KAPADOKYA & IHLARA VADİSİ TURU

 • KAPADOKYA & IHLARA VADİSİ TURU
 • KAPADOKYA & IHLARA VADİSİ TURU
 • KAPADOKYA & IHLARA VADİSİ TURU
 • KAPADOKYA & IHLARA VADİSİ TURU
 • KAPADOKYA & IHLARA VADİSİ TURU
 • KAPADOKYA & IHLARA VADİSİ TURU
 • KAPADOKYA & IHLARA VADİSİ TURU

MUHTEŞEM PERİ BACALARI, ORTA ANADOLU’NUN TURİZM BAŞKENTİ KAPADOKYA…

TURİZM CENNETİ KAPADOKYA
TUZ GÖLÜ , 
IHLARA VADİSİ, GÖREME, AVANOS, ÜÇHİSAR, ÇAVUŞİN
BALON TURU VE TÜRK GECESİ EĞLENCELERİ İMKANI

 

1. Gün: ÇARDAK YERALTI ŞEHRİ - ONYX TAŞ ATOLYESİ - GÜVERCİNLİK VADİSİ - ŞARAP - ASMALI KONAK - GÖREME PANORAMA - ATV TURU - AVANAOS ÇANAK ÇÖMLEK ATOLYESİ - SALLANAN KÖPRÜ - ÜÇ GÜZELLER TÜRK GECESİ

Kapadokya bölgesi Nevşehir, Niğde, Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınan kahvaltı paketi sonrası, Tuz Gölü’nü panoramik olarak görüyoruz. Kapadokya’da ilk durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Çardak Yeraltı Şehri olacak İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Kuvars grubunda yer alan Akik'in bir alt türü olan Onyx Taşının özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler almak için Onyx Taş Atölyesine gidiyoruz. Onyx Taş Atölyesinden sonra manzarasında büyüleneceğiniz Göreme Panaroma’da fotoğraf molası veriyoruz ve adrenalin dolu ATV Turumuz için alanımıza gidiyoruz. ATV turumuzda Aşıklar tepesi dahil Kapadokya’nın en güzel noktaları görüp,keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. ATV turu ardından çanak, çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak, çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında sütle kavrulmuş kabak çekirdeğinin tadına bakmak için özel bir kuruyemiş mağazasına gidiyoruz Rumların yaşadığı dönemde Prokopia olarak bilinen Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası, Asmalı Konak dizisinin çekimlerinin yapıldığı konağı geziyoruz ve şarapları ile meşhur Turasan şarap evini gezdikten sonrası alışverişimizi yaparak belirlenen saatte araçta toplanma ve otele hareket. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

2. Gün: GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ - DEVRENT - IHLARA VADİSİ

Değerli misafirlerimiz sabah 06.30 da otelimizden  balon izlemek isteyen misafirlerimiz ile Göreme bölgesine gidilecektir. Balon seyiri sonrası tekrar otelimize dönüş yapılacaktır. Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi müzede göreceğimiz yerler arasında olacak.Sonrasında manzarasında büyüleneceğiniz Göreme Panaroma’da fotoğraf molası veriyoruz ve bir çok perdi bacası çeişiti olan Paşabağları Müzesini görüp,keyifli dakikalar geçirebilirsiniz, ardından çanak, çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak, çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında sütle kavrulmuş kabak çekirdeğinin tadına bakmak için özel bir kuruyemiş mağazasına gidiyoruz.Alışverişe ayrılan zaman sonrasında belirlenen saatte araçta toplanma  ve Son durağımız ise Aksaray sınırları içerisinde bulunan yine bölgenin vazgeçilmezlerinden olan Ihlara Vadisi oluyor.Rehberimiz eşliğinde muhteşem bir yürüyüş bizleri bekliyor olacak.

17:00 gibi Kapadokya Turu, tamamladıktan sonra Ankara'ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuz esnasında gerekli ikramlar ve molalar veriliyor. 21:00'gibi Ankara varıyoruz ve yine aynı duraklarda misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz. Başka bir İzci Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle.

Akşam 22.30 sularında Ankara’ya varış.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Turizm Paketli Araçlar ile Ulaşım
 • 1. Gün Sabah Araç içi Sandviç Şeklinde Kahvaltı
 • 1. Gün Akşam Yemeği 
 • 2. Gün Sabah Kahvaltısı
 • Balon Seyri
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri 
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti 
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Gezimall Turizm Refakat Hizmeti 
 • Araç İçi İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra Harcamalar 
1.Öğle Yemeği (40,00 ₺) Kapadokya
2.Öğle Yemeği (45,00 ₺ ) Ihlara Vadisi
Balon Turu (70 Euro)
Atv Turu (Tek Kişi 130 ₺, İki Kişi Tek Atv Kişi Başı: 65 ₺)
At Biniş ( Kişi Başı: 130 ₺ 20 dk )
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Türk Gecesi: 150 TL ( 3 Saat Boyunca sınırsız yerli alkollü&alkolsüz içecekler) 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Gama İş Merkezi Önü (07:00)
 • Söğütözü Armada Önü (07:15)
 • Konya Yolu Taurus Avm Önü (07:20)
 • Gölbaşı ( Yunus Market Önü) (07:25)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.Ek Bilgiler

*Rezervasyon için 150 TL kapora bedeli ödemesi yap, kalan bedeli tatilde öde! 

2.İptal Şartları

*Son 15 güne kadar koşulsuz iptal hakkı! 

3.Vize Bilgileri

KAPADOKYA & IHLARA VADİSİ TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Baştan Sona Orta Avrupa Turu

Baştan Sona Orta Avrupa Turu

7

23.09.2022

599,00 EUR

İSTANBUL ADALAR TURU

İSTANBUL ADALAR TURU

1 GECE 2 GÜN

20.08.2022

1.090,00 TL

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.