HİNDİSTAN Vize Bilgileri

HİNDİSTAN Vize Bilgileri


Hindistan farklı kültürlere sahip olan bir ülkedir.Değişik kültürleri ve değişik din şekilleriyle diğer ülkelerden ayıran özellikleri vardır.

Hindistan sıcak bir ülkedir.Yazları aşırı sıcakla boğuşan ülkede kış aylarında ılıman bir iklime sahiptir.Kışları kuru geçmektedir.

Hindistan 1,237 milyar nüfusa sahip bir ülkedir.Dünyanın en kalabalık 3 ülkesinden biridir.Bu ülkede resmi dil olarak Hitçe konuşulmaktadır.Fakat İngilizcede oldukça yaygın bir dildir.

Hindistan tarihi tapınak ve tarihi yapılar dışında en dikkat çekici özelliği hayvanlara verdikleri önemdir.Özellikler ineklere verilen değer bir başkadır.Ülkede caddelerde halk arasında başıboş kendi haline dolanan inekler görmek mümkündür.Hindistan hayvanlara verdikleri değerle çok takdir toplamaktadır.

Hindistan turistler bakımından ilgi gören bir ülkedir.Ülkede Hint kınası meşhurdur.Turistlerin ilgi gösterdikleri yerin başında KIRMIZI KALE gelmektedir.Bu yapı kırmızı renkteki duvarlarıyla ün kazanmıştır.Kale içinde alışveriş yapma şansınız bulunmaktadır.Kale duvarları arkasında bulunan nehir ise kaleye ayrı bir önem kazandırmaktadır.

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’dir.Türkiye ile bu ülke arasındaki uçak ile mesafe 6 saat sürmektedir

 HİNDİSTAN VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

  • Pasaport / En az  1 yıl süresi olan  ( Var ise eski pasaportlar )
  • 2 Adet resim ( arka fonu beyaz 3.5 mm 4.5 mm ölçülerinde )
  • Konsolosluğa hitaben Dilekçe ( İngilizce )
  • Şahsi banka hesap hareketleri ( güncel bakiyesi olan banka tarafından kaşeli imzalı )
  • Tam vukuatlı aile nüfus kayıt örneği – Yerleşim yeri gözüken  ( e devlet üzerinden alınabilir )
  • Kimlik fotokopisi
  • Otel uçak rezervasyonu
 

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.