İSRAİL KUDÜS TURU THY İLE

 • İSRAİL KUDÜS TURU THY İLE
 • İSRAİL KUDÜS TURU THY İLE
 • İSRAİL KUDÜS TURU THY İLE
 • İSRAİL KUDÜS TURU THY İLE
 • İSRAİL KUDÜS TURU THY İLE
 • İSRAİL KUDÜS TURU THY İLE
 • İSRAİL KUDÜS TURU THY İLE
 • İSRAİL KUDÜS TURU THY İLE
 • İSRAİL KUDÜS TURU THY İLE
 • İSRAİL KUDÜS TURU THY İLE

THY İLE GİDİŞ-DÖNÜŞ

TEL AVİV – YAFA TURU – AKKO – HAYFA
BEYTÜLLAHİM (BETHLEHEM) TURU – KUDÜS – LUT GÖLÜ TURU

1. Gün: İSTANBUL – TEL AVİV

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 18:10’da İzci Turizm yetkilisi ile buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile 21:10’da Tel Aviv’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23:10’da Tel Aviv‘e varışımızın ardından pasaport kontrolünden geçerek şehir merkezinde yer alan otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Otele giriş işlemlerimizi yaparak odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : MARGOA HOTEL 3* vb.

2. Gün: TEL AVİV – YAFA TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Tel Aviv ve Yafa şehir turu yapmak için hareket ediyoruz. Bauhaus mimarisi evleri, Neve Tzedek Mahallesi, Rotschild Bulvarı, adını 1995 yılında öldürülen İsrail başbakanı Izak Rabin’den alan ve İsrail’in en büyük meydanı olan Rabin Meydanı görülecek yerler arasındadır. Yafa bölgesinde de yapacağımız panoramik şehir turunda Abdülhamid Saat Kulesi, Valilik sarayı, tarihi liman, çarşı, Hicaz Tren İstasyonu ve eski evleri göreceğiz. Turumuzu tamamladıktan sonra  tekrar otelimize dönerek dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz.

OTELİMİZ : MARGOA HOTEL 3* vb.

3. Gün: AKKO – HAYFA

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Hayfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Hayfa, İsrail'in kuzeyinin en büyük şehri ve ülkenin üçüncü büyük şehridir. İsrail'de yoğun olarak Arap nüfus barındıran bir kenttir. Kutsal Kitaplarda adı geçmiştir. İbraniler, Romalılar, Araplar, Haçlılar, Osmanlılar Hayfa'yı yönetimlerinde tutmuşlardır, Bugün turumuza İsrail’in ender manzaralarını göreceğimiz Akko ile başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan eski şehri gezeceğiz. İsrail‘in en önemli liman şehri Hayfa’ yı gezeceğiz. Turumuzun sonunda burada konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

OTELİMİZ : SATORI HOTEL HAIFA 3* vb.

4. Gün: BEYTÜLLAHİM ( BETHLEHEM ) TURU

Bu sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra kadim şehir Kudüs’e doğru yola çıkacağız. Bugün Eski Şehir & Bethlehem turu yapacağız. Kanuni Sultan Süleyman tarafından restore edilen eski şehir surları ve Dung kapısından eski şehre geçerek Yahudilerce kutsal Ağlama (Batı) Duvarını ziyaret edeceğiz. Ardından Müslüman Mahallesi'ne geçip ve Kuran'da yazıldığı üzere Hz. Muhammed’in Miraç’a yükseldiği Kubbet-ül Sahra, ve Mescid-i Aksa Camiinin yer aldığı Haram-ül Şerif ’i ziyaret edeceğiz. Egzotik Arap Çarşısı, Hz. İsa’nın çarmıha gerilmek üzere geçirildiği Izdırap Yolu (Via Dolorosa), Hz. İsa’nın naaşının konduğu ve mezarının bulunduğu yere Bizanslılarca inşa edilen ve yeniden diriliş kilisesi de olarak bilinen Kutsal Kabir Kilisesi, Yahudi + Hıristiyan + Müslüman Mahallelerini gezip yeni şehre geçeceğiz. Radikal dinci Yahudilerin yaşadığı mahalle Mea Shearim, Parlamento Binası, Yedi Kollu Şamdan görülecek yerler arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız ardından Filistin Kenti olan Bethlehem’i gezeceğiz. Turumuzun ardından otele geçiyoruz. Geceleme Kudüs’te.

