GÜNEY AFRİKA ZAMBİYA ZİMBABWE BOTSWANA TURU

 • GÜNEY AFRİKA ZAMBİYA ZİMBABWE BOTSWANA TURU
 • GÜNEY AFRİKA ZAMBİYA ZİMBABWE BOTSWANA TURU
 • GÜNEY AFRİKA ZAMBİYA ZİMBABWE BOTSWANA TURU
 • GÜNEY AFRİKA ZAMBİYA ZİMBABWE BOTSWANA TURU
 • GÜNEY AFRİKA ZAMBİYA ZİMBABWE BOTSWANA TURU
 • GÜNEY AFRİKA ZAMBİYA ZİMBABWE BOTSWANA TURU
 • GÜNEY AFRİKA ZAMBİYA ZİMBABWE BOTSWANA TURU
 • GÜNEY AFRİKA ZAMBİYA ZİMBABWE BOTSWANA TURU
 • GÜNEY AFRİKA ZAMBİYA ZİMBABWE BOTSWANA TURU
 • GÜNEY AFRİKA ZAMBİYA ZİMBABWE BOTSWANA TURU

THY İLE GİDİŞ-DÖNÜŞ

CAPE TOWN HOUTBAY ÜMİT BURNU TURU  MASA DAĞI
STELLENBOSH VADİSİ
 JOHANNESBURG  SUN CITY
VICTORYA FALLS
ZIMBABAWE  BOTSWANA
CHOBE MİLLİ PARKI  SAFARI SÜRÜŞ
BOTSWANA TURU 
ZAMBİYA LUSAKA

1. Gün: İSTANBUL - CAPE TOWN

Türk Havayolları TK 044 seferi ile saat 01.55 gece yarısı Güney Afrika’nın Cape Town şehrine yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta. Bugün yerel saat ile öğlen 12.00’de Cape Town’a ulaşıyoruz, varışta havalimanında özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenmeyi takiben, şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durak Cape Town Water Front, Burası Cape Town Marinasıdır, hem alış veriş hem de Restoranların bulunduğu bir mekândır. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : THE NEW TULBAGH 3* VB.

2. Gün: CAPE TOWN - HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU

Bugün kahvaltı sonrası turumuz var. Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Atlantik sahilinde bir vadide bulunan Hout Bay’a varılacak. Kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra turumuza devam edeceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan ChapmansPeak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği denizden yaklaşık 245 metre yüksekte bulunan Ümit Burnu görülecek ve füniküler ile dünyanın en yüksek fenerini görme imkanımız olacak. Bugün sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra adını şehrin ilk valisi Simon Van Der Stel’den alan ve Güney Afrika’nın 200 yıldır tek donanma üssünün bulunduğu Simon’s Town’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Turumuzun sonunda akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : THE NEW TULBAGH 3* VB.

3. Gün: CAPE TOWN - MASA DAĞI - STELLENBOSH VADİSİ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuz var. Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi turumuz olacak, rehberimiz eşliğinde, turlarımıza devam ediyoruz. Adını, zirvesinin düz olmasından alan Masa Dağı, doğal koşulların etkisiyle birlikte günümüzdeki şeklini almıştır. Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra Eerste Nehri kıyısında bulunan, Cape Town’dan sonra ikinci en eski Avrupa yerleşim yeri olan Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkânlarda alışveriş imkânımız olacak. Turumuzun sonunda, akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ : THE NEW TULBAGH 3* VB.

4. Gün: CAPE TOWN - JOHANNESBURG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Havalimanına geçiyoruz, sabah 08:00’de Johannesburg’a varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle 572 kilometre karelik alana sahip Pilanesberg bölgesine geçiyoruz. Pilanesberg National Park ve Safari turu Pilanesberg Milli Parkına gideceğiz. Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki otelimize geçiyoruz.

OTELİMİZ : THE KINGDOM RESORT 4* VB.

5. Gün: SUN CITY - JOHANNESBURG

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sun City ziyareti yapacağız. Sun Oteller grubuna ait bir özel tesiste keyifli bir vakit geçireceğiz. Yüzme havuzları, Safari görünümlü havuzlar, casino ve daha birçok aktivite bizleri bekliyor. Yemyeşil çayırlar ağaçlar göletlerle oluşturulmuş bu doğal parkta sincaplar, papağanlar, babunlar ve maymunları görebilirsiniz. Öğleden sonra 16:00 gibi Sun City‘den ayrılacağız. İstikametimiz Johannesburg olacak. Akşam geç saatlerde şehre varıyoruz. Otelimize geçiyoruz. Geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ : HOLIDAY INN EXPRESS SANDTON – WOODMEAD 3* VB.

6. Gün: JOHANNESBURG - LESEDİ KÖYÜ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Johannesburg çevre gezilerimize başlayacağız. Şehir turu ve Lesedi Köyü ziyaretini yapacağız. Güzergâhımızı Lesedi Köyünden geçireceğiz. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu bölgede yaşayan kabilelerin evlerini, kullandıkları aletleri yakından göreceğiz. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Johannesburg şehir turumuzu yaptıktan sonra otelimize dönüyoruz.

OTELİMİZ : HOLIDAY INN EXPRESS SANDTON – WOODMEAD 3* VB.

