VIETNAM KAMBOÇYA LAOS TAYLAND TURU

 • VIETNAM KAMBOÇYA LAOS TAYLAND TURU
 • VIETNAM KAMBOÇYA LAOS TAYLAND TURU
 • VIETNAM KAMBOÇYA LAOS TAYLAND TURU
 • VIETNAM KAMBOÇYA LAOS TAYLAND TURU
 • VIETNAM KAMBOÇYA LAOS TAYLAND TURU
 • VIETNAM KAMBOÇYA LAOS TAYLAND TURU
 • VIETNAM KAMBOÇYA LAOS TAYLAND TURU
 • VIETNAM KAMBOÇYA LAOS TAYLAND TURU
 • VIETNAM KAMBOÇYA LAOS TAYLAND TURU
 • VIETNAM KAMBOÇYA LAOS TAYLAND TURU

THY İLE GİDİŞ-DÖNÜŞ

HANOİ HALONG KÖRFEZİ LUANG PRABANG ELEPHANT VİLLAGE
TAD ŞELALESİ VANG VİENG VİENTİANE PHİMAİ PHNOM PENH
SİEM REAP ANGKOR WAT SİEM REAP SAİGON CHU CHİ

1. Gün: İSTANBUL – HANOI (VIETNAM)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde İzci Turizm yetkilileri ve rehberimiz ile buluşmamızın ardından bagaj ve bilet işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Pasaport kontrolünden geçerek Türk Havayolları tarifeli seferi ile Hanoi uçuşumuza başlıyoruz. Yerel saat ile 16:10’da havalimanına varışımızın ardından yerel rehberimiz bizleri karşılıyor ve tur otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Giriş işlemlerimizi yaptıktan sonra akşam yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana gideceğiz. Daha sonra tekrar otelimize dönerek dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz.

OTELİMİZ : HANOI IMPERIAL HOTEL 4* vb.

2. Gün: HANOI

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından çok keyifli bir tur yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün Hanoi şehir turumuzu yapacağız. Hanoi şehir turumuzda Hoan Kiem Gölü, Ly Thai To Büstü, Ngoc Son Tapınağı, Ho Chi Minh Mozalesi, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, Ba Dinh Meydanı ve Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda tekrar otelimize dönüyoruz. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var (akşam yemekli su kuklası tiyatrosu 75 USD). Akşam saatlerinde otel lobisinde tekrar buluştuktan sonra çok özel bir gezi yapmak üzere dışarı çıkacağız. Hanoi yerel kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosu’nu izleyeceğiz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Bu gezimizin bitiminde yeniden otelimize dönüyoruz. Geceleme Hanoi otelimizde.

OTELİMİZ : HANOI IMPERIAL HOTEL 4* vb.

3. Gün: HANOI – HALONG KÖRFEZİ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var (Halong Körfezi tam gün yemekli tekne ile körfez turu 140 USD). Saat 07:30’da otelden çıkışımızla birlikte Kızıl Delta bölgesindeki Halong Körfezine 3,5 saatlik yolculuk mesafesine doğru turumuza başlıyoruz. Çeltik tarlaları güzergahını takip ediyoruz. Her iki taraftadır. Öğle saatlerinde Halong Şehrine ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen geleneksel bir bambu tekneye bineceğiz. Körfez turumuza başlıyoruz. Körfez tekne turumuz esnasında taze deniz ürünleri öğle yemeği (sebze menüsü mevcuttur) servisi yapılıyor. Egzotik fotoğraflar için hazır olun!  Küçük adaların uçurumlarını çekin, Dövüş Cocks (Halong Körfezi sembolü), Parmak, Tütsü Fırını ve Taş köpekler. Ba Hang yüzen köyünün etrafında küçük kano turuna çıkıyoruz. Thien Cung (Gökyüzü Sarayı Mağarası) adındaki en güzel mağarayı kanolar ile ziyaret edeceğiz. Sarkıt ve dikitlerle süslü büyük odaları keşfedebilirsiniz. Turumuzun sonunda başladığımız Halong limanına dönüyoruz. Tekne turumuzun sonunda bizi bekleyen aracımız ile Hanoi'ye geri dönüyoruz. Akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HANOI IMPERIAL HOTEL 4* vb.

