BÜYÜK İTALYA TURU

449,00 EUR
 • BÜYÜK İTALYA TURU
 • BÜYÜK İTALYA TURU
 • BÜYÜK İTALYA TURU
 • BÜYÜK İTALYA TURU
 • BÜYÜK İTALYA TURU
 • BÜYÜK İTALYA TURU
 • BÜYÜK İTALYA TURU
 • BÜYÜK İTALYA TURU
 • BÜYÜK İTALYA TURU
 • BÜYÜK İTALYA TURU

Büyük İtalya Turu

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi Ile

7 Gece 8 Gün

Venedik (1) – Milano (1) – Floransa (2) – Roma (2) – Napoli (1)

Ljubljana Gidiş - Napoli Dönüş

1. Gün: İstanbul - Ljubljana - Venedik

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1061 sayılı tarifeli seferi ile saat 08.15’te Ljubljana’ya uçuş. Yerel saat ile 08.35’de varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Ljubljana şehir turu. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eskimeydan ve St.Nicholas Katedrali bulunmaktadır. Tur sonrası Venedik’e hareket ediyoruz. Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış ve panoramik şehir turu. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan Gondol turu (25 Euro). Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

2. Gün: Venedik – Milano

Sabah kahvaltısının ardından Milano’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Verona turuna katılma imkanı (35€). Turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo&Juliet’in evi, Verona Arena’sı, değişik mimarisiye Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Milano’ya hareket. Varışımızı takiben panoramik Milano şehir turu.Turumuzda tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. Kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde

3. Gün: Milano - Floransa

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bologna (30€) turuna katılma imkanı. Bologna şehir turumuzda Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore(Büyük Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi,Eski Borsa Binası, Avrupanın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Floransa’ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır.Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

4. Gün: Floransa

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Toscana (90€) turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı görüldükten sonra San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da, 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterne Meydanı’nı göreceğiz. Turumuz sonrası Siena’ya hareket ediyoruz. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

5. Gün: Floransa – Roma

Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Orvieto turun katılma imkanı (30€). İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından Roma’ya hareket. Varışı takiben panoramik Roma şehir turu. Şehir turumuzda Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

6. Gün: Roma

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi(Castel Gandolfo-Nemi) & Vatikan turuna katılabilirler (60 Euro). Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman. Ardından Hristiyanlık’ın merkezi olarak kabul edilen San Pietro meydanına hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Bazilika ve Meydan ziyareti için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşam Roma Gece Turuna (30 Euro) veya Antik Roma tarzı yemekli, eğlenceli  Gece Turuna (65 Euro)  katılabilirler. Geceleme otelinizde.

 

7. Gün: Roma – Napoli

Sabah kahvaltısının Napoli’ye hareket. Napoli’ye varışımızı takiben panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pompei Antik Kenti turuna (45€) katılma imkanı. Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. Yüz yıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

8. Gün: Napoli – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından uçak saatine bağlı olarak Napoli havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1880 sayılı tarifeli seferi ile saat 10:00’da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 14.15’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

Avantajlı Ekstra tur Paketi Maxi: Toplam 320 Euro Yerine 285 Euro

Verona (35 Eur) + Bologna (30 Eur) + Toskana (90 Eur) + Orvieto(30 Eur) + Outlet ve Göller & Vatikan (60 Eur) + Roma Gece Turu (30 Eur) + Pompei (45 Eur)

 

Avantajlı Ekstra tur Paketi Eko: Toplam 95 Euro Yerine 80 Euro

Verona (35 Eur) + Bologna (30 Eur) + Orvieto(30 Eur

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Ljubljana (LJU) ve Napoli (NAP) – İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • 3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Tüm şehirler arası transferler
 • Panoramik Ljubljana, Milano, Venedik, Floransa, Roma ve Napoli şehir turları
 • Şehir vergileri
 • Vaporetto ücreti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 •  

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti
 • Özel Seyahat sağlık sigortası
 • Covid-19 Sağlık Sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Opsiyonel turlar
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  10 Aralık

  Tur Fiyatları

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  10.12.2023Müsait449,00 €629,00 €449,00 €0 - 1 Yaş 150,00 €
  2 - 11 Yaş 449,00 €
  Taksitler »

  1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

  Genel Bilgiler

  1. Satin alinan tura kayit esnasinda; misafir tarafindan pasaportta geçen isim, dogum tarihi, pasaport numarasinin sisteme dogru sekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatali bilgilerden olusacak uçak bileti iptal veya degisikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansitilir.

  2. İzci Turizm  tarafindan, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakin, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi)otele bildirilir. Ayirtilan odalarin, otelin müsaitligine göre misafirin tercihleri dogrultusunda olmasina özen gösterilir. Bu taleplerin gerçeklesmesi otele giris sirasindaki müsaitlige baglidir ve İzci Turizm tarafindan garanti edilemez.

  3. 3 kisilik odalarda ilave yatak uygulamasi vardir, bu tip odalarda 3. Kisiye tahsis edilen yatak standartyataklardan küçüktür. Ilave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandirilan yataklardan olusmaktadir. Misafirlerimiz 3 kisilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarinda standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yasanabilecek sikisiklik ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmis sayilirlar.

