KUZEY KORE MANÇURYA UZAK RUSYA TURU

 • KUZEY KORE MANÇURYA UZAK RUSYA TURU

AEROFLOT İLE GİDİŞ-DÖNÜŞ

MOSKOVA – VLADIVOSTOK – SUBMARINE S-56 DENİZALTI MÜZESİ
PYONGYANG (KUZEY KORE) – KAESONG – PANMUNJON KÖYÜ
KORE SAVAŞ MÜZESİ – USS CASUS GEMİSİ – MANCHURIA (ÇİN)
SHENYANG – PANJIN – RED BEACH (KIZIL SAHİL)
CHANGCHUNG – HARBIN – SUIFENHE
SİBİRYA KAPLANLARI PARKI – GÜNEŞ ADASI PARKI

1. Gün: İSTANBUL – MOSKOVA – VLADIVOSTOK

Bu sabah saat 11:30’da İstanbul havalimanı Dış Hatlar terminali İzci Turizm kontuarında rehberimiz ve havalimanı yetkilimiz ile buluşmamızın ardından bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat 14:40’ta Aeroflot havayolları ile Moskova aktarmalı Viladivostok uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Geceleme uçakta.

2. Gün: VLADIVOSTOK

Yerel saat ile 12:10’da havalimanına varışımızla birlikte özel aracımız ve yerel rehberimiz tarafından karşılanıyoruz. İlk olarak konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalarımız hazır ise eşyalarımızı bırakmak üzere otelimize yerleşiyoruz. Hazır değil ise otele bırakarak panoramik şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Vladivostok; Rus deniz donanmasının Pasifik kıyısında bulunan en büyük üs şehridir. Kuzey Kore ve Çin ile sınır olan şehir Altın boynuz olarak adlandırılan stratejik bir bölgededir. Pokrovsky parkı, Tanrının annesi kilisesi, Svetlanskaya caddesi bugünkü göreceğimiz başlıca ziyaret noktalarımız olacak. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL ZHEMCHUZHINA 3* vb.

3. Gün: VLADIVOSTOK – SUBMARINE S-56 DENİZALTI MÜZESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından yarımada Viladivostok şehrini keşfetmeye devam ediyoruz. Bugünkü şehir turumuza ana meydan ile başlıyoruz. Meydanda yer alan birbirinden ilginç ve tarihi anıtları ziyaret edecek, yürüyecek ve fotoğraflar çekeceğiz. Büyük çoğunluğu Doğuda savaşmış Sovyet güçlerine anmak için yapılmış olan bu anıtlar hakkında bilgiler alıyoruz. Meydanın en göze çarpan noktaları ise Sovyet mimarisini çok yakından görebileceğimiz tarihi binalar olacak. Meydandaki ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Sovyet marketini ziyaret edeceğiz. Burada geçireceğimiz kısa serbest vaktimizin ardından turumuza devam ediyoruz. Sıradaki ziyaret noktamız Submarine-56 Denizaltı müzesi olacak. Burada yerel rehberimizden müze hakkında bilgiler alıyoruz. Turumuzun ardından tekar özel aracımız ile otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün: VLADIVOSTOK – PYONGYANG (KUZEY KORE)

Bu sabah kahvaltımızı aldıktan sonra havalimanına transfer olacağız. Burada bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından yerel havayolları tarifeli seferi ile Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang şehrine gitmek üzere uçağımıza geçiyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik uçuşumuzun ardından Kuzey Kore’ye varışımız ve havalimanında karşılanıyoruz. İlk olarak varışta yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra karayolu ile yaklaşık 2 saatlik yolculuğuz olacak. Eski başkent Kaesong şehrine gidiyoruz. Yol güzergahımız üzerinde ‘’yeniden birleşme’’ anıtını görüp fotoğraf molası vereceğiz. Şehre varışımızın ardından özel aracımız ile panoramik şehir turu ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

5. Gün: KAESONG – PANMUNJON KÖYÜ – PYONGYANG

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından bugünkü turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Savaştan sonra silahsızlandırılan bölgede bulunan (DMZ) Panmunjon köyü gezisi yapacağız (Kore ulusunun bölünme trajedisinin 70 yıllık simgesi - Burası, Kore savaşının ateşkes anlaşmasının 1953'te imzalandığı yerdir). Koryo Müzesi (Dünya miraslarından biri, Koryo hanedanının 918-1392 tarihleri arasındaki dönemi anlatır) Kore Hanedanının kurucusu Kral Wang Kon’un mezarını ziyaret edeceğiz. Kaesong’da yerel bir lokantada öğle yemeğimizin ardından (geleneksel pansangi yemeği) Pyongyang’a dönüş yolculuğu ve Çocuk Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Okuldan sonra aktivite merkezi olarak bilinen bu mekanda çocukların eğitim hayatlarına tanık olacağız. Günün sonunda başkent Pyongyang’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimize yakın bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