4. Gün: HANOI – LUANG PRABANG (LAOS)

Bu sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına geçiyoruz. LAOS‘a gideceğiz. Havalimanında bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Luang Prabang şehrine uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varış noktamız Luang Prabang şehri, ülkenin orta bölgelerinde yer alan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan 58 komşu köyden oluşan bir şehirdir. Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti; denize kıyısı olmayan bir Güneydoğu Asya ülkesidir. Başkenti Vientiane'dir. Luang Prabang, Savannakhet ve Pakse diğer büyük şehirleridir. Laos, tek partili sosyalist bir cumhuriyet olarak yönetilir. Batıda Tayland ve Myanmar, doğuda Vietnam, kuzeyde Çin, güneyde Kamboçya tarafından çevrelenmiştir. Myanmar 235 km, Çin 423 km, Vietnam 2.130 km, Kamboçya 541 km ve Tayland'a 1.754 km sınırı vardır. Havalimanında karşılanma ve otelimize transferimiz yapılıyor. Öğleden sonra çevre gezilerimize başlayacağız. Luang Prabang'daki ilk durağımız şehrin en eski tapınağı Wat Sene ve muhteşem Wat Xieng Thong. Mekong Nehri kıyısında güzel bir bahçede yer alan Wat Xieng Thong, Luang Prabang'ı kuran iki keşişin yeni yerleşim için sınır taşı yerleştirdiğine inanılıyor. Ardından Laos'un tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek için etkileyici Wat Visoun stupasına ve Wat Aham ve Wat Mai tapınaklarına gideceğiz. Turumuz sonrasında otelimize transfer. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var (akşam yemekli Mekong Sunset Cruise Turu 115 USD). Bu akşam özel bir tekne yolculuğumuz olacak. Mekong Nehri Laos bölgesinde gün batımını izlerken akşam yemeği servisi yapılacaktır. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : LUANG PRABANG OASIS – VILLA NAMNUEA 3* vb.

5. Gün: ELEPHANT VILLAGE (FİL KÖYÜ) VE TAD SAE ŞELALESİ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz olacak (tam gün yemekli Elephant Village - Tad Sae Waterfall Turu 130 USD). Sabah ilk ziyaret noktamız; bozulmamış, doğal, yeşil çevrenin ortasında, şehrin dışında bir Fil kampı olacak. Akarsu ve nehirler aracılığıyla ormanların ve içindeki eğlenceli fil sürülerinin etkileyici deneyiminin tadını çıkaracağız. Eşi benzeri olmayan bir deneyim. Daha sonra yakındaki bir yerel restoranda öğle yemeği yiyeceğiz. Öğleden sonra uzun nehir teknelerine binerek Tad Sae şelalesine gideceğiz. Burası arzu edenlerin yüzme imkânı bulacağı doğal bir havuz gibi (yanınızda havlu, mayo, yedek t-shirt bulundurunuz). Şelale gezimizi takiben Akşam saatlerine doğru Luang Prabang'a geri döneceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : LUANG PRABANG OASIS – VILLA NAMNUEA 3* vb.

6. Gün: VANG VIENG – VIENTIANE

Bu sabah kahvaltı sonrası, erken saatlerde yola çıkacağız. Uzun bir gün bizi bekliyor. İstikametimiz Laos‘un başkenti Vientiane. Güzergâhımız üzerinde fotoğraf molalarımız olacak. Vang Vieng kasabasına ulaşıyoruz. 19. yüzyılda Çinli Ho'ya karşı bir savunma sığınağı olarak kullanılan mağarasını ziyaret edeceğiz. Nam Mağarası Vadisi ve ana mağaradaki kireçtaşı duvarındaki bir açıklıktan güzel bir Vang Vieng kasabası manzarasını izleme imkânımız olacak. Ban Pha Tang'daki geleneksel Lao Lum köyünü ziyaret etmek için Nam Song Nehri'nde bir tekne yolculuğu yapacağız. Tüm çevre gezilerimizi tamamlayarak karayolu ile yolumuza devam ediyoruz. Başkent Vientiane‘ye varışımızı takiben panoramik şehir turu yapacağız. Akşam yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : VIENTIANE BOUTIQUE VILLA 3* vb.