  4. Otel rezervasyonlarinda belirtilen, yetiskinler ile konaklayacak çocuk sayisi ve çocuklarin yaslarimisafirlerimizce hatali beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlis beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafindan çocuklar için yas tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

  5. Çocuk fiyatlari ancak çocugun iki yetiskin yaninda konaklamasi durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetiskin yaninda kalan yas grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

  6. Bazi ülkeler sehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farkli uygulamalara sahiptir. Programda dahil olmadigi belirtilmeyen tüm turlarda, bu sekilde uygulanmakta olan her türlü sehir, turizm ya da diger vergiler, giris veya çikis sirasinda otel tarafindan, misafirden tahsil edilir.

  7. İzci Turizm zorunlu durumlarda veya gerek gördügü durumlarda programin içerigini bozmadan sehirlerin programdaki sirasini ve uçulacak olan ana havayolunu degistirebilir.

  8. Olasi ekstra harcamalar için otele giriste, resmî kurumlarca düzenlenmis fotografli kimlik/pasaport ve kredi karti ya da nakit depozit, otel tarafindan talep edilebilir. Çikis sirasinda talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasinda olan bir islem olup, İzci Turizm 'in  herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadir.

  9. İzci Turizm hava yolu ile misafir arasinda araci kurum olup, olasi ihtilaflarda Türk mevzuatinin ilgili hükümlerinin yani sira 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

  10. Uçus öncesinde uçak saatleri degisebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularimiz uçus detaylarinin degisebilecegini bilerek ve kabul ederek turu satin almislardir.

  11. Tarifeli ve özel uçuslarda rötar ya da uçus saati degisiklikleri olabilir. İzci Turizm, bu degisiklikleri en kisa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçus saatinin degisme/iptal riskini kabul ederek geziyi satin almistir.

  12. Tur ile ilgili kesin bilgiler (uçus saati, uçak biletleri, otel isimleri, rehber bilgisi, havaalani bulusma saati) 48 saat kala acente tarafindan misafirlere iletilecektir.

  13. Türk Hava yollari kurallari geregince; gidis-dönüs olarak satin alinmis uçak biletlerinin gidis uçusu kullanilmadigi takdirde, dönüs uçusu hava yolu tarafindan iptal edilebilmektedir. Diger havayollarinda farkli kurallar uygulanmaktadir.

  14. Uçakli turlara katilan kisiler için yapilmasi gereken check-in ve boarding islemleri kisisel islemlerdir ve bu islemlerin misafir tarafindan uçus öncesinde havalimanlarinda, ilgili hava yolu kontuarlarindan ya da online olarak hava yolu firmalarinin internet sitelerinden yapilmasi zorunludur.

  15. Tura katilim için havaalaninda zamanin bulunmayan, rehber ile iletisim kurmayan ya da belirtilen uçaga binmeyen/kaçiran misafirlerin tura dahil olmalari için gerekli olacak gidis-dönüs yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair olusacak tüm masraflar kendilerine aittir.

  16. Gezi için yeterli katilim saglanamadigi takdirde; İzci Turizm gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamami misafire iade edilir. Tur disinda satin alinan ilave hizmetlerin iadesinde; İZci Turizm’ den alinmis olan iç hat baglanti uçusu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat saglik sigortasi kullanilarak misafir adina vize basvurusu yapilmis ise bu hizmetler kullanilmis olacagindan misafire iadesi yapilamaz, vize basvurusu yapilmamissa vize ve seyahat saglik sigortasi da iptal edilerek ücret iadesi yapilir. Misafir iç hat baglanti uçusunu İzci Turizm 'den  bagimsiz farkli bir ürün saglayicidan aldiysa, gezinin İzci Turizm tarafindan iptal edilmesi durumunda İZci Turizm’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayi olusabilecek maddi ve manevi kayiplari misafir turu satin aldiginda pesinen kabul eder, İzci Turizm sorumlu tutulamaz.

  17. Yurtiçi ve yurtdisi paket turlarda, tüketicinin rezervasyonu/sözlesmeyi hizmetin baslamasina 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden dogan masraflar hariç olmak üzere ödedigi rezervasyon bedelinin tamami kendisine iade edilir. Ancak yurtdisi seyahatlerinde vize alinmis ise vize bedeli iade edilmez. Gezi baslangiç tarihine 29 günden az kalmasi durumunda tur ücretinin %50’si tutarinda ceza ödeyerek, gezi baslangiç tarihine 15 gün ve daha az kalmasi durumunda tur ücretinin tamamini ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Tüketici tarafindan yapilan tarih degisikligi talepleri iptal hükmünde olup ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alinarak tüketici tarafindan yazili olarak bildirilecektir. Iptal sigortasi yapilan rezervasyonlar için belirtilen durumlarda, tüketicilerin sigorta kapsaminda bulunan maddi zarari, ilgili sigorta sirketinden talep edilecektir. İzci Turizm ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

  18. İzci Turizm misafirlerimiz ile konsolosluk arasinda araci konumunda olup herhangi bir vize alim garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördügü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkina sahiptir. Sahsi vize basvurularinda İZci Turizm herhangi bir yaptirimi ve sorumlulugu bulunmamaktadir. Misafirlerimiz bu sartlari kabul ederek tura kayit yaptirmislardir.

