MEKSİKA KÜBA TURU KAMPANYALI

 • MEKSİKA KÜBA TURU KAMPANYALI
 • MEKSİKA KÜBA TURU KAMPANYALI
 • MEKSİKA KÜBA TURU KAMPANYALI
 • MEKSİKA KÜBA TURU KAMPANYALI
 • MEKSİKA KÜBA TURU KAMPANYALI
 • MEKSİKA KÜBA TURU KAMPANYALI
 • MEKSİKA KÜBA TURU KAMPANYALI
 • MEKSİKA KÜBA TURU KAMPANYALI
 • MEKSİKA KÜBA TURU KAMPANYALI
 • MEKSİKA KÜBA TURU KAMPANYALI

AIR FRANCE İLE GİDİŞ-DÖNÜŞ

HAVANA – TRINIDAD – SANTA CLARA (CHE ANIT MEZARI)
CIENFUEGOS – PINAR DEL RIO – VINALES VADİSİ TURU
CANCUN (MEKSİKA) – CHICHEN ITZA MAYA PİRAMİDİ TURU
MEXICO CITY ŞEHİR TURU

1. Gün: İSTANBUL – PARIS – HAVANA

İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali İzci Turizm standında saat 02:00’de görevli personel ile buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Air France Havayollarının tarifeli seferi ile Paris’e yolculuğumuz başlıyor. Paris havalimanında uçak değiştiriyoruz. Kısa bir beklemeyi takiben Küba‘nın başkenti Havana‘ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Varışımızı takiben alanda özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde şehir merkezine geçerek casa particular evlerimize yerleşiyoruz. Geceleme Casa Particular evlerde.

2. Gün: HAVANA

Sabah kahvaltımızın ardından Havana şehir turumuzu yapmak üzere evlerimizden ayrılıyoruz. Özel aracımız ile birlikte ilk olarak eski Havana bölgesi ve Yeni Havana bölgelerini keşfedeceğiz. Küba’nın tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz. Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan ağızlarında puroları ile bizi izleyen yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanda yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz. Turumuz esnasından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Turumuzu bitirmemizin ardından özel aracımızla evlerimize dönüyoruz. Geceleme evlerimizde.

3. ve 4. GÜNLER TRINIDAD – SANTA CLARA (CHE ANIT MEZARI) – EKSTRA TUR/ALTERNATİF GEZİ PLANI (1 GECE / 2 GÜNLÜK PROGRAM)

Bugün kahvaltımızın ardından serbest günümüz başlıyor. Dileyen misafirlerimiz 1 gece konaklamalı 2 günlük bu geziye katılabilirler. Bu gezi de Karayip sahillerinde Trinidad şehrinde konaklama yapılacaktır. Gidiş güzergahı üzerinde Cienfuegos kenti ziyaret edilecek ve öğle yemeği alınacaktır. Dönüş güzergahı üzerinde ise Che Guavera’nın anıt mezarının bulunduğu Santa Clara kenti ziyaret edilecektir. Anıt mezar ziyareti ve 1959 yılındaki, devrimde kullanılan eski tren de görülecektir. Bu turumuza katılmak istemeyen misafirlerimiz Havana’da konaklamaya devam edeceklerdir.

3. Gün: CIENFUEGOS – TRINIDAD – SANTA CLARA TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest gün. Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki Cienfuegos kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayor'u ziyaret edeceğiz. Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız.

4. Gün: SANTA CLARA – HAVANA

Sabah çok erken Kahvaltı sonrası saat 07:30'da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor. Küba’nın başkentine hareket. Plaza Ernesto Che Guevara, Che müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Santa Clara kent merkezini, tarihi zırhlı tren meydanını ziyaret ettikten sonra Havana‘ya döneceğiz. Geceleme Havana'da evlerimizde.

Bu turumuzda 1 gece Casa Particular DBL ODA konaklama + 1 Öğle yemeği + Tüm ziyaretler + Rehberlik Hizmeti Dahil Kişi Başı 275 USD’dir (1Gece/2Gün)

5. Gün: PINAR DEL RIO – VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası ekstra turumuz var. Arzu eden misafirlerimiz için öğle yemekli tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu 125 USD. Bu turumuzdan önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.

