GUATEMALA MEKSİKA HONDURAS BELİZE TURU

 • GUATEMALA MEKSİKA HONDURAS BELİZE TURU
 • GUATEMALA MEKSİKA HONDURAS BELİZE TURU
 • GUATEMALA MEKSİKA HONDURAS BELİZE TURU

AIR FRANCE İLE GİDİŞ-DÖNÜŞ

CANCUN – CHICHEN ITZA TURU – CHETUMAL – BELİZE
FLORES (GUATEMALA) – TİKAL ANTİK ŞEHRİ TURU "MAYA EFSANESİ"
RIO DULCE – IZABAL – COPAN (HONDURAS) – GUATEMALA CITY
ANTIGUA – MEXICO CITY – TEOTIHUACAN PİRAMİTLERİ TURU

1. Gün: ISTANBUL – CANCUN

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali İzci Turizm standında saat 02:00’de buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında Air France Havayolları ile Paris aktarmalı olarak Cancun uçuşumuz başlıyor. Saat 17:15’de Cancun’a varışımızın ardından havalimanında özel aracımız ile karşılanıyoruz ve konaklayacağımız otelimize transfer olacağız. Giriş işlemlerimizin ardından rehberimizden bilgilendirmeleri alıyoruz. Odalarımıza yerleşiyoruz ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : LA QUINTA BY WYNDHAM 4* vb.

2. Gün: CHICHEN ITZA TURU – CHETUMAL

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehri olan UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza‘ya hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde Chalcoapa, Ranco del Carmen, Leona Vicario, Velladolid Nuevo, ignasio zaragua, Popola, Yaxce ve Piste güzergahlarından geçiş yaparak Chichen itzanın yer aldığı bölgeye ulaşıyoruz. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi, jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı, Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta. Bunlar Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir, yada Toltek’ler Chichen Itza’yı istila etmiş olabilirler veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevini ayrıca da yağmur tanrısı Chac Mool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. Burada vereceğimiz mola için çantamızda önceden hazır tuttuğumuz mayolarımızı kullanacağız. Dünya’da çok meşhur olan bu alanda yüzme keyfini mutlaka yaşamalısınız. Öğle yemeği yerel restoranda alınacak. Bugünkü dolu ve keyifli günümüzün ardından tekrar özel aracımızla yola koyulacağız. İstikametimiz Kaua, Tepich, Tihosuco, Felipe Carillı Puerto, Uh May, Pedro Antonio Santos, Bacalar ve Xul-Ha köylerimnden geçerek güneye doğru Belize sınırlarına kadar gidecek. Sınır ve ticaret şehir Chetumal’e ulaşıyoruz. Otelimize giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL CAPITAL PLAZA 3* vb.

3. Gün: BELİZE – FLORES (GUATEMALA)

Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılarak yola çıkıyoruz. Consejo, Corozal, Guinea Grass kasablarını geçerek Belize kara hudut geçiş noktasına ulaşıyoruz. Burada Meksika’dan çıkış Belize’ye giriş işlemlerimizi yapacağız. Belize’ye girişte aracımız değişecek. Yerel rehber  ile birlikte Belize ülkesinin içine  ilerliyoruz. Orta Amerika’nın en küçük ülkelerinden birisi olan Belize, başkenti Belize City Meksika sınırına yaklaşık 3 saat mesafededir. Belize eski bir İngiliz kolonyal toprağı olarak görülür. Bölgedeki diğer ülkelerin aksine yerel dil İngilizcedir. Bir sonraki durak noktamız Guatemala - Belize hududu olacaktır. Ladyville, Hatteville, La Democracia, Bemopon köylerini geçerek sınıra ulaşıyoruz. Belize’den çıkış işlemlerimizin ardından Guatemala için giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Flores‘e doğru yola devam ediyoruz. Öğleden sonra geç saatlerde Flores - Peten bölgesinde olacağız. Peten Gölü çevresindeyiz. Otelimize giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme Flores’de.

OTELİMİZ : HOTEL VILLA DEL LAGO 3* vb.