  19. Vize basvurusu için seyahat bitis tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceginiz evrak listesinde belirtilen belgeler ile basvurmak gerekmektedir.

  20. Gidilecek tur bakimindan mevcut vizesi olan ya da İZci Turizm araciligi ile herhangi bir vize basvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarinin da seyahat bitis tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmasi gerekmektedir.

  21. Gümrük geçislerinde, sinir kapilarinda, pasaportunuza giris - çikis kasesi basilabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalik bos alan olmasi gerekmektedir.

  22. Vize alinmis olmasi/yesil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunmasi, ülkeye giris/ülkeden çikis yapilabilecegi anlamina gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çikarmama yetkisi vardir, bu durumdan İzci Turizm sorumlu degildir, sorumluluk misafire aittir.

  23. Türk vatandasi olmayan ya da çifte vatandasligi olup da diger ülke pasaportunu kullanarak tura katilacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacaklari pasaporta uyguladigi vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danismalari gerekmektedir, aksi halde dogacak sonuçlardan İzci Turizm sorumlu olmayacaktir.

  24. 18 yasindan küçük misafirlerimiz tek baslarina ya da yanlarinda anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giris-çikislarinda görevli polis memurunca anne-babanin ortak muvafakatini gösterir belge sorulmasi ihtimali oldugundan; 18 yas alti misafirlerimizin ve anne-babalarinin bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  25. Tur paketine dahil olan panoramik sehir turlari, sehirlerin genel tanitimi için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatimiyla panoramik olarak yapilan müze, ören yeri girislerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardir. Panoramik turlar, programda belirtilen diger turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafindan gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapali yollar sebebiyle gerçeklesmedigi takdirde, ya da hava sartlari nedeniyle turun yapilmasi imkânsiz hale geldigi durumlarda bahse konu turlarin yapilamamasindan İzci Turizm sorumlu degildir. Bazi turlar kapali yollar veya araç girisine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu tasima veya yaya olarak yapilabilir.

  26. Rehber, turun içerigine bagli kalarak, katilimci sayisina, müze ve ören yerinin kapali olma durumuna göre sehir turu ve/veya ekstra turlarin günlerinde degisiklik yapabilir. Bu durum uçus saatlerinde olusabilecek degisiklikler karsisinda da geçerlidir.

  27. Ekstra turlar katilimcinin istegine bagli olup zorunlu degildir. Tur esnasinda düzenlenen ekstra turlara katilmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmis sayilirlar. Bu misafirler ekstra tur baslamadan yol üstü dinlenme tesisine birakilip, turun tamamlanmasi ardindan birakildiklari noktadan alinirlar.

  28. Tur esnasinda olusabilecek yaralanmalarin önüne geçmek adina tura uygun ayakkabi seçimi yapilmasi önerilir.

  29. Bazi turlar içerigine göre, rahatsizliklari bulunan misafirler için uygun  olmayabilir. Rehberin bilgisi dahilinde olmasi durumunda gerekli uyari ve yönlendirmeler yapilir. ( Örn; Kapali ve dar alanlara giris panik atak, astim gibi rahatsizligi olan misafirler için uygun olmayabilir.)

  30. Tur araci seyahat halinde iken trafikte yasanabilecek ani olaylardan kaynakli yaralanmalar olabilir. Araç içi güvenlik kurallarina uygun olarak hareket edilmesi ve seyahat süresince oturur posizyonda bulunulmasi gereklidir.

  31. Tur esnasinda genel beslenme aliskanliklarindan farkli besinlerden olusan yiyecek ve içecekler sunulabilir.Bu nedenle alerjik reaksiyonlar, besin intoleransi gibi durumlar olusabilir. Yerel yiyecek içecek tüketimlerinde içeriklerine, kapali yiyecek ve içeceklerde de son kullanma tarihlerine ve içeriklerine dikkat edilmelidir.

  32. Ayni zaman diliminde farkli yerlerde farkli iklim özellikleri gösterdiginden gidilen bölgenin iklimine uygun kiyafet ve ekipmanlar seyahat esnasinda bulundurulmasi tavsiye edilir.

  33.Tur esnasinda pasaportun kaybolmasi durumunda en yakin vatandasi bulunulan büyükelçilik ile iletisime geçilmeli ve kayip basvurusu ile beraber geri dönüs için gerekli olan geçici pasaport temin edilmelidir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  • T.C vatandaslari için vize uygulamasi vardir. Vize basvurusu için seyahat bitis tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve “Vize Için Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile basvurmak gerekmektedir. Hususi (Yesil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri anilan ülkeye yapacaklari 90 güne kadar süreli seyahatlerinde vizeden muaftir.
    
  • Vize alinmis olmasi, ülkeye giris yapilabilecegi anlamina gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardir. Bu durumdan acente sorumlu degildir, sorumluluk yolcuya aittir.
    
