ISPARTA GÜL HASADI ŞENLİĞİ

 • ISPARTA GÜL HASADI ŞENLİĞİ
 • ISPARTA GÜL HASADI ŞENLİĞİ
 • ISPARTA GÜL HASADI ŞENLİĞİ
 • ISPARTA GÜL HASADI ŞENLİĞİ

ISPARTA GÜL HASADI ŞENLİĞİ

 

Güneykent Kasabası- Eğirdir Gölü- Eğirdir Kalesi- Taş Medrese

Ayastefanos Camii- Gül Heykeli- Firdevs Bey Camii- Ulu Camii

Burdur- Ağlasun- Yarışlı Gölü- Salda Gölü

Anadolu'nun en görkemli antik kentlerinden biri olan Sagalassos Antik Kenti

Türkiye'nin Maldivleri Salda Gölü 

Muhteşem bir görsel şölen Gülkent, Tarladan imbiğe gülün öyküsü, Baş döndüren kokular

ve rengarenk bahçeleriyle gülün başkenti Isparta'ya unutulmayacak bir yolculuk...

4* RAMADA WORLDWIDE BY WYNDHAM OTEL KONAKLAMA

1. Gün: İzmir- Isparta

Aydın, Nazilli, Denizli üzerinden uygun bir tesiste kahvaltı molası aldıktan sonra,  “Gülün Başkenti” olarak ünlenen Güneykent kasabasına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Türkiye’de yetiştirilen güllerin büyük bir oranına ev sahipliği yapan Güneykent’e ulaştığımızda bizleri gül tarlalarına götürecek olan römorklara yerleşiyor ve yöre halkının eşliği ile birlikte gezimize başlıyoruz. Gül tarlalarına ulaştığımızda deneyimli işçilerin anlatımları ile asırlar boyunca gerçekleştirilen hasat hakkında detaylı bilgi sahibi olarak çıplak ellerimizle gerçekleştirdiğimiz bu hasadın bir parçası olma ayrıcalığını yaşıyoruz. Bu esnada en beğendiğiniz ve dalından kendinizin kopardığı gülü hatıra olarak saklayabilirsiniz. Gül hasadı deneyimimizin ardından Güneykentli kadınların ürettiği, yöreye özgü gül ürünlerinin ve hediyelik eşyaların alışverişini yapmak üzere kısa bir serbest zaman alıyoruz. Ardından Güneykent’ten ayrılarak, Dördüncü büyük gölü olan Eğirdir Gölü'ne doğru hareket ediyoruz. Eğridir’e varışımızın ardından Isparta’lıların Mustafa Kemal ATATÜRK’e armağan ettiği Can Ada'yı araçla geçerek , göl kıyısında manzara eşliğinde kahvelerimizi alıyoruz. sonrasında Eğirdir’de panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında; Eğirdir Kalesi, Dündar Bey Medresesi (Taş Medrese), Hızır Bey Camii, Ayastefanos Kilisesi bulunmakta. Isparta'ya doğru hareket ediyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama Oteli: 4*Ramada Worldwide By Wyndham Hotel

2. Gün: Isparta- Burdur

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Isparta’ya gülü getiren kişi Gülcü İsmail Efendi Heykeli, Süleyman Demirel Heykeli ve meşhur Gül Heykelini görüp fotoğrafladıktan sonra tarihi değeri olan Firdevs Bey Camii, (Mimar Sinan Camii), Kutlubey (Ulu Camii), Firdevs Bey Bedesten gezilerini gerçekleştiriyor ve Ağlasun üzerinden, Roma dönemi yapılarıyla göz dolduran Sagalassos Antik Kentine hareket ediyoruz. Dünyanın en yüksek rakımlı Antik Yunan Tiyatrosu, suyu hala akmakta olan Antoninler Çeşmesi, Neon Kütüphanesi, Agora, Roma Hamamı, Marcellom (gıda pazarı) ve Meclis Binası rehberimizin anlatımları eşliğinde göreceğimiz yapılar arasında yer alıyor. Gezimizin ardından Sagalassos Antik Kenti’nin sahip olduğu muhteşem vadi manzarasını seyrederek Burdur’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Kent merkezinde yer alan Burdur Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz (Hacılar Höyüğü, Sagalassos Antik Kenti, Kibyrya ve Krema Antik Kenti arkeolojik kazılarından çıkan eserleri görüyoruz.) 2009 yılında Dünya Mirası Geçici Ulusal listesine dahil edilmiştir. Öğle saatinde Burdur’un kebabından tadabiliriz, ceviz ezmesi alışverişlerimizi yapıyoruz. Turumuzun devamında, Burdur Gölü’nün manzarası eşliğinde, Yarışlı Gölü’nü de görerek, Türkiye’ nin en derin ve berrak göllerinden biri olan Salda Gölü’ne varıyoruz. Uzayıp giden beyaz ve temiz kumsalı ile mavinin tüm tonlarını, doğal güzelliklerini cömertçe sunması nedeniyle Salda Gölü’ne Türkiye’nin Maldivleri unvanı verilmiştir. Burada serbest zaman veriyor izin verilen bölgesinde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından, dönüş yolculuğumuza başlayarak gerekli molalarımız sonrasında Denizli üzerinden İzmir’e ulaşıyoruz. Bir dahaki organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüs ile ulaşım
 • Hotelde 1 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) Akşam Yemeği (1)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri ve Milli park giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Seyahat Güvence Paketi 
 • Gül Bahçesine Giriş

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

  2.İptal Şartları

  Hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep hakkı mevcuttur

  3.Vize Bilgileri

  4.BÖLGE BİLGİLERİ

  ISPARTA GÜL HASADI ŞENLİĞİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • YARIM PANSİYON 4* RAMADA WORLDWIDE BY WYNDHAM OTEL
  • Güneykent Kasabası- Eğirdir Gölü- Eğirdir Kalesi- Taş Medrese Ayastefanos Camii- Gül Heykeli- Firdevs Bey Camii- Ulu Camii Burdur- Ağlasun- Yarışlı Gölü- Salda Gölü
  • İzmir
  • 0850 532 64 62
  • Tur Programını Gönder

  Benzer Turlar

  Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

  © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.