İRAN TRANSASYA TRENİ TURU

 • İRAN TRANSASYA TRENİ TURU
 • İRAN TRANSASYA TRENİ TURU
 • İRAN TRANSASYA TRENİ TURU
 • İRAN TRANSASYA TRENİ TURU
 • İRAN TRANSASYA TRENİ TURU
 • İRAN TRANSASYA TRENİ TURU
 • İRAN TRANSASYA TRENİ TURU
 • İRAN TRANSASYA TRENİ TURU
 • İRAN TRANSASYA TRENİ TURU
 • İRAN TRANSASYA TRENİ TURU

PEGASUS İLE GİDİŞ-DÖNÜŞ
TRANSASYA TRENİ İLE TAHRAN-VAN


TAHRAN – KUM – KASHAN
NAIN – YEZD – İSFAHAN – VAN

1. Gün: İSTANBUL – TAHRAN

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında saat 20:30'da İzci Turizm rehberi ve görevlisi ile buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerimizi tamamladıktan sonra pasaport kontrolünden geçerek Pegasus havayolları tarifeli seferi ile saat 23:10’da İran‘ın başkenti Tahran’a hareket ediyoruz. Gece yarısını geçe, yerel saat ile gece 02:45’de Tahran’a ulaşıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından Rehberimiz ve özel aracımız ile buluşma ve otelimize hareket. Giriş işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : PARSIAN ENGHELAB HOTEL 4* vb.

2. Gün: TAHRAN

Otelimizde alacağımız geç kahvaltının ardından Tahran şehir turuna başlıyoruz. Tahran, İran'ın başkenti, Tahran Eyaleti'nin merkezi ve 15 milyonu aşan metropol nüfusuyla İran'ın en büyük kentidir. Hazar Denizine yaklaşık 100 km uzaklıkta, Elburz dağlarının güney yamaçlarında bulunur, Tahran'da yapacağımız şehir turumuzda; Azadi Meydanı, Burç el Milad ve Tahran’ın geniş caddelerini gördükten sonra akşam yemeğimizi alarak otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : PARSIAN ENGHELAB HOTEL 4* vb.

3. Gün: TAHRAN – KUM – KASHAN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Tahran’dan ayırılıyoruz. Eşyalarımız ile birlikte aracımıza yerleşiyoruz. İlk günden kalan Tahran çevresinde görülmesi gereken önemli mekânları ziyaretlere devam edeceğiz. İran’ın tarihi hakkında bilgiler alacağımız Kaçar Hanedanı’nın Avrupa mimarisinden etkilenerek yaptırdığı Golestan Sarayı sonrasında Selçukluların başkenti Rey şehrine hareket. Selçuklu hükümdarı Tuğrul Bey türbesi ziyaret edilerek yolumuza devam ediyoruz. İran'ın dini merkezi olarak kabul edilen Medreseleriyle ünlü KUM şehrine hareket. Kum’da Hz. Masume Camii ve kabrinin, ziyaret edilmesini müteakip Yol üstünde köklü bir geçmişe sahip olan ve eskiden büyük önem taşıyan kervan yolu üzerinde yer alan Kaşhan kentini geziyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri, önemli arkeolojik sitelerinden biri olan Sialk Tepesi, Kashan’ın önemli ailelerinden biri olan Borjedi Ailesi’ne ait Boroujerdi Evi görülecek yerler arasındadır. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra akşam yemeği. Yemekten sonra otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : NEGIN TRADITIONAL HOTEL 4* vb.