6. Gün: KORE SAVAŞ MÜZESİ – USS CASUS GEMİSİ

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra başkent turumuzu yapmak üzere özel aracımızla otelimizden ayrılıyoruz. Kuzey Kore’de son günümüz ve ülkedeki inanç sisteminin temellerinden biri olan Juche felsefesi için yapılmış Juche Kulesi gezimizle başlıyoruz. Kim Il Sung Meydanı’nda yürüyüş, Mansudae parkı ziyareti, Kore İşçi Partisi Anıtı gezisi (Kore İşçi Partisi'nin kuruluşunun 50. yıldönümünü kutlamak için 1995 yılında kurulmuştur.) Öğle yemeğinde Kore usulü ördek barbekü pişirip, yiyeceğiz. Savaş Müzesi ve USS Pueblo – başka bir ülke tarafından yakalanan tek USS casus gemisi ise bugün göreceğimiz önemli yerler arasında. Büyük Halk Evi’ni ziyaret (Yetişkin öğrenciler için kampüs merkezi), Kore mimariyle inşa edilmiş bu eğitim merkezi harika bir meydan manzarasına sahiptir. Turumuzun ardından Akşam yemeğimizi aldıktan sonra tekrar otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

7. Gün: PYONGYANG – SHENYANG MANCHURIA (ÇİN)

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından valizlerimizle beraber otelden ayrılıyoruz. Havalimanı gidiyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin sonrasında yerel havayolları ile ÇİN’in Shenyang şehrine 1 saatlik uçak yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışta havalimanında karşılanma ve hiç vakit kaybetmeden şehir turumuza başlıyoruz. Bu muhteşem şehirde Mançur ve Tibet mimarisiyle inşa edilmiş çok sayıda tarihi binaların yanı sıra eski saraylar , tapınaklar ve anıtlarla dolu kültürel zenginliğiyle ünlü bir Kuzey Çin şehridir. Şehir turumuz esnasında İmparatorluk Sarayı (Mukden Palace), Zhao Anıtı (2. İmparator Hong Taji’nin anıt mezarı), Doğu Kapısı (East Gate) ve  Mukden Meydanı başlıca göreceğimiz ziyaret noktalarımız olacak. Turumuzun ardından dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : DOUBLE TREE BY HILTON 4* vb.

8. Gün: SHENYANG – PANJIN – RED BEACH (KIZIL SAHİL)

Bu sabah kahvaltımızın ardından yerel rehberimiz ve özel aracımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Bugün Dünyaca ünlü Kızıl Sahil şeridini görmek üzere ilk olarak tren istasyonuna gidiyoruz. Hızlı tren ile Panjin şehrine  doğru yolculuğumuz başlıyor. Öğle yemeğimizde  Panjin şehrinde bazı yerel yemeklerden tatma imkanı bulacağız. Daha sonra kara yolu ile 1 saat yolculuğumuza devam ediyoruz. Honghai Beach Scenic Resort  Red Beach'i ve bölgede yaşayan kuşları görerek fotoğraflar çekiyoruz. 18 kilometre uzunluğundaki Kırmızı Plaj, "Çin'in en görkemli eğlence koridoru" "dünyanın kırmızı sahil şeridi" olarakta bilinir. Ve "Çin'in en romantik rekreasyon sahil şeridi". Honghai Beach Scenic Resort'ta 2-3 saat geçireceğiz. Daha sonra tekrar Shenyang şehrine dönmek üzere istasyona geri dönüyoruz. Otelimize varış ve geceleme otelimizde.

9. Gün: SHENYANG – CHANGCHUNG – HARBIN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından  Mançurya bölgesinin başka bir önemli kenti olan Harbin’e gitmek üzere çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 6 saat sürecek. Yol güzergahımız üzerinde Changchun şehrini de ziyaret edeceğiz. Bu şehre varışımızda ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından ise şehri tanımak üzere turumuza başlıyoruz. Turumuzda Dünya Heykel Parkını ziyaret edeceğiz. Burada Batı ve Doğu sanatlarının karışımı birçok heykeli göreceğiz. Dünyanın her yerinden yılda çok sayıda turistin ziyaret ettiği A class bir theme parktır burası. Turumuzun devamında Kültür meydanı ve Kukla imparatorun sarayını da gördükten sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Harbin’e varışımızla birlikte konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : MERCURE HARBIN SOPHIA CHURCH 3* vb.