OTELİMİZ : JACIR PALACE HOTEL 3* vb.

5. Gün: KUDÜS - LUT GÖLÜ TURU

Kahvaltının ardından çevre gezilerimize devam edeceğiz. Ölü Deniz (Lut Gölü) & Masada turunu yapacağız. Tam gün sürecek turumuza Zion tepesi ziyareti ile başlıyoruz. Hazreti Davud mezarı ve Hz. İsa'nın en son yemek yediği salon ziyaretleri ve ardından Yehuda Dağları ve Yehuda çölü boyunca, dünyanın en alçak noktası kabul edilen dünyanın en alçak noktası olan ve deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan Lut Kavminin yok olduğu, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü / Ölü Deniz bölgesine varış. Ardından teleferik ile Yahudilik tarihinin en önemli olaylarının yaşandığı Masada'ya gidiyoruz. Roma Herod Krallığı egemenliğindeki Yahudilerin Romalılara karşı direndikleri ve topluca intihar ettikleri Masada Tepesi ziyaretinde Arkeolojik kazılar, Herod Sarayı, Sinagog ve Hamamlar görüldükten sonra yine teleferik ile dönüyoruz. Ölü Deniz’de batmadan yüzme keyfi, çamur banyosu ve dinlenme olanağımız olacak. Ardından Tevrat rulolarının bulunduğu Qumran Mağaralarının önünden geçerek Kudüs’deki otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : JACIR PALACE HOTEL 3* vb.

6. Gün: TEL AVIV – İSTANBUL

Sabah çok erken saatlerde dönüş hazırlıklarına başlıyoruz. Tel Aviv havalimanına geçeceğiz. Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket edeceğiz. Varış saatimiz 08:25. Anılarla dolu turumuzun sona ermesi.

TUR KODU : YDIŞIET038

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları (Anadolujet) tarifeli seferi ile İstanbul (SAW)-Tel Aviv-İstanbul (SAW) arasında yapılacak olan uçuşların ekonomi sınıfı uçak biletleri ve 23 kg bagaj taşıma hakkı
 • Tel Aviv’de 2 gece, Hayfa’da 1 gece, Kudüs’de 2 gece olmak üzere toplam 5 gece oda&kahvaltı şeklinde 3* otellerde konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar, geziler, transferler ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen yerde alınacak 1 öğle yemeği
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası (zorunlu sigorta)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İsrail Vize Servis Bedeli 250 TL (Yeşil pasaport sahipleri bu vizeden muaftır. Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz)
 • Programa dahil olmayan yemekler ve yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
 • Yerel bahşişler, Bölgelerde hizmet veren yabancı rehberler, şoförler ve otel çalışanları için tavsiye edilen min tutar kişi başı 500 TL’dir. Havalimanında ilk gün toplanır ve bölgelerde misafirlerimiz adına çalışanlara takdim edilir.
 • Yurt dışı çıkış harcı (50TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İstanbul Yeni Havalimanı (02:00)
 • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (18:10)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Size özel alacağımız İsrail vizesinde gümrük girişinde ve çıkışında pasaportunuza mühür basılmamaktadır. Alınacak olan vize ilerleyen zamanlar içerisinde Arap ülkelerine gerçekleştirebileceğiniz seyahatlerinizde İsrail’e giriş-çıkış yapmanızdan dolayı sorun teşkil etmeyecektir. Bu özel vize işleminiz için gerekli formu seyahat danışmanınızdan talep edebilirsiniz. Formu seyahat tarihinize 15 gün kalana kadar eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurarak seyahat danışmanınıza iletmeniz gerekmektedir.

4.BÖLGE BİLGİLERİ

İSRAİL KUDÜS TURU THY İLE HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.