MADAGASKAR ETİYOPYA TURU

 • MADAGASKAR ETİYOPYA TURU
 • MADAGASKAR ETİYOPYA TURU
 • MADAGASKAR ETİYOPYA TURU
 • MADAGASKAR ETİYOPYA TURU
 • MADAGASKAR ETİYOPYA TURU
 • MADAGASKAR ETİYOPYA TURU
 • MADAGASKAR ETİYOPYA TURU
 • MADAGASKAR ETİYOPYA TURU
 • MADAGASKAR ETİYOPYA TURU
 • MADAGASKAR ETİYOPYA TURU
 • MADAGASKAR ETİYOPYA TURU
 • MADAGASKAR ETİYOPYA TURU

ETHIOPIAN AIRLINES İLE GİDİŞ-DÖNÜŞ

ANTANANARIVO (MADAGASKAR) – ANDASİBE
ANTSIRABE – MORONDAVA – KIRINDY – TANA
ADDIS ABABA – DEBRE LIBANOS TURU

1. Gün: İSTANBUL – ANTANANARIVO (MADAGASKAR)

Bugün saat 21:00’da İstanbul Havalimanı'nda İzci Turizm görevlisi ile buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizi tamamlıyoruz. Etiyopya havayolları tarifeli uçuşu ile 23:59‘da Addis Ababa aktarmalı olarak Madagaskar yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

2. Gün: ANTANANARIVO

Bugün saat 13:40’da başkent Tana‘ya ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerini takiben özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz. Öğleden sonra panoramik şehir turu yapacağız. Başkent Tana‘yı tanıyoruz ve yerel pazarı ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : IBIS ANTANANARIVO ANKORONDRANO 3* vb.

3. Gün: ANTANANARİVO – ANDASİBE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Andasibe‘ye doğru yola çıkıyoruz. Tana şehir merkezinden 75 km sonra Marozevo Köyünde mola vereceğiz, Köy ziyaretimiz olacak. Burada Özel bir çiftlik arazisi üzerince Madagaskar‘da var olan vahşi yaşam, küçük büyü hayvanlardan görme ve bunlar hakkında yerel rehberimizden bilgiler alacağız. Öğleden sonra Andasibe Milli Parkı bölgesine ulaşıyoruz, otelimize yerleştikten sonra, Akşam Orman da kısa bir yürüyüş yapacağız, Kırımızı Kurbağa, Madagaskar’ın Fare maymunları olan anılan lemurlardan göreceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.          

OTELİMİZ : GRACE LODGE 3* vb.

4. Gün: ANDASİBE – ANTSIRABE

Andasibe-Mantadia Ulusal Parkı, Madagaskar'ın doğusunda koruma altındaki bir yağmur ormanı alanıdır. Parkta, belirgin bir şekilde yüksek sesli şarkısıyla tanınan büyük indri lemuruna ev sahipliği yapan Analamazaotra Koruma Alanı bulunmaktadır. Parkın zengin biyolojik çeşitliliği, büyük Parson bukalemunu gibi yerel türlerin yanı sıra nadir orkideler ve eğrelti otlarını içerir. Patika devreleri yoğun orman, göller ve Kutsal Şelale'den geçer. Bu sabah kahvaltıdan sonra erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Bugün Madagaskar yaylalarından geçiş yapacağız. Yolculuğumuz pirinç tarlalarının ve ayrıca Madagaskar yaylalarının panoramik manzaralarını içermektedir. Betafo'ya ulaşıncaya kadar Madagaskar'ın batısına giden yolu ünlü Ulusal Güzergah 7 boyunca ilerlemeye devam edeceğiz. Yükselen Ankaratra tepelerinde adanın üçüncü en yüksek noktası olan küçük Ambatolampy kasabasını geçtikten sonra sonunda Madagaskar'ın yayla ikinci başkenti Antsirabe'ye ulaşıyoruz. Odalarımızı alışın ardından akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : LE TRİANON HOTEL 3* vb.

5. Gün: ANTSIRABE – MORONDAVA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz. Madagaskar Doğa manzaraları izleyerek rotamızda ilerleyeceğiz. Miandrivazo şehrine kadar peyzajda gelişen bir değişim geçireceksiniz. Doğudaki Bongolava zinciri ile batıdaki Bemaraha platosu arasında yer alan şehir, yıllık ortalama sıcaklık 28 derece olan en sıcak Madagaskar kenti statüsünde yer almaktadır. Miandrivazo'da bir öğle yemeği molasından sonra öğleden sonra geç saatlerde gelen Morondava'a devam edeceğiz. Bu bölgede Madagaskar Batı sahillerine ulaşmış olacağız. Deniz kıyısı bölgesinde otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : LAGUNA-BEACH 3* vb.

6. Gün: MORONDAVA – KIRINDY – MORONDAVA

Bu sabah erken bir kahvaltının ardından yaklaşık 2 saat uzaklıktaki Kirindy Reserve için yola çıkacaksınız. Lemur ve baobab ağaçlarını görme fırsatı bulmak için rezervi ziyaret edeceksiniz. Yaklaşık 3 saat boyunca rezervi ziyaret ettikten sonra Morondava'a dönmeden önce Relais du Kirindy Restaurant'ta bir öğle yemeği yiyeceksiniz. Bugün öğleden sonra Baobab sevenlere bir müjdemiz vardır. Beklenen o zaman geldi. Boabab Avanue - Baobab Caddesi'nde bir günbatımı izleme molamız başlayacak. Madagaskar denilince akla ilk gelen görsellerde olan Boabab ağaçlarının efsane görselinin tam içinde olacağız. Akşam geç saatlerde Morondava‘ya otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : LAGUNA BEACH 3* vb.