4. Gün: TİKAL ANTİK ŞEHRİ TURU "MAYA EFSANESİ"

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Flores’e 1 saat mesafede yer alan Guatemala‘nın en ünlü tarihi dokusunun bulunduğu Tikal Milli Parkı'na ziyarete gideceğiz. Maya Uygarlığının baş yapıt kentlerinden olan ve en iyi korunmuş ihtişamlı tapınakları ile halen her gün binlerce yabancı turisti bölgeye çeken  TİKAL‘i ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği Milli Park bölgesinde yerel bir restoranda alınacaktır. Tikal, bugünkü Guatemala'daki yağmur ormanlarında Peten ilinin kuzeybatısında bulunan en büyük Maya kenti ve tören merkezidir. Güney düzlüklerindeki öteki Maya merkezleri gibi Tikal’da orta oluşum döneminde küçük bir köydü. Maya uygarlığı denilince aklımıza bugün ilk gelen merkezlerden birisi Tikal ‘dir. Ziyaretimizin ardından tekrar kara yolculuğu ile Flores merkeze dönüyoruz. Peten gölü üzerinde tekne turu yaparak çevreyi tanımaya devam ediyoruz. Turumuzun ardından tekrar karaya dönerek otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL VILLA DEL LAGO 3* vb.

5. Gün: RIO DULCE – IZABAL

Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Bugün Flores’den ayrılıyoruz. Guatemala’nın yağmur ormanları ve Göller- Lagunler bölgesine gidiyoruz. Santa Ana, El Chal, Dolores, Boca Del Monte, Machaguilla, San Luis, Chacte, La Cumbre, Choco ve Somox kasabalarını geçerek Rio Dulce bölgesine varıyoruz. Rio Dulce; tabiatın içerisinde ormanın yanı başında Lagün bölgesinde yer alır. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Varışta ilk olarak burada konaklayacağımız otelimize uğrayarak kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra aktivitelerimize başlayacağız. Izabel Gölünü göreceğiz. Burası denize bağlantısı olan dev bir göldür (Lagun). Yağmur ormanları ve doğal yaşamı tam yerinde görmek için Guatemala’da en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelen bir yöredeyiz. Izabal Gölünde bir tekne turumuz olacaktır, daha sonra, kolonial dönemden kalma Castillo de San Felipe (Felipe Kalesi) ziyaretimiz olacak. Çevre gezilerimizi bitirdikten sonra tekrar otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde alınacak. Geceleme RIO Dulce’de otelimizde.

OTELİMİZ : BANANA PALMS HOTEL 3* vb.

6. Gün: COPAN (HONDURAS)

Bu sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz Honduras‘da Copan. Rio Dulce’den çıktıktan sonra Cayo Piedra, Morales, Aldea El Mestizo, Gualan, Rio Hondo, Estanzuela, Zacaba, Chiquimula, Camoton kasabalrından geçerek Gautemala – Honduras sınır bölgesine ulaşiıyoruz. Sınır noktasında çıkış ve giriş işlemlerimizi  tamamladıktan sonra  hiç vakit kaybetmeden Honduras’ın en önemli Milli Parkı olan Copan Park‘a ulaşıyoruz. Mayaların bir  başka efsane kenti olan, heykeltraş ve el sanatları ile meşhur kenti Copan‘ı ziyaret edeceğiz. Günün sonunda Copan‘ın bugün insanların yaşadığı küçük ve  şirin Latin Amerika kasabasına varacağız. Bu gece bu kasabada konaklıyoruz. Honduras’ın de  kahve ve puroları ile ünlü olduğunu unutmayın. Fırsat buldukça çok hesaplı fiyatlar ile alış veriş yapabilirsiniz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra dinlenmek üzere otelimize giderek giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : PLAZA MAGDALENA 3* vb.