  • T.C. vatandasi  olmayanlar seyahat etmek istedikleri ülke ve/veya ülkelere giriste vize ihtiyaci olup olmadigi bilgisi için ilgili konsolosluklara basvurmalari gerekmektedir.
  • Vize basvurulari, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapilabilmektedir. Vize sürecinizin daha saglikli ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda olusabilecek dönemsel yogunluklardan ve/veya uygulama farkliliklarindan etkilenmemek adina vize basvurularinin bir an önce tamamlanmasi tavsiye olunur.
  • T.C. Hususi (Yesil) pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eger pasaportlarinin alinis tarihi 10 yildan eski ise pasaportlarini yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firmasi tarafindan uçuslari gerçeklestirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  • Yirtik, yipranmis, islanmis ve/veya benzeri tahribat(lar)a ugramis pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sinir kapisinda gümrük polisi ile sorun yasanmamasi adina; anilan pasaportlarin yenilenmesi ve T.C. vatandaslarina vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olmasi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  18 yasindan küçük misafirlerimiz tek baslarina ya da yanlarinda anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giris- çikislarinda görevli polis memurunca anne-babanin ortak muvafakatini gösterir belge sorulmasi ihtimali oldugundan 18 yas alti misafirlerimizin ve anne-babalarinin bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


   

  Vize Için Gerekli Evraklar

  • Çalisanlar

  Pasaport - Talep edilen vizenin bitis tarihinden en az 6 ay sonrasina kadar geçerli olmalidir. Pasaport on yildan eski olmamali

  (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki bos sayfasi olmalidir.

  Basvuru Formu - Basvuru Formunda yer alan tüm alanlar doldurulmus ve form basvuru sahibi tarafindan imzalanmis olmalidir.

  Kimlik Fotokopisi - Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdaninin fotokopisi.

  Dilekçe  - Italya konsolosluguna hitaben yazilmalidir.

  Biyometrik Fotograf – 2 adet rötussuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarinda ve tüm yüz net görünmelidir.

  Seyahat Saglik Sigortasi - En az 30.000 Euro teminatli ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalidir.

  Seyahat Rezervasyonlari - Coral Travel Yurtdisi Departmanindan temin edeceginiz seyahat evraklari. Konaklama yapilacak otel ve uçak için yapilan rezervasyon bilgiler içermelidir.

  Banka Hesap Dökümü - Son 3 aya ait sahsi banka hesap cüzdani veya dökümü sunulmalidir. Basvuru tarihinden önceki son on bes gün içinde düzenlenmis olmalidir.

  Çalisma ve Izin Belgesi - Sirketinizden temin edeceginiz yaptiginiz ise dair açiklama içermeli, seyahat tarih araligi belirtilmis olmali, islak imza ve kaseli olarak ibraz edilmelidir.

  SGK Hizmet Dökümü - SGK veya e-devlet sisteminden alinabilen evrak detayli olmali tüm sigorta geçmisini göstermelidir. Sunulan tüm SGK evraklarinda okunakli QR Barkodu olmasi gerekmektedir.

  SGK Ise Giris Bildirgesi – Çalisilan yerden temin edilecek giris bildirgesinin fotokopisi. SGK Bildirgesinde okunakli QR Barkodu olmasi gerekmektedir.

  Maas Bordrolari - Son 3 aya ait kaseli ve imzali, maas bordrolari ibraz edilmelidir.

  Is Sözlesmesi - SGK'li olarak çalismayanlarin çalistiklari firma ile yaptiklari is sözlesmesini gösteren noter onayli is sözlesmesi sunulmalidir.

  Is Yeri Evraklari - Imza sirküleri, faaliyet belgesi ticaret sicil gazetesi, vergi levhasi fotokopisi

  Ek Gelir Belgeleri - Tapu, Araç ruhsati, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diger gelirler sunulmalidir.
   

  • Emekliler

  Pasaport - Talep edilen vizenin bitis tarihinden en az 6 ay sonrasina kadar geçerli olmalidir. Pasaport on yildan eski olmamali

  (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki bos sayfasi olmalidir.

  Basvuru Formu - Basvuru Formunda yer alan tüm alanlar doldurulmus ve form basvuru sahibi tarafindan imzalanmis olmalidir.

  Kimlik Fotokopisi - Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdaninin fotokopisi.

  Dilekçe  - Italya konsolosluguna hitaben yazilmalidir.

  Biyometrik Fotograf – 2 adet rötussuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarinda ve tüm yüz net görünmelidir.

  Seyahat Saglik Sigortasi - En az 30.000 Euro teminatli ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalidir.

  Seyahat Rezervasyonlari - Coral Travel Yurtdisi Departmanindan temin edeceginiz seyahat evraklari. Konaklama yapilacak otel ve uçak için yapilan rezervasyon bilgiler içermelidir.

  Banka Hesap Dökümü - Son 3 aya ait sahsi banka hesap cüzdani veya dökümü sunulmalidir. Basvuru tarihinden önceki son on bes gün içinde düzenlenmis olmalidir

  Emeklilik Belgesi - SGK kurumlarindan ya da e-devlet üzerinden alinabilen emeklilik durumunu gösterir belge.