7. Gün: MORONDAVA – ANTSIRABE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelden ayrılıp yayla yolunu takip ederek tekrar Antsirabe kentine gideceğiz. Manzaraların ve köylerin içinden geçerek güzergahımızın son noktası Antsirabe kentine ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : LE TRIANON HOTEL 3* vb.

8. Gün: ANTSIRABE – TANA / ADDIS ABABA UÇUŞU

Bu sabah erken saatlerde 05:00'de otelimizden ayrılacağız. İstikametimiz Tana Uluslararası Havalimanı olacaktır. 182 km lik yolculuğumuzun sonunda Antananarivo Ivato International Airport da ulaşıyoruz. Check in işlemlerimizi tamamlaıktan sonra Etiyopya Havayolları tarifeli seferi ile saat 14:30'da Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa‘ya uçuşumuzu yapacağız. Yerel saat ile 19:10‘da varışımızı takiben alanda karşılanma ve otelimize transferimiz yapılıyor. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELMİZ : TULIP INN OLYMPIA ADDIS ABABA 4* vb.

9. Gün: ADDIS ABABA

Addis Ababa Şehir Turu Addis Ababa 2.500 m yüksekliğiyle dünyanın en yüksek üçüncü başkentidir. 1886 yılında İmparator Menelik II tarafından kurulan Afrika, Afrika Birliği Komisyonu ve Birleşmiş Milletler Afrika Ekonomik Komisyonu gibi çok sayıda uluslararası kuruma ev sahipliği yapmak için Afrika'nın başkenti olarak da bilinir. Çok kültürlü ve otantik mekanlarla dolu Addis sürekli büyüyor ve Afrika'nın en hareketli yerlerinden biri haline geliyor. Addis Şehir Turunuzda 3,5 milyon yıllık Lucy iskeleti dahil olmak üzere çok sayıda antika, tarihi eser, arkeolojik ve soluk-ontolojik nesneler sergileyen Ulusal Müze'yi ziyaret edeceğiz; güzel Etiyopya Ortodoks Kiliselerinden biri olan ve birkaç ilginç modern resim ve mozaik içeren St. George Katedrali; Mercato - Afrika'daki türünün en büyük açık pazarı ve şehrin muazzam manzarasını sunan Mount Entoto ziyareti sonrası turumuzu tamamlayacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : TULIP INN OLYMPIA ADDIS ABABA 4* vb.

10. Gün: ADDIS ABABA – DEBRE LIBANOS TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam edeceğiz. Tam gün sürecek Debre Libanos ve Mavi Nil Boğazı'na Günlük Gezisini yapacağız. 13. yüzyılda Abune Tekle Haymanot tarafından bulunan, Sululta Ovaları'ndan geçen Debi Libanos Manastırı'na giden Addis Ababa'nın 110 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Mavi Nil'in bir kolu olan Jemma Nehri Boğazı'na bakan bu manastır dini, kültürel ve tarihi eserlere sahiptir ve bölgenin başka yerlerinden kaybolan ender bir ağaç bahçesine sahiptir. Yolda halen kullanılmakta olan ve Portekizliler tarafından yaptırıldığına inanılan 16. yüzyıl köprüsünü de ziyaret edebilirsiniz. Öğleden sonraları Addis'e geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : TULIP INN OLYMPIA ADDIS ABABA 4* vb.

11. Gün: ADDIS ABABA – İSTANBUL

Bugün turumuzun son günü. Sabah kahvaltımızı otelimizde alacağız. Öğle saatlerinde otelimizden çıkış yapacağız. Etiyopya Havayolları ile direkt uçuş İstanbul kalkış saati 15:50. Havalimanına varışımız ve işlemlerimizi takiben İstanbul yolculuğumuz başlıyor. Varış saatimiz 21:20 olacaktır.

TUR KODU : YDIŞIET027

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Addis Ababa-Antananarivo/Addis Ababa-İstanbul Etiyopya Havayolları gidiş dönüş+ara uçuş ekonomi klas uçak bileti
 • Antananarivo (1 gece) Andisabe (1 gece) Antsirabe (2 gece) Morondova (2 gece) Addis Ababa (3 gece) toplam 9 gece / 11 gün 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklamalar
 • Bütün kahvaltılar
 • Turumuz esnasında 8 akşam yemeği ve 3 öğle yemeği
 • Tüm giriş ücretleri
 • Tüm kara yolculukları özel araçlar
 • Debi Libanos manastırı ziyareti
 • Addis Ababa turu
 • Morondova Kirindy Reserve milli parkı
 • Boabab doğal caddesi ziyareti
 • Andesibe milli parkı
 • Türkiye çıkışlı türk rehber hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış pulu 50 TL
 • Turumuz içinde belirtilmeyen diğer öğünler
 • Minibar harcamaları
 • Bölgesel yabancı personellere dağıtılmak üzere toplanacak tur tipleri kişi başı min. tavsiye edilen rakam 80 USD ilk gün havalimanında toplanır bölgede yabancı personellere misafirlerimiz adına bahşiş olarak dağıtılmak üzere tur liderine teslim edilir

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İstanbul Yeni Havalimanı (21:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

VİZELER :

Madagaskar (kolay e-vize) Madagascar e-vize 45 usd (acentamıza ödeyiniz) bu işlemi acentamız takip edecektir. Etiyopya (kolay etiyopya e-vize) umuma mahsus, hususi ve hizmet pasaportu hamili türk vatandaşları ise vizeye tabidir.

4.BÖLGE BİLGİLERİ

MADAGASKAR ETİYOPYA TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.