ÖZBEKİSTAN Vize Bilgileri

ÖZBEKİSTAN Vize Bilgileri


Özbekistan denize kıyısı olmayan ülkelerden biridir.Ülke ekonomisi tarım ve hayvancılıktan gelişmektedir.

Özbekistan sıcak bir ülkedir.Özellikle yaz aylarında sıcaklık oldukça yüksek ve gün ışığı fazladır.Kış ayları ılıman geçer.Ülke fazla yağış almadığı için tarımsal alanlarda yapılan işlerde su tesisatları kurulmuştur.

Nijerya 30 milyon civarında nüfusa sahiptir.Nüfusun çoğunluğu Müslüman’dır.Halkın yarısı şehirlerde diğer yarısı ise kırsal kesimlerde yaşamaktadır.Ülke Özbekçe dilini kullanmaktadır.

Özbekistan İpek yolu toprakları üzerindedir.Mimarisiyle dikkat çeken ülkelerden biridir.Dünyanın en yükse zirveleri bu ülkededir.

Özbekistan önemli bir turizm ülkesidir.Dünyanın en yüksek dağları bu ülkededir.Bu yüzden burayı ziyaret eden turistlerin ilk yaptıkları doğa yürüyüşleri ve dağcılıktır.

Özbekistan’ın başkenti  Taşkent’tir.Türkiye ile bu ülke arasındaki uçak ile mesafe 4 saat sürmektedir.

ÖZBEKİSTAN VİZESİ KAPIDA VERİLMEKTEDİR.

ÖZBEKİSTAN VİZESİ KAPIDA VERİLMEKTEDİR.

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.