6. Gün: HAVANA – CANCUN (MEKSİKA)

Bu sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden hareket ederek havalimanına gideceğiz. Yerel havayolları ile Cancun’a uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Cancun havalimanına varışımızın ardından özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor. Serbest günümüz olacak. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra tekne yüzme turu (öğle yemekli Isla Mujeres Yüzme Turu 110 USD). Cancun Yat limanından yerel teknelere binerek sahili ve plajları ile meşhur Mujeres adasına geçiyoruz. Buradan da yüzme turları düzenleyen tekneler ile Cancun’un en güzel koylarında eğlenceli ve  keyifli bir gün bizi bekliyor. Öğle yemeği dahildir.

OTELİMİZ : LA QUINTA BY WYNDHAM CANCUN 3* vb.

7. Gün: CANCUN – CHICHEN ITZA MAYA PİRAMİDİ TURU

Bugün Cancun’da serbest saatlerimiz olacak. Arzu eden misafirlerimiz ekstra tura katılabilirler (Chichen Itza Maya Piramidi Turu 120 USD). Sabah çok erken alacağımız kahvaltıyı takiben vakit kaybetmeden Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehri Chichen Itza‘ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi, jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı, Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmaktadır. Bunlar; Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir. Toltek’ler Chichen Itza’yı istila etmiş olabilirler veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında bu önemli yapıların yanı sıra salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi ve yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. Turumuz sonrası öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Chichen Itza gezimizin ardından Cancun otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : LA QUINTA BY WYNDHAM CANCUN 3* vb.

8. Gün: CANCUN – MEXICO CITY

Sabah kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz. Başkent Mexico City uçuşumuzu yapmak üzere havalimanında bagaj ve bilet işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolları ile Mexico City uçuşumuzu yaptıktan sonra varışta havalimanına karşılanma ve konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz otele giriş işlemlerimizi yaptıktan sonra öğleden sonrası için ekstra tura katılabilirler (öğle yemekli Teotihuacan Piramitleri Turu 90 USD). Meksiko City’den 40 km. mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo - Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi, Ay Piramidi, Ölüler Yolu, Büyük Tanrı “Tüylü Yılana’’ ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı, Kelebekler Sarayını görebilirsiniz. Turumuz öğle yemekli olacaktır. Tur bitimi şehre geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam için ekstra geziye katılabilirler. Akşam yemekli ekstra turumuza katılmak isteyen misafirlerimiz otelden hareket edecektir. Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra tur. Geleneksel kıyafetleri ile Mariachi Sokak Müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı'nda yemekli show (75USD). Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA BY WYNDHAM REFORMA 3* vb.

9. Gün: MEXICO CITY ŞEHİR TURU MEXICO CITY – PARIS

Sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı alıyoruz. Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. Yarım günlük şehir turumuzda Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri olan Mexico City’de yer alan tarihi alanları gezeceğiz. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, deniz seviyesinden 2.250m yükseklikte bulunan federal yönetim bölümünün de merkezidir. Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”, İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”, gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu. Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı, bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali, ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional (Hükümet Sarayı). Ardından Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Turumuzun bitiminde eşyalarımızla birlikte havalimanına giderek İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlamak üzere Air France Havayolları tarifeli seferi ile Paris uçuşumuza işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Uçağımız 19:55’te hareket edecek. Gecemiz uçakta geçiyor.

10. Gün: PARIS – İSTANBUL

Paris havalimanına ulaşmamızın ardından alanda İstanbul uçuşumuzu yapmak üzere bekliyoruz (alanda uzun beklememiz olacak. Kendi imkanlarınızla Paris Merkeze çıkmak isterseniz Schengen vizeniz hazır olmalıdır). Uçuş saatimiz 22:40. İstanbul’a varış saatimiz 04:10 (Takvimde bir gün sonraya denk gelir). Anılarla dolu gezimizin sona ermesi.

