EKO YEŞİL KARADENİZ & BATUM TURU 4 GÜNLÜK

 • EKO YEŞİL KARADENİZ & BATUM TURU 4 GÜNLÜK
 • EKO YEŞİL KARADENİZ & BATUM TURU 4 GÜNLÜK
 • EKO YEŞİL KARADENİZ & BATUM TURU 4 GÜNLÜK
 • EKO YEŞİL KARADENİZ & BATUM TURU 4 GÜNLÜK
 • EKO YEŞİL KARADENİZ & BATUM TURU 4 GÜNLÜK
 • EKO YEŞİL KARADENİZ & BATUM TURU 4 GÜNLÜK
 • EKO YEŞİL KARADENİZ & BATUM TURU 4 GÜNLÜK
 • EKO YEŞİL KARADENİZ & BATUM TURU 4 GÜNLÜK

DOĞA HARİKASI KARADENİZ’İ FARKLI VE DOPDOLU BİR PROGRAM İLE BİZİMLE KEŞFETME ZAMANI…

GÜRCİSTAN'IN İKİNCİ BÜYÜK KENTİ TATİL BELDESİ BATUM, FIRTINA VADİSİ , KAÇKAR DAĞLARI MANZARASI SUNAN AYDER,GÜR BİR ORMAN İÇERİSİNDE YER ALAN PALOVİT ŞELALESİ, DİK BİR DAĞIN YAMACINA KURULAN SÜMELA MANASTIRI,SÜRMENE BIÇAK EVİ , ATATÜRK KÖŞKÜ...

1. Gün: ANKARA-BATUM

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 20:00’da Kızılay Avm önünden, 20:10 Ankamall Avm karşısından, 20:15 Türk Telekom önünden hareket ederek, keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalarımız sonrası saat 08:00 civarı Artvin Hopa alacağımız kahvaltı (ekstra) sonrası sonrası Sarp Sınır Kapısına geliyoruz

2. Gün: GANİO KALESİ-MERYEMANA KATEDRAL KİLİSESİ-ORTA CAMİİ-POSEİDON ANITI-MEDEA HEYKELİ-ALİ-NİNO HEYKELİ-ALFABE KULESİ-AVRUPA MEYDANI

Sarp sınır kapısındaki giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra rehberimiz eşliğinde Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar tarafından kullanılan Ganio Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Batum şehir merkezine devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar devam eden Çoruh nehrini görüyoruz. Batum şehir merkezine gelerek tarihi Meryem Ana katedral kilisesi, tarihi Orta Camii’, Posedion Anıtı, tiyatro binası, Medea heykeli, Ali-nino heykeli, Alfabe Kulesi ve meşhur Dönme Dolabı, İzmir Saat Kulesi’ni ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanı gezilerimizi yapıp alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Batum turumuzu tamamlıyor ve Sarp sınır kapısından çıkış işlemlerimizin ardından aracımızdaki yerimizi alıp otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3. Gün: FIRTINA VADİSİ-ZİPLİNE-AYDER YAYLASI- ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-ŞENYUVA KÖYÜ-TARİHİ TAŞ KÖPRÜ-BADARA VEYA HUSER YAYLASI

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası adına türküler yazılan, son yıllarda birçok dizi ve filme ev sahipliği yapan dünyadaki cennet Tarihi Taş Köprü, Zilkale, Palovit Şelalesi, şimşir ormanları, badara yaylası gezileri için aracımızdaki yerlerimizi alıp doğu karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Yol boyunca etrafımızda dağların dik yamaçlarında dahi çay tarımının yapıldığını görüyoruz. Çay bahçeleri ve kivi bahçelerinin arasında ilerlerken Karadeniz’i tam manasıyla yaşadığınızı hissedeceksiniz. ‘’Bulutların Ülkesi’’ olarak adlandırılan Çamlıhemşin’den geçerek Çat vadisi içerisinde yer alan, bölgenin en eski ve en büyük kemerli taş köprüsü olan Çinçiva Köprüsünde mola veriyoruz. Fotoğraf ve köy kahvesindeki molamızın ardından artık dağları ve yaylaları tanıma vaktimiz geliyor. Kaçkar dağları Milli parkı sınırları içerisinde yer alan Zilkale İlk gezi noktamız oluyor. Zil kale ormanların içerisinde arkasına Kaçkar dağlarının görkemli manzarasını alan ve gören herkesi büyülü bir dünyanın içindeymiş gibi hissettiren oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Deniz seviyesinden 750 mt Çat deresinden 100mt yükseklikte olan Zil kale gezimizi tamamladıktan sonra 30 mt yükseklikten dökülen Palovit şelalesini görmeye gidiyoruz. Kaçkarlarda eriyen kar sularının beslediği bu coşkun şelalenin ardından Badara yaylası'na geçiyoruz. Badara yaylasını gezip fotoğraflarımızı aldıktan sonra Ayder yaylasına ulaşıp keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yayla ve vadi turumuzun ardından ayder yaylası yolu fırtına deresi kenarına geliyoruz. Burada vereceğimiz arada dileyen misafirlerimiz doğa yürüyüşü yapabilir, zipline yapabilir, tarihi taş köprüde manzaranın keyfini çıkarıp çevredeki restoranlarda dinlenebilir, yöresel lezzetlerin tadına bakabilirler. Yayla ve vadi turumuzun ardından aracımızdaki yerimizi alıp Sürmene’de bulunan çay fabrikasına gelerek çayın dalından koparılıp bardaklarımıza gelene dek izlediği süreci gıda mühendisimizden alacağımız bilgiler ile yerinde görerek öğreniyor, çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından dileyen misafirlerimizin hediyelik çay alışverişlerini yapabilmeleri için serbest zaman veriyoruz. Çay fabrikası gezimizin ardından Sürmene’den ayrılarak konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz.