  Ek Gelir Belgeleri - Tapu, Araç ruhsati, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diger gelirler sunulmalidir.

  • Ev Hanimlari

  Pasaport - Talep edilen vizenin bitis tarihinden en az 6 ay sonrasina kadar geçerli olmalidir. Pasaport on yildan eski olmamali

  (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki bos sayfasi olmalidir.

  Basvuru Formu - Basvuru Formunda yer alan tüm alanlar doldurulmus ve form basvuru sahibi tarafindan imzalanmis olmalidir.

  Kimlik Fotokopisi - Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdaninin fotokopisi.

  Dilekçe  - Italya konsolosluguna hitaben yazilmalidir.

  Biyometrik Fotograf – 2 adet rötussuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarinda ve tüm yüz net görünmelidir.

  Seyahat Saglik Sigortasi - En az 30.000 Euro teminatli ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalidir.

  Seyahat Rezervasyonlari - Coral Travel Yurtdisi Departmanindan temin edeceginiz seyahat evraklari. Konaklama yapilacak otel ve uçak için yapilan rezervasyon bilgiler içermelidir.

  Ek Gelir Belgeleri - Tapu, Araç ruhsati, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diger gelirler sunulmalidir.

  Nüfus Kayit Örnegi Asli - Sponsor olacak 1.derece akrabanin nüfus kayit örneginde akrabalik derecesi belirtilmelidir.

  Sponsor Dilekçe - Basvuru sahiplerinin destekleneceklerine dair islak imzali, okunakli, gidis dönüs tarihleri ve garanti ibaresinin yer aldigi bir dilekçe.

  Masraflari karsilayacak sponsor kisi meslek grubuna göre kendi gelir evraklarini eksiksiz ibraz etmelidir.

  • Isverenler

  Pasaport - Talep edilen vizenin bitis tarihinden en az 6 ay sonrasina kadar geçerli olmalidir. Pasaport on yildan eski olmamali

  (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki bos sayfasi olmalidir.

  Basvuru Formu - Basvuru Formunda yer alan tüm alanlar doldurulmus ve form basvuru sahibi tarafindan imzalanmis olmalidir.

  Kimlik Fotokopisi - Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdaninin fotokopisi.

  Dilekçe  - Italya konsolosluguna hitaben yazilmalidir.

  Biyometrik Fotograf – 2 adet rötussuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarinda ve tüm yüz net görünmelidir.

  Seyahat Saglik Sigortasi - En az 30.000 Euro teminatli ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalidir.

  Seyahat Rezervasyonlari - Coral Travel Yurtdisi Departmanindan temin edeceginiz seyahat evraklari. Konaklama yapilacak otel ve uçak için yapilan rezervasyon bilgiler içermelidir.

  Banka Hesap Dökümü - Son 3 aya ait sahsi banka hesap cüzdani veya dökümü sunulmalidir. Basvuru tarihinden önceki son on bes gün içinde düzenlenmis olmalidir.

  Faaliyet Belgesi / Ticaret Odasi Sicil Kayit Sureti - Sirketinizin faaliyetine göre kayitli bulundugu odalardan temin edebileceginiz faaliyet belgesi fotokopisi.  (Evraklari Ankara Büyükelçiligi yetki alani içerisinde bulunan basvuru sahiplerinden sadece Ticaret Odasi Sicil Kayit Sureti kabul edilmektedir.)

  Ticaret Sicil Gazetesi - Firma ünvaninin ve basvuru sahibinin kurucu ya da ortak oldugu bilgisi yer alan okunakli ticari sicil gazetesi fotokopisi.

  Güncel Vergi Levhasi - Son yila ait güncel vergi levhasi fotokopisi.

  Ek Gelir Belgeleri - Tapu, Araç ruhsati, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diger gelirler sunulmalidir.

   

  • Ögrenciler

  Pasaport - Talep edilen vizenin bitis tarihinden en az 6 ay sonrasina kadar geçerli olmalidir. Pasaport on yildan eski olmamali

  (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki bos sayfasi olmalidir.

  Basvuru Formu - Basvuru Formunda yer alan tüm alanlar doldurulmus ve form basvuru sahibi tarafindan imzalanmis olmalidir.

  Kimlik Fotokopisi - Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdaninin fotokopisi.

  Dilekçe  - Italya konsolosluguna hitaben yazilmalidir.

  Biyometrik Fotograf – 2 adet rötussuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarinda ve tüm yüz net görünmelidir.

  Seyahat Saglik Sigortasi - En az 30.000 Euro teminatli ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalidir.

  Seyahat Rezervasyonlari - Coral Travel Yurtdisi Departmanindan temin edeceginiz seyahat evraklari. Konaklama yapilacak otel ve uçak için yapilan rezervasyon bilgiler içermelidir.

  Muvafakatname Asli ve Fotokopisi - Resit olmayan çocuklar için hem anne hem de babadan noter onayli, son 6 ay içerisinde çikartilmis muvafakatname asli ve fotokopisi gerekmektedir. Bosanma durumunda velayet karari da ibraz edilmelidir.