TUR KODU : YDIŞIET037

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Air France Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST)-Havana (HAV) ve Mexico City (MEX)-İstanbul (IST) arasında yapılacak olan uçuşların ekonomi sınıfı uçak biletleri ve 23 kg bagaj taşıma hakkı
 • Küba’da 5 gece Casa Particular evlerde kahvaltı dahil konakama ve Cancun’da 2 – Mexico City’de 1 gece olmak üzere 3 gece de Meksika’da kahvaltı dahil 3* otellerde toplam 8 gece konaklama
 • Programda dahil olarak belirtilen tüm turlar, geziler, transferler ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda dahil olarak belirtilen öğle yemekleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası (zorunlu sigorta)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Küba Vize Servis Bedeli 350 TL (Yeşil pasaport sahipleri bu vizeden muaftır)
 • Meksika Vizesi (Yeşil pasaport sahipleri için vize ücreti 40 USD’dır. Öncesinde ilgili konsolosluktan randevu alarak, gerekli vize evraklarınız beraberinde şahsi müracaat ile parmak izi alınarak vize başvurusu yapılabilmektedir. Seyahat tarihini kapsayan geçerli ABD/İngiltere ya da Kanada vizesi olan; normal ve yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz; Meksika vizesinden muaftır. Normal pasaport sahipleri için online vize alınmaktadır (Ücretsiz).
 • Programa dahil olmayan yemekler ve yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
 • Programda belirtilen ekstra turlar
 • Teotihuacan Piramitleri Turu 90$
 • Mariachi Gecesi & Garibaldi Maydanı Yemekli Show 75$
 • Chichen Itza 120$
 • Isla Mohares Adası Yüzme Turu 110$
 • Pınar del Rio – Vinales Vadisi Turu 120$
 • Trinidad – Santa Clara Turu 275$
 • Ekstra Turlar Toplamı 790 USD – Tam Paket Katılım İndirimli Fiyatı 750 USD’dir.
 • Yerel bahşişler, Bölgelerde hizmet veren yabancı rehberler, şoförler ve otel çalışanları için tavsiye edilen min tutar kişi başı 80 USD’dir. Havalimanında ilk gün toplanır ve bölgelerde misafirlerimiz adına çalışanlara takdim edilir.
 • Yurt dışı çıkış harcı  (50 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İstanbul Yeni Havalimanı (02:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

Turumuzun farklı tarihlerinde Air France Havayollarının tarife saatlerine göre gidiş ve dönüş uçağının İstanbul’dan çıkış ve varış ulaşım saatleri değişiklik gösterebilir. Takvim gününe göre havayolları tarafından belirlenir. Bu turumuza kayıtlı misafirlerimiz turu satın aldıkları günden itibaren web sayfamız üzerinden www.izciturizm.com ‘’tur tarihleri-uçuş detyaları’’ butonunu tıklayarak tur tarihinize göre uçuş saatlerinin detaylı bilgilerine ulaşabilir. Dilerseniz satış temsilciniz de sizlere memnuniyetle yardımcı olacaktır. Diğer detaylar hakkında turun kalkışından 15 gün önce konfirme otel isimlerinin yazılı olduğu güncel bir program ve son hatırlatma notları ile tüm misafirlerimiz bilgilendirilir. İstanbul çıkışlı bu turumuza yurtiçi farklı bir şehirden katılacak olan misafirlerimizin İstanbul’a geliş – gidiş biletlerini almadan önce mutlaka paket turun uçuş saatlerini teyit ettirmelerini önemle rica ederiz.
Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında  alınacak kahvaltılar paket halinde olabilir. Program içerisinde dahil olan yemekler gidilecek ülkelerin gastronomisine göre servis edilir.
Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların sıralaması, Kalınan Oteller, Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+1 ve -1 gün gibi), yerel uçak kalkış saatleri gerekli hallerde yerel olarak düzenleme hakkı İzci Turizm‘e aittir.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

4.BÖLGE BİLGİLERİ

MEKSİKA KÜBA TURU KAMPANYALI HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.