7. Gün: COPAN – GUATEMALA CITY – ANTIGUA

Bu sabah saat 06:00’da otelimizden ayrılıyoruz ve yeniden Guatemala’ya giriş yapmak üzere yola koyulacağız. Chiqumila bölgesinden Guatemala’ya giriş işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra Zacapa, Estanzuela, Teculatan, Cabanas, Guastatoya, Sanarate, San Antonio La Paz kasabalarını geçerek 265 km sonra Guatemala’nın tarihi ve küçük şehri Antigua’ya varıyoruz. Şehre varışımızı takiben, kısa bir panoramik şehir turu yapacağız. Bu küçük ve şirin şehri yürüyerek keşfediyoruz. Gezimizin ardından otelimize giderek giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Akşam kolonyal mimarisi ile göz dolduran bu şehirde yürüyüşlerimize devam ederek  yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alacağız. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL SAN JORGE 3* vb.

8. Gün: GUATEMALA CITY – MEXICO CITY

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak başkente doğru yola çıkıyoruz. Bugün Guatemala‘da son günümüz. Güzergahımız Santa Ines, San Miguel, Santa Lucia, San Lucas ve Mixco kasabalarından geçerek Guatemala City’e ulaşacak. Şehre varışımızın hemen sonrasında havalimanına ulaşıyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Meksika yerel havayolları tarifeli seferi ile Mexico City uçuşumuzu yapacağız. Akşam saatlerinde Mexico City’ye ulaşıyoruz. Bizi bekleyen yerel rehberimizin tarafından karşılandıktan sonra tur otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Otele varmadan önce akşam yemeği ve eğlenmek için Garibaldi Meydanı'na gideceğiz. Meksika denilince akla gelen Mariachi müzisyenlerini dinleyerek, akşam yemeği servisi alacağız. Yemeğimizin ardından otelimize yerleşerek dinleniyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA REFORMA BY WYNDHAM 3* vb.

9. Gün: MEXICO CITY

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra şehir turumuzu yapmak üzere dışarı çıkıyoruz. Şehir turumuzda Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezini gezerek Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanını göreceğiz. Bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali, ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı görülecek başlıca ziyaret noktalarımız olacak. Ardından Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret edeceğiz. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Öğleden sonra bir  başka bölgeye gideceğiz. Şehir merkezine yaklaşık 45 dakika mesafede yer alan  Meksika’nın Venedik’i olarak adlandırılan kanallar diyarı "Xochimilco"ya gideceğiz. Çok farklı renklerde dizayn edilmiş teknelerle gezintiye çıkıyoruz ve hemen yanı başımızda yine Meksika müzisyenleri bizleri yalnız bırakmıyor. Keyifli bir günün sonunda otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA REFORMA BY WYNDHAM 3* vb.

10. Gün: TEOTIHUACAN PİRAMİTLERİ TURU

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben sabah saatlerinde tur otobüsümüz ile yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğa çıkacağız. Varış noktamız Teotihuacan piramitlerinin bulunduğu bölgeye yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk ile Vallejo, Colinas de San Jose, San Pedro, Sta Maria, Casas Coloniales, La Veleta, Xometla, San Lorenzo kasabalarından geçerek Piramitlerin bulunduğu alana ulaşıyoruz. Buradaki turumuza  ilk olarak volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret ile başlıyoruz. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonunu izleyeceğimiz bir alanda mola vereceğiz. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmektedir. Burada içki tadımlarımızın ardından UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfetmek üzere girişlerimizi yapıyoruz. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, yeni dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi, Ay Piramidi, Ölüler Yolu ve büyük Tanrı “Tüylü Yılan”a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı ile Kelebekler Sarayı´nı göreceğiz. Öğle yemeği turumuz bitişinde yerel bir restoranda alınacaktır. Ardından tekrar merkeze dönüyoruz. Akşam saatlerinde otelimize varış ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA REFORMA BY WYNDHAM 3* vb.

11. Gün: MEXICO CITY – PARIS

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben rehberimizin bizlere önceden bildireceği buluşma saatine kadar serbest saatlerimiz olacak. Belirtilen saatte otelimizden ayrılarak havalimanına transfer oluyoruz. Varışımıza takiben Air France Havayolları tarifeli seferi için işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından 19:55 Uçuşu ile Paris üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta.

