KENYA TANZANYA TURU

 • KENYA TANZANYA TURU
 • KENYA TANZANYA TURU
 • KENYA TANZANYA TURU
 • KENYA TANZANYA TURU
 • KENYA TANZANYA TURU
 • KENYA TANZANYA TURU
 • KENYA TANZANYA TURU
 • KENYA TANZANYA TURU
 • KENYA TANZANYA TURU
 • KENYA TANZANYA TURU
 • KENYA TANZANYA TURU
 • KENYA TANZANYA TURU

THY İLE GİDİŞ-DÖNÜŞ

NAIROBI – MOMBASA – KLIMANJARO
WATAMU DENİZ PARKI VE SUDI ADASI GEZİSİ
AMBOSELI MILLI PARKI – AMBOSELI GÖLÜ TURU
ARUSHA (TANZANYA) – NGORONGORO SAFARI TURU

 

1. Gün: ISTANBUL – NAIROBI (KENYA)

Bugün saat 17.30’da İstanbul Havalimanı’nda İzci Turizm personeli ile buluşmayı takiben check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve saat 20.05’de Türk Havayolları ile Nairobi yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta.

2. Gün: NAIROBI

Sabah çok erken saatlerde Kenya’nın başkenti Nairobi’ye ulaşıyoruz. Varışta işlemlerin ardından giriş yapacağız. Özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde Nairobi otelimize geçiyoruz. Sabah çok erken saatlerde ulaştığımız için otel odalarına girişimize izin verilmeyecektir, bu sebeple eşyalarımızı teslim ediyoruz ve otelde erken kahvaltı almak üzere oturacağız. Kahvaltı sonrası şehir turu yapacağız. Turumuzun sonunda geceleme ve akşam yemeği otelimizde olacaktır.

OTELİMİZ : IBIS HOTEL NAIROBI 3* VB.

3. Gün: NAIROBI – MOMBASA TREN YOLCULUĞU

Bu sabah erken saatlerde otelde kahvaltımızı aldıktan sonra tren İstasyonuna gideceğiz. 08.20 yerel treni ile Nairobi–Mombasa yolculuğu yapacağız. Yolculuğumuz yaklaşık 5,5 saat sürecektir. Mombasa tren istasyonuna ulaşmamızı takiben karşılanma ve otelimize transferimiz yapılacaktır. Akşam yemeği  ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BLUE MARLIN BEACH HOTEL 3* VB.

4. Gün: WATAMU DENİZ PARKI VE SUDI ADASI GEZİSİ

Bu sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası çevresi gezimizi yapmak üzere otelden ayrılacağız. Watamu Deniz Parkı Sudi Adası tekne turu yapacağız. Kenya’nın en iyi sahillerinden olan bu bölgede yüzme imkânı olacak (hava durumuna göre) bir tur olacaktır. 7 Saat sürecek turumuzda. Kenya’nın en güzel sahillerinde olacağız. Watamu Marine Park'a günübirlik bir gezi yaşayacağız. Şnorkelle yüzme ve yunusların arasında inanılmaz resifleri izleme imkânı olacaktır. Öğle yemeği için Sudi Adası'na gideceğiz. Bu turumuz için kano gezimizde olacaktır. Sahil ve deniz ile dolu öğle yemekli güzel bir gün bizleri bekliyor. Turumuzun sonunda otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BLUE MARLIN BEACH HOTEL 3* VB.

5. Gün: MOMBASA – AMBOSELI

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Mombasa otelimizden ayrılacağız. Bugün Amboseli Milli Parkı (safari) bölgesine gideceğiz. Minivan tipi araçlarımıza bineceğiz. Yolculuğumuz yaklaşık 7 saat sürecektir. Varışı takiben otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HUNTER LODGE HOTEL 3* VB.

6. Gün: AMBOSELI MILLI PARKI – AMBOSELI GÖLÜ TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılacağız. Amboseli Milli Parkı’na giriş yapacağız. Kenya’nın en çok ziyaret edilen parklarından biri olan bu bölgede safari sürüşlerimize başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Klimanjaro dağı manzaralı bu parkta vahşi yaşam hayvanlarını göreceğiz. 10 bin yıl kadar önce 40 metre derinliğe sahip olan bugün yerinde otlaklar ve çalılıklar olan Amboseli Gölünü ziyaret edeceğiz. Eskiden Masai Amboseli Av Hayvanları Koruma Alanı olan Amboseli Ulusal Parkı, Kenya'nın Kajiado İlçesindeki milli bir parktır. Park, Kenya-Tanzanya sınırına yayılan 8.000 km²'lik bir ekosistemin çekirdeğinde 39.206 hektar büyüklüğündedir. Turumuzun sonunda bölgedeki otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : AMBOSELI LODGE 3* VB.