7. Gün: VIENTIANE – PHIMAI – NAKHON RATCHASIMA (TAYLAND)

Bu sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Bugünkü gidiş rotamız kara yolu üzerinden Tayland’ın efsanevi ve tarihi bölgesi kenti olacak. Yaklaşık 5,5 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından Nakhon Ratchasima’ya ulaştıktan sonra burada tıpkı Ankor Wat benzeri bir antik kenti ziyaret edeceğiz. Ardından bölgede konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Gecele otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL BAAN LITO 3* vb.

8. Gün: PHIMAI – POI PET – SIEM REAP (KAMBOÇYA)

Bugün sabah kahvaltımızı aldıktan sonra uzun fakat çok keyifli bir gün bizleri bekliyor. Kara yolculuğumuz ile Kamboçya sınırına giderek ülkeye giriş işlemlerimizi yapacağız. Burada işlemlerimizi yaptıktan sonra Kamboçya’nın Poi Petu şehrine ulaşıyoruz. Burada panoramik şehir turumuzu yaptıktan sonra yolculuğumuza devam ederek Siem Reap kentine ulaşacağız. Yorucu bir günün ardından dinlenmek üzere otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var (geleneksel masaj terapi ve akşam yemeği 55 USD). Otelimizden rehberimiz eşliliğinde ayrılıyoruz. Siem Reap küçük ama canlı bir kent, alış veriş dükkânların olduğu çarşılar caddesine gideceğiz. Bugün geleneksel ayak masaj tecrübesini yaşamak için uygun bir gün olacak. Son olarak Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APSARA ANGKOR RESORT 4* vb.

9. Gün: SIEM REAP – ANGKOR WAT – ANGKOR THOM

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Phnom Ba Kheng Tapınağı’nı gezdikten sonra efsanevi insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat gezimizi güneşi batırarak tamamlıyoruz. Turumuzun ardından tekrar otelimize döneceğiz. Dileyen misafirlerimiz için akşam yemekli ekstra turumuz var (akşam yemekli dans gösterisi ve gece turu 95 USD). Bu akşam Açık Büfe yemekli geleneksel danslar gösterini izlemek için rehberimiz eşliğinde otelimizden ayrılıyoruz. Dansları izleyeceğimiz ve güzel bir açık büfe yemek yiyeceğimiz bir akşam bizi bekliyor.

OTELİMİZ : APSARA ANGKOR RESORT 4* vb.

10. Gün: SIEM REAP – PHNOM PENH (KAMBOÇYA)

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kara yolculuğumuza başlayacağız. Bugünkü durağımız Kamboçya’nın başkenti Pnhom Penh olacak. Öğleden sonra varışımızla birlikte karşılanma ve şehir turumuzu yapıyoruz. Saray binası ve Kızıl Kymer işkence Müzesi ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Geceleme Phnom Penh de otelimizde. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

OTELİMİZ : EMARALD HOTEL 3* vb.

11. Gün: PNHOM PENH – SAIGON HO CHI MINH (VIETNAM)

Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Kara yolculuğumuz ile Vietnam’ın Saigon kentine doğru yola çıkıyoruz. Saigon’a varışımızı takiben eşyalarımızı otelimize bırakmak üzere otelimize ulaşıyoruz, kısa bir molayı ve eşyalarımızı otele bırakmayı takiben şehir turu yapmak için rehberlerimiz ile otelden ayrılıyoruz. Ho Chi Minh, Vietnam'ın 7,123,340 nüfuslu ve en büyük şehridir. Adını eski Kuzey Vietnam'ın lideri Ho Chi Minh'ten alır. Önceki ismi Saygon'dur. Bu isim altında Fransız Koçinçin kolonisinin başkenti idi. Eski postane binası kent meydanı, Cu Long Yerel Pazar ve çevresi göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Yine bugün Vietnam ‘ın dünyaca ünlü el sanatları galerini ziyaret edeceğiz, İpek dokumacılığı ve sedef kakmacılık bunların başında yer alıyor. Öğleden sonra serbest saatlerimizde kenti keşfe devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMANA HOTEL SAIGON 4* vb.