4. Gün: KASHAN – NAIN – YEZD

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Yezd şehrine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. 395 km mesafe yolumuzu yaklaşık 5 saat içinde tamamlayacağız. Yezd yaklaşırken gezilerimize başlıyoruz. İlk durağımız dünya mirası listesine alınmayı bekleyen Meybod Kenti. İslam öncesi zamana ait önemli eserlerin bulunduğu kentte ilk molamız Kerpiç Evler. Bu yapılar önceki çağlarda buzdolabı görevini üstlenerek, bölgede yaşayan insanlar kar ve buzu kışın dağlardan getirip bu binalarda saklayarak yaz için hazırlık yapılırmış. Gezimizde Yazd Atash Behram - Ateş Tapınağı (Dakhme), Zerdüşt dininin en önemli ateş tapınaklarından biridir. Binanın içindeki küçük müzede kutsal ateş, 470 yılından beri hiç sönmeden yakılmaktadır. Görevli rahipler badem veya kayısı odunları ile ateşi beslemekte ve 24 saat süreyle hiç sönmeden yanmasını sağlamaktadır. Bu ateş Yezd’e Ardakan’daki orijinal yerinden 1940 yılında nakledilmiştir. Müzedeki tablolarda Zerdüşt’ün büyük boy temsili bir portresi dikkat çeker. Duvarlarda Zerdüştlerin kutsal kitabı olan Avesta’dan bazı ayetler İngilizce açıklamaları ile birlikte yer almaktadır. Daha sonra  otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : YAZD KOHAN HOTEL 4* vb.

5. Gün: YEZD – ISFAHAN

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Dünyanın yarısı denilen İsfahan’a hareket yaklaşık 4,5 saat sonra İsfahan dayız. İsfahan Şehri Müslüman tarafından 640 yılında fethedilmiştir. Selçuklu Hükümdarı Tuğrul Bey’in başkent yaptığı ve torunu Melik Şah’ın geliştirdiği bu şehrin tarihi köprüleri panoramik olarak görülecektir. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Nakşı Cihan Meydanı, Şeyh Lütfullah Camii, Ali Gapu Sarayı, Kapalı Çarşı, Kırk Sütun Sarayı görülecek yerler arasındadır. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan meydan için dünyanın en büyük meydanlarından biri olduğu söylenmektedir. Eski adı Meydan-ı Şah’dır. Meydanın çevresini oluşturan binada kapalı çarşı bulunur. Ali Gapu sarayı 6 katlı yapısıyla meydana hakim durumdadır. Bu yapının 20 tane sütunu ve önündeki havuzda yansıyan 20 sütun görüntüsü vardır. Böylece toplamda 40 sütun görüntüsü oluştuğu için buraya Kırk Sütun Sarayı ismi verilmiştir. Öğleden sonra Grand Bazaar, (Büyük Kapalı Çarşı) Isfahan‘da alışveriş molası vereceğiz. İsfahan, İran'da bulunan ve Qeysarriyeh Pazarı, Qeysarie pazarı veya Soltani pazarı olarak da bilinen tarihi bir pazardır. Qeysarie pazarındaki ana ticari faaliyetler halı ve kilim satışlarıdır. Çarşı, safevi döneminde en büyük ve en lüks ticaret merkezlerinden biriydi. Ardından otelimize hareket ve konaklama. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : KERYAS TRADITIONAL HOTEL 4* vb.

6. Gün: İSFAHAN – TAHRAN

Bugün kahvaltı sonrası kısa serbest saatlerimiz olacaktır. Öğle saatlerinde yola çıkacağız. Geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Başkent Tahran’a doğru özel aracımız ile seyahat edeceğiz. Kum’da mola vereceğiz. Tahran‘a varış ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7. Gün: TAHRAN – VAN "TRANSASYA EKSPRESİ"

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası hazırlıklarımızı tamamlayarak Tahran Tren Garı'na geçiyoruz. Türkiye - İran arasında tarifeli sefer düzenleyen TCDD Taşımacılık ve İran Demiryolları Transasya Ekspresi seferi ile Van yolcuğumuz başlıyor. Geceleme trende.