  Ögrenci Belgesi - Kisinin ögrenim gördügü okuldan ögrenci belgesi asli gerekmektedir.

  Nüfus Kayit Örnegi Asli - Sponsor olacak 1.derece akrabanin nüfus kayit örneginde akrabalik derecesi belirtilmelidir.

  Ek Gelir Belgeleri - Tapu, Araç ruhsati, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diger gelirler sunulmalidir.

  Sponsor Dilekçe - Basvuru sahiplerinin destekleneceklerine dair islak imzali, okunakli, gidis dönüs tarihleri ve garanti ibaresinin yer aldigi bir dilekçe.

  Masraflari karsilayacak sponsor kisi meslek grubuna göre kendi gelir evraklarini eksiksiz ibraz etmelidir.

   

  ●    Nüfus Idaresinden Vukuatli Nüfus kayit örnegi (anne, baba, es, çocuk) herkes görünmelidir.

    Vizesine basvurdugumuz tüm misafirlerimiz vekâletname vermek zorundadir. Vekâletnameyi satis danismaninizdan isteyiniz.
  ​●    Esler birbirine sponsor olduklarinda mutlaka evlilik cüzdani fotokopisi konulmalidir.

  ●    Ankara’ya yapilan vize basvurularinda ek form doldurulmalidir. (Formlar bölümünde bulabilirsiniz)

  ●    Pasaportlarin "gümrük ve döviz islemleri" sayfalarina vize uygulanamamaktadir.

  ●    Konsolosluklar, eksiksiz evrak teslimi yapilsa bile misafiri sahsen görmek isteyebilirler. Böyle bir durumda randevu bilginiz acentemiz tarafindan size iletilecektir.
  ●    Pasaportunuz yenilenmis ve eski pasaportunuzda ilgili konsolosluga ait vize mevcut ise eski pasaportunuzu da belgeler ile birlikte vermeniz yararli olacaktir.
  ●    Vize alimi konusunda sirketimizin hiçbir sorumlulugu yoktur. Seyahat acentesi müsteri ve konsolosluk arasinda sadece aracidir.
  ●    Ev adresi, cep telefonu, mail adresini A4 kâgitta evrak listesinin içerisine konulmasini rica ederiz.

   

  Italya Konsoloslugu Yetki Alanlari

   

  • Ankara Büyükelçiligi Yetki Alani

  Ankara, Bolu, Çankiri, Eskisehir, Kirikkale, Kirsehir

  • Gaziantep Basvuru Merkezi Yetki Alani

  Adiyaman, Agri, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakir, Elazig, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Kahramanmaras, Kilis, Malatya, Mardin, Mus, Osmaniye, Siirt, Sanliurfa, Sirnak, Tunceli, Van

  • Izmir Konsoloslugu Yetki Alani

  Adana, Afyon, Aksaray, Antalya, Aydin, Balikesir, Burdur, Denizli, Isparta, Izmir, Karaman, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Mugla, Nevsehir, Nigde, Usak

  • Istanbul Italya Baskonsoloslugu Yetki Bölgesi

  Amasya, Ardahan, Artvin, Bartin, Bayburt, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Düzce, Edirne, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüshane, Igdir, Istanbul, Karabük, Kars, Kastamonu, Kocaeli, Kirklareli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdag, Trabzon, Tokat, Yalova, Yozgat, Zonguldak.

  4.BÖLGE BİLGİLERİ

  İtalya

   

  Dil: İtalyanca

  Para Birimi: Euro

  Saat Farkı: -1

  Elektrik Voltajı: 220 V

   

  Genel: İtalyan Cumhuriyeti, Güney Avrupa'da, İtalya Yarımadası üzerinde yer almaktadır. Akdeniz'in en büyük iki adası Sicilya ve Sardinya da İtalyan topraklarıdır. Kuzeyde Alpler bölgesinde Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya'yla kara sınırı vardır. Vatikan ve San Marino da İtalya'nın yarımadadaki toprakları içinde yer alan Anklav ülkelerdir. Etrüskler ve Antik Romalıların İtalya topraklarını kendilerine yurt edinmelerinin yanı sıra, Rönesans hareketi de İtalya'nın Toskana bölgesinde doğmuş ve tüm Avrupa'ya buradan yayılmıştır. İtalya'nın başkenti Roma, yüzyıllar boyunca Batı uygarlığının merkezi olmuş, mimaride barok üslûbunun doğuşuna tanıklık etmiş ve eskiden beri Katolik Kilisesi'nin merkezidir. Ülkede genel olarak Akdeniz iklimi görülse de Kuzey ve iç kesimlerde karasal iklim de görülmektedir. Kış ayları boyunca yüksek yerler soğuk, yağışlı ve çoğu zaman da karlı olur. Kıyı kesimlerinde ise ılıman kışlar ile ılık ve yağışız yazlar geçirilir.

  Başkent: Roma

  Telefon Kodu: +39

  Konsolosluk: +39 2 551 3370

  Vergiler: %22 Vergi uygulaması bulunuyor. Belirli miktarın üzerindeki alışverişler için vergi iadesi alınabiliyor.