4. Gün: ÇEÇEVA KÖYÜ-SÜMELA MANASTIRI-SÜRMENE BIÇAK EVİ-TRABZON-ATATÜRK KÖŞKÜ-
Ve geldik turumuzdaki son günümüze, sabah otelimizden kahvaltımızı aldıktan sonra Trabzon iline doğru yol almaya başlıyoruz. Yaklaşık yarım  saatlik yolculuğumuzun ardından çay bahçeleri ile ünlü Çeçeva Köyü için servislerimize binip 15-20 dk mesafenin arından çay cennetine varıyoruz. Burada katılımcılarımız bölgenin yöresel kıyafetleri ile fotoğraf çekinip çay bahçelerinde çay toplayabilirler.Buradaki programı tamamladıktan sonra tekrardan buluşuyoruz. Ve Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Öncelikle Sümela Manastırı Gezimizi yapıyoruz,Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırının mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını dinledikten sonra verilecek serbest zaman içerisinde doğa yürüyüşü yapabilir, dere kenarındaki restoranda dinlenerek çay kahve içebilir, yöresel lezzetleri tadabilirsiniz.  Sonrasında Atatürk Köşküne geliyoruz. Burada alacağımız bilgiler sonrası köşk gezimizi yapıyor fotoğraflıyor ve ardından Trabzon Maçka’da bulunan Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz.19:00 gibi programımızı tamamladıktan sonra Ankara'ya doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor.
Pazartesi sabah 06:00'da Ankara'ya varıyoruz. Ve misafirlerimiz ile vedalaştıktan sonra Karadeniz Turu’muzu tamamlıyoruz.
Başka bir İzci Turizm Organizasyonunda görüşmek dileğiyle.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •  Turizm Paketli Araçlar ile Ulaşım
 •  1.ve 2. Gün Akşam Yemeği 
 •  2.ve 3. Gün Sabah Kahvaltısı
 •  Programda Belirtilen Çevre Gezileri 
 •  Profesyonel Rehberlik Hizmeti 
 •  Seyahat Sağlık Sigortası
 •  İzci Turizm Refakat Hizmeti 
 •  Araç İçi İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ekstra Harcamalar 
 • 1. Gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemkleri
 • Batum Girişi Harc Pulu
 • Atatürk Köşkü Girişi 15 TL 
 • Sümela Manastırı (Müze Kartı ile Ücretsiz)
 • Sümela Manastırı Transfer (Kişi başı 15)
 • Bütün Yayla Turları Toplam Sadece 300  ₺
 • (Çeçeva Köyü, Karagöl, Palovit Şelalesi, Huser Yaylası, Zil Kale(5₺), Şenyuva Köyü)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Kızılay Avm Önü (23:10)
 • Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı (23:20)
 • Aşti Karşısı (23:30)
 • Akköprü Migros Karşısı (23:40)
 • Keçiören Fatih Köprüsü Altı (23:45)
 • Aydınlıkevler Türk Telekom Önü (23:55)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

*Rezervasyon için 400 TL kapora bedeli ödemesi yap, kalan bedeli tatilde öde!   
 

2.İptal Şartları

*Son 15 güne kadar koşulsuz iptal hakkı! 

3.Vize Bilgileri

4.BÖLGE BİLGİLERİ

EKO YEŞİL KARADENİZ & BATUM TURU 4 GÜNLÜK HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.