GÜNEY AFRİKA TURU KAMPANYALI

 • GÜNEY AFRİKA TURU KAMPANYALI
 • GÜNEY AFRİKA TURU KAMPANYALI
 • GÜNEY AFRİKA TURU KAMPANYALI
 • GÜNEY AFRİKA TURU KAMPANYALI
 • GÜNEY AFRİKA TURU KAMPANYALI
 • GÜNEY AFRİKA TURU KAMPANYALI
 • GÜNEY AFRİKA TURU KAMPANYALI
 • GÜNEY AFRİKA TURU KAMPANYALI

THY İLE GİDİŞ-DÖNÜŞ

CAPE TOWN HOUTH BAY ÜMİT BURNU
MASA DAĞI
STALLENBOSH VADİSİ ROBEN ADASI
JOHANNERSBURG
LESEDİ KÖYÜ

1. Gün: İSTANBUL – CAPE TOWN

Bu turumuzun uçak saati gece yarısını birkaç saat geçe olduğundan dolayı buluşma saatimiz takvimde tur tarihinden bir gün önceye denk gelir. İstanbul Havalimanında İzci Turizm yetkilisi ile buluşmamız var. İşlemlerimizi ve check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Türk Havayolları tarifeli seferi ile Güney Afrika yolculuğumuz başlıyor. Gece 02:25’te Türk Havayolları tarifeli seferi ile Cape Town uçuşumuzu yapıyoruz. Yerel saat ile öğle vakitlerinde saat 12:35’te Cape Town’a ulaşıyoruz. Varışta havalimanında özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenmeyi takiben, şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durağı Cape Town Water Front. Burası Cape Town marinasıdır, hem alışveriş hem de restoranların bulunduğu bir mekandır. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : THE NEW TULBAGH 3* VB.

2. Gün: CAPE TOWN – HOUTBAY – ÜMİT BURNU TURU

Bugün kahvaltı sonrası serbest günümüz olacak. Dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var (ekstra tur tam gün öğle yemekli 120 USD). Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Atlantik sahilinde bir vadide bulunan Hout Bay’a varılacak. Kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra turumuza devam edeceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği denizden yaklaşık 245 metre yüksekte bulunan Ümit Burnu görülecek ve füniküler ile dünyanın en yüksek fenerini görme imkânımız olacak. Yerel bir restoranda alınacak öğle yemeğinden sonra sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra adını şehrin ilk valisi Simon Van Der Stel’den alan ve Güney Afrika’nın 200 yıldır tek donanma üssünün bulunduğu Simon’s Town’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Turumuzun sonunda akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.

3. Gün: CAPE TOWN – MASA DAĞI – STELLENBOSH VADİSİ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest günümüz var. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi turumuz olacak (ekstra tur tam gün öğle yemekli 110 USD). Adını zirvesinin düz olmasından alan Masa Dağı, doğal koşulların etkisiyle birlikte günümüzdeki şeklini almıştır. Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra EErste Nehri kıyısında bulunan, Cape Town’dan sonra ikinci en eski Avrupa yerleşim yeri olan Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkânlarda alışveriş imkânımız olacak. Ardından aynı bölgede öğle yemeği molası veriyoruz. Turumuzun sonunda, akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün: CAPE TOWN – ROBBEN ADASI TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alışveriş, dinlenme ve gezme fırsatınız olacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Robben Adası Turu’na katılabilirler (ekstra tur Robben Adası Turu 75 USD). Sabah kahvaltının ardından Waterfront limanından hareket eden tekne ile Robben Adası’na gidiyoruz. Burada Nelson Mandela’nın 27 senelik hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği hapishaneyi yine burada siyasi mahkûm olarak kalmış rehberler eşliğinde geziyoruz. Tur sonrası otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5. Gün: CAPE TOWN – JOHANNESBURG

Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. 05:30 uçağı ile Johannesburg yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 07.30 gibi Johannesburg havalimanına ulaşacağız. Eşyalarımızı otelimize bırakıyoruz (ekstra tur 1 gece/2 gün Sun  City Pilanesberg Milli Parkı ve Safari Turu 145 USD). Bugün ekstra turumuza katılmayı tercih etmeyen misafirlerimiz; Johannesburg’daki otelimize konaklamaya devam edeceklerdir. Bugün İlave ücret ödeyerek Sun City paketine yükseltme yapabiliyorsunuz (Bu paket için kararınızı tur hareketine 1 ay kala bize iletiniz lütfen). Hareket saatimiz 07.30, Sun City’e doğru yola çıkacağız, Sun City eğlence ve kumarhaneler bölgesidir, Bu dünyaca meşhur sayfiye ve eğlence bahçesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi burada alacağız. Öğle yemeğinden sonra Pilanesberg Parkına gideceğiz. Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki otelimize geçiyoruz.

OTELİMİZ : THE KINGDOM RESORT VB.

6. Gün: JOHANNESBURG – ŞEHİR TURU

Bugün Johannesburg‘a geri dönüyoruz. Johannesburg‘a varışımızı takiben öğle saatlerinde Johannesburg şehir turuna başlayacağız. Mandela Meydanı, Sandton, Meclis binası göreceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Turumuzun sonuna otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOLIDAY INN EXPRESS SANDTON-WOODMEAD 3* VB.

7. Gün: JOHANNESBURG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Lesedi Köyü & Gold Reef City turuna katılabilirler (ekstra tur tam gün öğle yemekli Lesedi Köyü & Gold Reef City Turu 90 USD). Johannesburg şehir merkezine yakın bir  bölgede yer alan, bir zamanların en meşhur altın madeni olarak işletilen bu yöre şimdilerde bir park olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet vermektedir. Bugün ikinci bölümde; Lesedi Kabile Köyü ziyareti yapacağız. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, ekstra tura dâhil olarak Lesedi Kültürel Köyü’nde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Turumuzun sonunda Otelimize dönüyoruz.

OTELİMİZ : HOLIDAY INN EXPRESS SANDTON-WOODMEAD 3* VB.

8. Gün: JOHANNESBURG – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası son günümüz. Serbest saatlerimiz olacaktır. Rehberimiz eşliğinde planlar yapabilirsiniz. Bugün uçuş saatimiz 19:15, saat 16:30 da en geç havalimanında oluyoruz. Dönüş yolculuğumuz  başlıyor. Türk Havayolları direkt uçuşu ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

9. Gün: İSTANBUL

İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sona ermesi.

TUR KODU : YDIŞIET035

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı İstanbul/Capetown - Johannesburg/İstanbul uçak bileti
 • Capetown/Johannesburg arası ekonomi sınıfı tek yön ara uçak bileti
 • 4 Gece Cape Town ve 3 Gece Johannesburg (İlave ücret ile Pilanesberg turuna katılan misafirlerimiz; 4 Gece Cape Town 2 Gece Johannesburg 1 Gece Pilanesberg bölgesinde konaklar)
 • Toplam 7 Gece 3&4 yıldızlı otellerde konaklama
 • Tüm kahvaltılar
 • Cape Town şehir turu
 • Johannesburg şehir turu
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Havalimanı - otel - şehir - tüm transferler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harç pulu (50 TRY)
 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen minimum ücret kişi başı 60 USD’dir. Havalimanında toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İstanbul Yeni Havalimanı (23:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

EXTRA TURLAR

Cape Town - Houtbay - Ümit Burnu Turu 120 USD
Masa Dağı - Stellenbosh Vadisi 110 USD
Cape Town Robben Island 75 USD
Sun City - Pilanesberg National Park ve Safari turu 145 USD
Lesedi Köyü ve Gold Reef City Turu 90 USD

Toplam 540 USD indirimli tam paket fiyatı 520 USD

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

4.BÖLGE BİLGİLERİ

GÜNEY AFRİKA TURU KAMPANYALI HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.