7. Gün: AMBOSELI – ARUSHA (TANZANYA)

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bölgeden ayrılacağız. Kenya-Tanzanya kara sınırına yöneliyoruz. Kenya’dan çıkış yapacağız ve Tanzanya’ya giriş yapacağız. Sınır noktasında araç değiştireceğiz. Tanzanya‘da istikametimiz Arusha olacaktır. Varışımızı takiben serbest saatlerimiz olacak. Arusha’da rehberimiz ile birlikte alış veriş için yerel pazarları gezebilirsiniz.

OTELİMİZ : GREEN MOUNTAIN HOTEL 3* VB.

8. Gün: NGORONGORO SAFARI TURU

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılacağız. Ngorongoro & Serengeti Milli Parkı’na doğru yola çıkacağız. Aynı büyük bölge içerisinde yer alan Ngorongoro Volkanik Krateri içinde yer alan Milli Park ziyareti yapılacaktır. Masai dilinde ‘yaşamın armağanı’ anlamına gelen Ngorongoro, yaklaşık 20 km çapında, 600 metre derinliğinde ve 300 kilometrekare alanda olan bu krater nefes kesici bir doğa harikasıdır. Kraterin içerisinde 25.000 civarı hayvan yaşıyor. Bu kraterin diğer milli parklara göre en önemli farklarından biri içerisinde insanların da yaşamasına izin verilen tek koruma alanı olmasıdır. Bölgede ağırlıklı olarak Masai’ler yaşamaktadır. Günün sonunda bölgede fotoğraflarımızı tamamlayarak, gün batımını gerçekleştirdikten sonra turumuzu bölgede tamamlayacağız ve yeniden Arusha bölgesine döneceğiz. Uzun ve yorucu bir gün olacaktır. Akşam yemeği servisimiz otelimizde alıyor olacağız. Geceleme otelimizde. Ngorongoro Koruma Alanı, Tanzanya'da Krater Dağlık alanında bulunan bir UNESCO Dünya Mirası ve koruma alanıdır. Ngorongoro Koruma Alanı'nı, Tanzanya devletinin bir kolu olan Ngorongoro Koruma Alanı Müdürlüğü idare etmektedir.

OTELİMİZ : GREEN MOUNTAIN HOTEL 3* VB.

9. Gün: KLIMANJARO – ISTANBUL

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılacağız. Klimanjaro Havalimanı’ndan uçuş saatimiz 06.00 olacak. Türk Havayolları ile İstanbul uçuşumuzu yapacağız. Varış saatimiz 12:55. Turumuzun sonu.

TUR KODU : YDIŞIET021

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul / Nairobi - Klimanjaro / İstanbul arası Türk Havayolları ile Uçak Bileti
 • Nairobi (1), Mombasa(2), Amboseli(2), Arusha(2) toplam 7 gece 3 yıldızlı otellerde konaklama, Safari bölgelerinde Lodge tarzı oteller
 • Programda belirtilen yemekler dahildir (5 akşam yemeği, 1 öğle yemeği)
 • Tüm kahvaltılar dahildir
 • İzci Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Safari bölgesinde 7-8 kişilik minivan mazda arazi araçları ile transferler
 • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Türkiye çıkış harcı (50 TL)
 • Yabancı personeller bahşişler personel tiplerin tamamı kişi başı 550 TL tavsiye edilen (Turun ilk günü toplanır)
 • Kenya vize kapıda alınır (50 USD)
 • Tanzanya vize kapıda alınır (50 USD)
 • Bu vize ücretlerini kapıda nakit ödüyorsunuz. Yanınızda 4 adet vesikalık resim bulundurmanız rica olunur.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İstanbul Yeni Havalimanı (01:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

Bu turumuz için "sarıhumma-yellowfever" aşısı tavsiye edilir. Aşı olduktan sonra verilen 10 yıl geçerli olan kartınızı il sağlık müdürlüğünde ücretsiz olarak temin edebilirisiniz.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

4.BÖLGE BİLGİLERİ

KENYA TANZANYA TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.