavan Kalesi
  • İzmir
  • 0850 532 64 62
  • Tur Programını Gönder

  Benzer Turlar

  Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

  © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.