  Bahşiş: Restoranlarda ve kafelerde genellikle ücretin % 5´i kadar bir servis bedeli hesaba dahil edilmesine rağmen yine de bahşiş bekleniyor.

   

  Milano

  Kuzey İtalya'da bulunan Lombardiya bölgesinde bulunan şehir, İtalya'nın ikinci büyük nüfuslu komünüdür. Otomotiv ve moda sektörü şehrin en önemli gelir kaynağıdır. Milano'nun genel olarak, bazı kara iklimi nitelikleri de olan, nemli subtropik iklimi bulunmaktadır. Diğer önemli kuzey İtalya ova şehirleri gibi, Milano'da da sıcak, nemli ve çok bunaltıcı yazlar ile soğuk ve yağışlı kışlar ortaya çıkar. Şehir merkezindeki ortalama ısı Ocak ayında 3 °C (Ocak minimumu −2 °C) ve Temmuz ayında 25 °C (maksimum 30 °C) olur.

   

  Mutlaka Görün

  Duomo Katedrali

  Como Gölü

  La Scale Tiyatro Müzesi

  Leonardo da Vinci Meydanı

  Quadrilatero d’Oro

  Galleria Vittorio Emmanuele II

   

  Mutlaka Deneyin

  Risotto alla Milanese

  Cotoletta alla Milanese

  La Cantina di Manuela

   

  Venedik

  Venedik kuzeydoğu İtalya'da birbirinden kanallarla ayrılmış ve köprülerle bağlanan 118 adanın üzerine kuruludur. Venedik, Veneto bölgesinin başkentidir. Şehir, kıyı şeridi boyunca uzanan Venetian Lagoon bataklığında, Po ve Piave nehirlerinin deltaları arasına kuruludur. Venedik doğal güzelliği, mimarisi ve sanat eserleri ile ün yapmıştır. Bu şehir bütünüyle, deniz kulağı da dahil Dünya Mirasları listesindedir. Venedik ismi, milattan önce 10. yüzyılda burada yaşayan Veneti insanlarınan gelmektedir. Venedik "La Dominante", "Serenissima", "Adriyatiğin Kraliçesi", "Sular Şehri", "Maskelerin Şehri", "Köprülerin Şehri", "Yüzen Şehir", ve "Kanallar Şehri" olarak bilinir. Luigi Barzini The New York Times Gazetesi'nde Venedik'i "kuşkusuz bir insan tarafından yapılan en güzel şehir" ayrıca Times Online Gazetesi de "Avrupa'nın en romantik şehri" olarak tanımlamışlardır. 7. yüzyıl ile 18. yüzyıl arasında 1100 yıla yakın süre bağımsız bir kent devleti olmuştur. Venedik Cumhuriyeti denizlerdeki en önemli kuvvet olduğu kadar 13. yüzyıldan 17. yüzyılın sonlarına kadar sanatın ve ticaretin merkezi olmuştur. 1797 yılında Napolyon tarafından işgal edilip Avusturya’ya bağlanmıştır. 1866 yılında ise ilk defa İtalya'nın bir parçası haline gelmiştir.

   

  Mutlaka Görün

  Türk Hanı (Fondaco dei Turchi)

  Rialto Köprüsü

  Rezzonico Sarayı

  San Marco Meydanı

  San Marco Bazilikası

  Dükler Sarayı

  San Zaccaria

  Burano Adası

  Murano Adası

  Torcello Adası

  Santa Maria Della Salute Bazilikası

  Ca’d’ORo (Santa Sofia Sarayı)

   

  Mutlaka Deneyin

  Asiago

  Baccala Mantecato

  Bigoi in Salsa

  Carpaccio

  Cicchetti

  Fritelle Alla Veneziane

  Grappa

  Moleche

  Pasta e Fagioli

  Pincia

  Risi e Bisi

  Risotto

  Sardee in Saor

  Tramezzino

   

  Floransa

  Kuzey İtalya'daki Toskana Bölgesi'nin başkentidir ve kendi ismini taşıyan ilin merkezidir. Kısa bir dönem, İtalya Krallığı'na da başkentlik yapmıştır. Şehir, içinden geçen Arno Nehri çevresinde kurulmuştur. İtalyan Rönesansının doğum yeri olarak bilinen Floransa, kültürü ve mimarisiyle dünyaca ünlü bir turizm kentidir. Dante Alighieri, Leonardo da Vinci ve Michelangelo bu tarihi şehirde yetişmiş dünyaca ünlü sanatçılardır. MÖ 59 yılında Julius Sezar, ordudan emekliye ayrılmış askerlere Arno Nehri vadisindeki verimli toprakları vererek Floransa'nın kurulmasına ön ayak olmuştur. 12 ve 16. Yüzyıllar arasında bağımsız bir cumhuriyet olan bölge, kısa bir dönem Toskana Büyük Dükalığı’na başkentlik de yapmıştır. Floransa Ilıman okyanusal iklime sahiptir. Yazlar sıcak ve yağışlı, kışlar serin ve yağışlı geçer. Deniz kenarında olmaması nedeniyle yaz sıcaklığı biraz daha yüksektir.