7. Gün: JOHANNESBURG - VICTORYA FALLS - ZIMBABAWE

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, Johannesburg’un havalimanına transferimiz gerçekleşiyor, varışımızı takiben yerel hava yolu ile saat 11:25’de Zimbabwe’ye hareket ediyoruz. Victoria Falls kentine ulaşıyoruz. Özel aracımız ile otelimize geçiyoruz. Öğleden sonra dünyanın en görkemli şelalelerinden olan, 1.7 km uzunluğunda, 128 metre yüksekliğinde olan Viktorya Şelalesi turu yapacağız. Şelale Zambiya - Zimbabwe sınırında arada yer alıyor. Viktorya Milli Parkı ziyaretimizi ve şelale ziyaretimizi yapacağız. Geceleme otelimizde.

(Çok ıslanacağız :)) Yanınıza extra T-shirt alınız)

OTELİMİZ : DZIMBAHWE GUEST LODGE 3* VB.

8. Gün: BOTSWANA TURU

Bu sabah kahvaltı sonrası, bu bölgeye gelmişken komşu bir başka ülkeye de geçmeye ne dersiniz? Sınır komşusu Botswana turu yapalım.

CHOBE MİLLİ PARKI - SAFARI SÜRÜŞ - BOTSWANA TURU  

Bu turumuzda sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat kara yolculuğundan sonra Botswana sınırına varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından 4x4 jeepler ile kara safarisi turumuz başlıyor. Chobe Milli parkında önce kara safarisi yapacağız. Öğle yemeğimizi nehir kenarında alacağız. Yemek sonrası tekne ile nehir safarisine devam edeceğiz. Safari esnasında bölgede bulunan hayvanların yakından resimlerini çekme imkânımız olacak. Turumuz sonrasında Zimbabwe’ye geri dönüş yapacağız.

OTELİMİZ : DZIMBAHWE GUEST LODGE 3* VB.

9. Gün: ZAMBIYA - LUSAKA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Zimbabwe - Zambiya kara sınırına geliyoruz. Sınır geçişimizi yaptıktan sonra artık Zambiya’dayız. Livingstone kentinden başlayacak yolculuğumuz başkent Lusaka’ya kadar devam edecek. Uzun bir kara yolculuğu bizleri bekliyor. 7 Saat sürecek yolculuğumuzda Zambiya’nın başkenti Lusaka‘ya ulaşacağız. Yol güzergâhımızda molalarımız olacaktır. Lusaka’ya varışımızı takiben, Kabwata Cultural Village Kültür / El Sanatları Pazarını ziyaret edeceğiz. Ahşap anahtarlıklar, bakır eşyalar, çanak çömlek gibi birçok eşyaların sergilenip satıldığı bu köyde yerel ustalardan satın alabileceğiniz birçok hediyelik eşya bulunmaktadır. Yorucu bir günün sonunda otelimize yerleşeceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BEST WESTERN LUSAKA GRAND 4* VB.

10. Gün: LUSAKA - İSTANBUL

Sabah çok erken saatlerde havalimanına geçiyoruz. Türk Havayolları tarifeli sefer ile İstanbul dönüş yolculuğumuz sabah 06:15‘de başlayacaktır. 15:45‘de İstanbul’a ulaşacağız.

TUR KODU : YDIŞIET025

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı İstanbul / Cape Town - Lusaka / İstanbul uçak bileti
 • Cape Town / Johannesburg tek yön yerel hava yolu bileti
 • Johannesburg / Viktorya tek yön uçak bileti
 • 3 gece Capetown, 2 gece Johannesburg, 1 gece Pilannesberg Bölgesi, 2 Gece Zimbabwe,1 Gece Lusaka / Zambiya toplamda 9 gece 3&4 yıldızlı otellerde konaklama
 • Tüm kahvaltılar
 • Cape Town şehir turu
 • Johannesburg şehir turu ve Pretoria turu
 • Viktorya Şelalesi gezisi
 • Botswana gezisi
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm transferler
 • Programda yazılı bütün turlar ve yemekler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Türkiye yurtdışı çıkış pulu (50 TL)
 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen minimum ücret kişi başı 75 USD’dir. Havalimanında toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir)
 • Afrika Kapılarda Ödenen Giriş/Çıkış Pul ve Kapı Vizeleri için (ZIMBABWE-ZAMBIYA-BOTSWANA) lütfen yanınızda 120 USD NAKİT bulundurunuz. Rehberiniz sizlere nerede ne kadar ödeme yapılacağının bilgisini verecektir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İstanbul Yeni Havalimanı (23:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

Bu turumuz için sarıhumma-yellowfever" aşısı tavsiye edilir. Aşı olduktan sonra verilen 10 yıl geçerli olan kartınızı il sağlık müdürlüğünden ücretsiz olarak temin edebilirisiniz.

18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve babadan her ikisi olması koşulu ile eğer ebeveynlerden biri eksik ise, muvafakatname (ingilizce tercüme edilmiş) ek evrakı ayrıca gereklidir (Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmaktadır).

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Güney Afrika ile Türkiye arasındaki "Vize Muafiyet Anlaşması" uyarınca, turizm ve iş ziyareti amacıyla Güney Afrika’ya gelen vatandaşlarımız 30 gün süreyle vizeden muaf tutulmaktadır. Diğer taraftan, pasaportunuzun geçerlilik süresini kontrol edininiz. Süresi 8 ayın altında kalmış Pasaportunuz ile seyahat edemezsiniz.

4.BÖLGE BİLGİLERİ

GÜNEY AFRİKA ZAMBİYA ZİMBABWE BOTSWANA TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.