12. Gün: CHU CHI TÜNELLERİ VE MEKONG DELTASI TURU

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası turumuza başlıyoruz (Chu Chi Tünelleri ve Mekong Deltası Turu tam gün). Vietnam savaşı esnasında Vietnam ordusunun savunma hatları arasında en meşhuru olan Chu Chi tünelleri bölgesini ziyarete gidiyoruz. Ormanlık alan içerisinde dar tüneller kazılmış ve savaşın bir bakıma seyrini etkilemiş bir cephe olan bu alan, günümüzde turistlerin en uğrak mekânlarından biridir. Tüneller bölgesindeki gezimiz sonrası, tekrar merkeze dönüyoruz. Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacak. Öğleden sonra, Mekong Nehri’ne doğru kara yolu ile yolculuğumuz başlıyor. Mekong Nehri, Dünya'nın 12., Güneydoğu Asya'nın 7. en uzun nehri. Toplam uzunluğu yaklaşık 4.900 km'dir. 810.600 km²'den daha geniş bir bölgenin sularını toplar. MEKONG NEHRİ kıyılarına geçiyoruz. Burada küçük kanolar ile geziler yapacağız, kültürel detayları rehberimizden dinleyeceğiz, turumuzun sonunda akşam saatlerinde şehre geri dönüyoruz, geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMANA HOTEL SAIGON 4* vb.

13. Gün: SAIGON – İSTANBUL

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra çevre gezilerimize devam edeceğiz. Şehri tanımaya ve keşfetmeye devam ediyoruz. Öğleden sonra otelimizden çıkış işlemlerimizi yaparak havalimanına gideceğiz. İşlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

14. Gün: İSTANBUL

İstanbul yerel saati ile sabaha karşı 05:40’ta İstanbul havalimanına ulaşıyoruz. Anılarla dolu turumuzun sona ermesi.

TUR KODU : YDIŞIET029

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul / Hanoi ve Saigon / İstanbul uluslararası uçuşu - Ekonomy Class Bileti ve 23 kg bagaj hakkı / 1 parça ile
 • Hanoi - Luang Prabang arasında Ara uçuş Tek Yön Uçak bileti 16 kg bagaj hakkı
 • Hanoi (3 gece) Luang Prabang (2 Gece) Vientiane (1 gece) Phimai (1 gece) Siem Reap (2 Gece) Phnom Penh (1 Gece) Saigon (2 gece) toplam 12 gece Otel Konaklaması
 • Otellerde açık büfe kahvaltılar
 • Hanoi Şehir Turu
 • Luang Prabang Şehir Turu
 • Phnom Penh Şehir turu
 • Tam gün Angkor Wat & Angkor Thom Turu
 • Programda dahil olan 3 akşam yemeği
 • Programda yer alan Tüm Transferler
 • Türkçe Rehberlik
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)
 • Yemeklerde alınan alkollü-alkolsüz içecekler
 • Yabancı personellere verilecek olan bahşişler (Bölgede sizler adına takdim edilmek üzere tavsiye üzerine belirlenen rakam kişi başı 130 USD turun birinci günü Havalimanında Rehberimize teslim edilmektedir)
 • Kişisel Harcamalar
 • Program içinde belirtilen ekstra turlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İstanbul Yeni Havalimanı (23:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

EKSTRA TURLAR :

Akşam Yemekli – Su Kuklası Tiyatrosu : 75 USD
Tam Gün Yemekli – Halong Körfezi : 140 USD
Akşam Yemekli – Mekong Sunset Cruise : 115 USD
Tam Gün Yemekli – Elephant Village & Tad Sae Waterfall : 130 USD
Geleneksel Masaj Terapi ve Akşam Yemeği : 55 USD
Gece Turu Akşam Yemekli Geleneksek Dans Gösterisi : 95 USD

Toplam 610 USD yerine indirimli full paket katılım 580 USD !!!

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Laos, Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır.

VİETNAM VİZESİ : (Yeşil Pasaport hamilleri vizeden muaftır) Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 60 USD karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 50 USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim (arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir. Bu ülkeye 2 defa giriş yapılacaktır.  

KAMBOÇYA VİZESİ : (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir) Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir. 2 Adet resim (arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında) Misafirlerimiz kapıda 50 USD ödeme yaparak acentamızdan temin edebilirler.

LAOS VİZESİ : 1 Fotoğraf gereklidir – Kapıda alınır ve 60 USD’dir.

TAYLAND VİZESİ : TC vatandaşı misafirlerimiz bu ülkeye girişte vizeden muaftır.

4.BÖLGE BİLGİLERİ

VIETNAM KAMBOÇYA LAOS TAYLAND TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.