12. Gün: PARIS – ISTANBUL

Paris havalimanına varışımızı takiben havalimanında İstanbul uçağımıza bineceğimiz kapının bulunduğu terminale geçiyoruz. Rehberimiz sizlerle beraber olacak. Kalkış saatimiz 22:50. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğumun ardından İstanbul yerel saati ile 04:10’da havalimanına varıyoruz. Anılarla dolu turumuzun sona ermesi. Hatırlatma: Dönüş uçağımızın İstanbul’a inmesi sabaha karşı saatlere denk gelmektedir. Bu sebepten dolayı takvimde bir sonraki güne denk gelir.

TUR KODU : YDIŞIET020

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Istanbul – Cancun / Mexico City – Istanbul arasında Air France Havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı
 • Guatemala City – Mexico City arası yerel havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşların biletleri, vergileri ve bagaj taşıma hakkı
 • Cancun’da 1, Chetumal’de 1, Flores’te 2, Rio Dulce’de 1, Copan’da 1, Antigua’da 1, Mexico City’de 3 gece olmak üzere  toplam 10 gece 3&4 yıldızlı butik otellerde oda&kahvaltı konaklama
 • Tur programında belirtilen tüm turlar, geziler ve havalimanı transferleri
 • Tur programında belirtilen yerlerde müze, park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Mexico City, şehir turu, Teotihuacan Piramitleri Turu ve Xochimilco tekne turu
 • Chichen itza Antik kenti ve piramitleri turu
 • Flores’te Peten gölü turu ve antik kent ziyareti
 • Izabal gölünde tekne turu
 • Cienfuegos Şehir Turu
 • Copan şehir turu
 • Antigua Şehir turu
 • Programda belirtilen yerlerde alınacak 3 öğle yemeği ve 5 akşam yemeği
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • Yurtdışı Çıkış Harcı 50 TL
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Dahil olan yemeklerde alınan alkollü, alkolsüz içecekler
 • Türm Yabancı Bölgesel yerel servis personelleri için dağıtılacak olan bahşişler, Kişi başı tavsiye edilen min tutar 120 USD (Yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir)
 • Meksika Vizesi 40 USD (Normal Pasaport Hamilleri bu vizeden muaftır)
 • Ülke sınır geçişleri esnasında yerel olarak ödenen giriş ve çıkış ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İstanbul Yeni Havalimanı (02:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

MEKSİKA VİZESİ:

Normal Pasaport sahipleri için evraksız - Kolay Vizeyi İzci Turizm ücretsiz misafirlerine sağlar. Yeşil Pasaport sahipleri, Meksika için Vize almalıdır. Bu vizeler İstanbul ve Ankara Meksika Konsolosluklarından hızlı ve kolay bir şekilde 40 USD karşılığı ve bizzat giderek parmak izi vererek yapılabilmektedir. Tur kayıt esnasında Satış temsilcimize detayı yeniden sorunuz.

HONDURAS – BELİZE – GUATEMALA :

TC vatandaşları için vizesizdir. Pasaport geçerlilik süreniz en az 8 ay olmalıdır. Bu ülkeler arasında yapılacak olan sınır geçişlerinde yerel ayak bastı parası toplanmaktadır. Bu ödemenin ücreti dönemsel olarak değişmektedir. Misafirlerimizin sınır geçişleri esnasında ödemelerini daha rahat yapabilmeleri için yanlarında 50 USD’lik bir meblağı 10’ar dolar şeklinde tur sonuna kadar bulundurmalarını tavsiye ederiz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA !!!

Meksika Girişlerinde (Normal ve Yeşil pasaport sahipleri) eğer pasaportlarında halen geçerli Abd - Kanada - Schengen - İngiltere vizeleri mevcut ise Meksika vizesine ihtiyaç duymadan giriş yapabilirler.

4.BÖLGE BİLGİLERİ

GUATEMALA MEKSİKA HONDURAS BELİZE TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.