VAN - TAHRAN TRENİ SEYİR PROGRAMI / 22 SAAT (4 KİŞİLİK EKONOMİ KOMPARTMAN)

8. Gün: VAN – İSTANBUL

Sabah saatlerinde 11:00‘de Van Tren Garı'na ulaşıyoruz. Bugün Van şehir turu yapacağız. Van kalesini görmek için hareket ediyoruz. Van Kalesi M.Ö. 9. Yüz Yılda kurulmuş olan Urartu Devleti’nin başkenti Van’ı (Tuşpa) savunmak için aynı dönemde yapılmış ve zaman içerisinde durmadan gelişip büyümüştür. Surlar üzerindeki burçlar ve kaya mezarları ve devletin kurucularının kaya mezarları görülmeye değerdir. Van kalesi gezisinden sonra Dünyaca ünlü Van kedilerini görebileceğimiz Van kedi evine gidiyoruz. Van Kedi Evi: Van Kedisi bir dünya değeridir. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin kurmuş olduğu Van Kedisi Evi bu değerin sürdürülebilir olması için çalışma yapmaktadır. Farklı renklerde olan gözleri ve beyaz uzun tüyleri ile bildiğimiz Van Kedilerini gördükten sonra programımıza Van gümüş atölyeleri göreceğiz Urartudan bu yana kalma bir teknik ile sadece Vanda devam eden bir sanattır. Van’ın Geleneksel Değerleri Savat Gümüş, Savat kara demektir. Gümüş, bakır, kurşun ve kükürtten elde edilen bir alaşım olan savat 400 derecenin üzerinde ısıtılıp çelik uçlarla işlenmektedir. Bu denenle ‘’kara’’ olarak adlandırılmaktadır. Savattan hediyelik ve kullanım eşyaları yapılmaktadır. Atölye ziyaretlerimiz sonrasında öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Turumuzun sonunda havalimanına geçiyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşıyoruz. Anılarla dolu turumuzun sona ermesi.

TUR KODU : YDIŞIET040

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Tahran/Van-İstanbul arası Pegasus Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak biletleri, bu uçuşun vergileri, 23 kg tek bagaj ve 7 kg kabin bagajı taşıma hakkı
 • Tahran-Van arasında yapılacak olan yolculuğun Transasya treni 4 kişilik kompartımanlarda 1 gece konaklamalı tren biletleri
 • Tahran’da 3, Kaşan’da 1, Yezd’de 1, İsfahan’da 1 ve Tahran-Van arası trende 1 gece olmak üzere toplam 7 gece Oda & Kahvaltı şeklinde 3&4 yıldızlı otellerde ve butiklerde konaklama
 • Tahran Şehir Turu
 • Kaşan Şehir Turu
 • Yezd Şehir Turu
 • İsfahan Şehir Turu
 • Van Şehir Turu
 • Programda dahil olarak belirtilmiş yerlerde 2 öğle yemeği ve 4 akşam yemeği
 • Tur programı içerisinde yer alan tüm havalimanı ve  tur transferleri
 • Programa belirtilen yerlerde gezilecek yerlerin ören yeri giriş ücretleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)
 • Kişisel Harcamalar
 • Programda belirtilmeyen turlar, transferler, ören yeri ve müze giriş biletleri
 • Programda açıkça belirtilmeyen yemekler ve diğer ekstralar
 • Dahil olan yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, soförler, garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen min. ücret kişi başı 70 USD’dir. Havalimanında  toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İstanbul Yeni Havalimanı (02:00)
 • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (18:10)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

TAHRAN-VANTRENİ SEYİR PROGRAMI / 22 SAAT (4 KİŞİLİK EKONOMİ KOMPARTMAN)

 

KALKIŞ

VARIŞ

TAHRAN

-

13:00

Zanjan

17:30

17:35

Tebriz

01:30

02:00

Salmas

04:20

04:25

Razi

05:10

08:00

Kapıköy

08:45

09:15

VAN

11:00

 

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

4.BÖLGE BİLGİLERİ

İRAN TRANSASYA TRENİ TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.