   

  Mutlaka Görün

  Duomo Katedrali (Santa Maria del Fiore)

  Giotto Çan Kulesi

  Vaftizhane

  Duomo Katedrali Müzesi

  Piazza della Signoria

  Uffizi Müzesi

  Palazzo Vecchio

  Bargello Müzesi

  Bilim Tarihi Müzesi

  Accademia Müzesi

  Vecchio Köprüsü

  Mercato del Porcellino

  Santa Croce Kilisesi

  Pitti Sarayı

  Boboli Bahçeleri

  Gucci Müzesi

   

  Mutlaka Deneyin

  Schiacciata Fiorentina

  Toscana Şarapları

  Cantuccini

  Panzanella

  Zuppa di Fagioli

  Pizza

  Pici Pasta

   

  Roma

  Roma, İtalya'nın, Lazio bölgesinin ve aynı zamanda Roma ilinin başkentidir. Roma hem şehir hem de özel komün statüsü taşır. Tiber ve Aniane nehirleri arasında ve 7 tepe üzerinde kuruludur. Katoliklerin ruhani lideri Papa'nın yaşadığı bağımsız devlet Vatikan da şehir sınırları içinde yer almaktadır. Bal renkli çeşmelerin şehri ya da Augustus tarafından yaratılan mermerler şehri olarak adlandırılan şehir, efsanelere göre MÖ. 753 yılında Romulus (Romolo) tarafından kurulmuştur. 2800 yıllık şehir, sırasıyla ve resmi adlarıyla; eski Roma'nın yani Bizans'ın, Roma Krallığı'nın, Roma Cumhuriyeti'nin, Roma İmparatorluğu'nun, Papalık Yönetiminin, İtalya Krallığı'nın ve İtalya Cumhuriyeti'nin merkezi ya da başkenti olmuştur. Roma'da Akdeniz iklimi görülmektedir. Sıcak ve kuru yazlar ve serin-ılıman, yağışlı kışlar vardır.

   

  Mutlaka Görün

  Roma Forumu

  Vatikan

  Kolezyum

  Palatino Tepesi

  Pantheon

  Navona Meydanı

  İspanyol Merdivenleri

  Trastevere Bölgesi

  Trevi Çeşmesi

  Venedik Meydanı

  Popolo Meydanı

  Kutsal Melek Kalesi

  Santa Maria Maggiore Kilisesi

  Aventine Tepesi

  Aziz Giovanni Bazilikası

  Bocce Della Veritia

  Capitol Tepesi

  Caracalla Banyoları

  Cestius Piramidi

  Circus Maximus

  Largo del Torre Argentina

  Piazza della Repubblica

   

  Mutlaka Deneyin

  Carbonara

  Tripe

  Pizza

  Maritozzo

  Supplì

  Fried Artichokes

  Saltimbocca

  Gelato

   

  Napoli

  İtalya'nın nüfus itibarıyla, Roma ve Milano'dan sonra üçüncü büyük şehridir. Şehir tarih, sanat, kültür, mimari, müzik ve astronomi yönlerinden İtalya'da hayati rol oynamaktadır. İtalya tarihinde 2.800 yıllık geçmişi ve (1285 - 1816 döneminde özerk bir devlet olan) Napoli Krallığı başkentliği yapması nedeniyle çok büyük öneme sahiptir. 720 hektarlık eski tarihsel şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunmaktadır.

   

  Mutlaka Görün

  Garibaldi Meydanı

  Via Toledo

  Pompei

  Centro Storico

  Castel Nuovo

  Piazza Mercato

   

  Mutlaka Deneyin

  Margarita Pizza

  Limoncello

  Nochuela

  Baba Napoletano

   

  BÜYÜK İTALYA TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  BÜYÜK İSPANYA TURU

  BÜYÜK İSPANYA TURU

  7 Gece 8 Gün

  09.12.2023

  499,00 EUR

  BANGKOK PHUKET PATTAYA TURU THY

  BANGKOK PHUKET PATTAYA TURU THY

  7 gece 8 gün

  10.12.2023

  1.549,00 EUR

  AVRUPA MASALI TURU

  AVRUPA MASALI TURU

  7 GECE 8 GÜN

  11.12.2023

  499,00 EUR

  MEGA İTALYA TURU

  MEGA İTALYA TURU

  7 GECE 8 GÜN

  16.12.2023

  649,00 EUR

  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ TURU

  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ TURU

  3 Gece 4 Gün

  14.12.2023

  549,00 EUR

  KLASİK İTALYA TURU

  KLASİK İTALYA TURU

  7 GECE 8 GÜN

  11.12.2023

  449,00 EUR

  BÜYÜK İTALYA TURU

  BÜYÜK İTALYA TURU

  7 Gece 8 Gün

  10.12.2023

  449,00 EUR

  EKSPRES ORTA AVRUPA TURU

  EKSPRES ORTA AVRUPA TURU

  06.12.2023

  349,00 EUR

  Balkan Üçlüsü 4 Günde 3 Ülke

  Balkan Üçlüsü 4 Günde 3 Ülke

  3 Gece 4 Gün

  07.12.2023

  299,00 EUR

  Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

  © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.