10. Gün: SİBİRYA KAPLANLARI PARKI – GÜNEŞ ADASI PARKI

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından vakit kaybetmeden bu şehri tanımaya başlıyoruz. Bugün dopdolu bir gün bizleri bekliyor. Rusya sınırına en yakın büyük şehirlerden biri olan Harbin 19 yy. da gelişmiş bir şehirdir. Trans-Sibirya treni rayları yapıldıktan sonra ticarette ve teknolojide de gelişimini sürdürmüştür. Dolayısıyla Sovyet mimarisinin sıklıkla görüldüğü binalarıyla ve kent merkeziyle görülmeye değer bir şehir olduğu da aşikardır. Azize Sofya Catedrali, Ortadoks kilisesi ve tarih müzesi ile kent merkezini ziyaret ettikten sonra Sibirya Kaplanlarını görmek üzere milli park ziyaretimizi yapacağımız bölgeye kara yoluyla devam edeceğiz. Muhteşem doğada yaşayan Sibirya kaplanlarını çok yakından görebileceğimiz harika bir gün bizleri bekliyor. Turumuz henüz bitmedi. Günü bitirmeden önce son ziyaret noktamız olarak Güneş adası parkına gideceğiz. Burada farklı boyutlarda ve kardan yapılmış çok değişik figürlerde heykelleri göreceğiz. Yorgun bir günün ardından tekrar otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : MERCURE HARBIN SOPHIA CHURCH 3* vb.

11. Gün: HARBIN – SUIFENHE – VLADIVOSTOK (RUSYA)

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Bugün rahat kıyafetler tercih etmemizde fayda var çünkü Çin-Rusya kara sınırı hudut geçişiyle birlikte yorucu bir gün bizleri bekliyor olacak. İlk olarak Harbin şehrinden Suifenhe denilen Rusya sınırında yer alan Çin’in en sınır şehrine gidiyoruz. Bu yolculuğumuz yaklaşık olarak 5 buçuk saat sürecek. Suifenhe Rus rublesi’nin geçerli olduğu tek Çin şehridir. Burada kara sınırı geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra kara yolculuğumuza Rusya topraklarında devam ediyoruz. 1,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Rusya’nın Ussuriysk şehrine varşıyoruz. Burada hem şehri tanımak hem de dinlenmek için biraz vaktimiz olacak. Öğle yemeğimizi Ussuriysk’te aldıktan sonra Tren istasyonuna gidiyoruz. Tren ile 1,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Vladivostok şehrine varıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL ZHEMCHUZHINA 3* vb.

12. Gün: VLADIVOSTOK – MOSKOVA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından (pakette olabilir) dönüş yolculuğumuzu yapmak üzere havalimanına geçiyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Aeroflot havayolları tarifeli seferi ile Moskova aktarmalı İstanbul uçuşumuz başlıyor. Uçuş saatimiz 13:50. Moskova’da varışta panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Göreceğimiz başlıca ziyaret noktalarımız arasında Kızıl meydan ve Kremlin sarayı olacak. Ardından konaklayacağımız otelimize transfer. Akşam yemeği yerel bir restoranda alınacak. Geceleme otelimizde.

13. Gün: MOSKOVA – ISTANBUL

Bu sabah kahvaltımızın ardından 1 Mayıs kutlamalarına katılmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Kızıl meydan da 1 Mayıs coşkusunu yaşamak üzere bulunan kalabalığın arasına katılıyoruz. Rehberimiz tarafından belirtilen saatte tekrar buluştuktan sonra İstanbul uçuşumuzu yapmak üzere Moskova havalimanına ulaşıyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından yolculuğumuz başlıyor. Uçuş saatimiz 21:25. İstanbul havalimanına 01:10’de (2 Mayıs 2021 Pazar) varıyoruz. Anılarla dolu turumuzun sona ermesi.

TUR KODU : YDIŞIET008

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Istanbul-Vladivostok-İstanbul arasında Uluslararası Uçak Bileti ve 23 kg bagaj hakkı
 • Vladivostok şehir turuIstanbul-Vladivostok-İstanbul arasında Uluslararası Uçak Bileti ve 23 kg bagaj hakkı
 • Vladivostok şehir turu
 • Tur programı içerisinde yer alan havalimanı ve otel transferleri
 • 3 - 4 yıldızlı ve butik otellerde konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları (erken saatlerde çıkışlarda kahvaltılar paket alınabilir ve bölgesel olarak yerel mutfak servisi olabilir)
 • Programda belirtilen yerlerde 7 Öğle yemeği ve 6 Akşam yemeği
 • Submarine S-56 Denizaltı Müzesi Turu ve giriş ücretleri
 • Viladivostok -Pyongyang arası yerel havayolları ile uçuş bileti
 • Pyongyang şehir turu
 • USS Casus Gemisi Turu
 • Shenyang Turu
 • Kızıl Sahil Turu
 • Panjin-Shenyang-Panjin arasında ekonomi sınıfı hızlı tren bileti
 • Harbin şehir Turu
 • Sibirya Kaplanları doğal parkı Turu
 • Güneş Adası Turu ve giriş ücretleri
 • Suifenne – Viladivosotok arası ekonomi sınıfı tren yolculuğu (kompartımanlar değişiklik gösterebilir)
 • Programda açıkça belirtilmiş olan diğer turlar ve geziler
 • İzci Turizm Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar
 • Programa dahil olmayan öğle ve akşam yemekleri
 • Dahil olan yemeklerdealınan alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Programda açıkça belirtilmeyen turlar ve giriş ücretleri
 • Uçuşlarda kilo aşımları ekstra ücrete tabidir
 • Vizeler paket fiyatına dahil değildir
 • Rusya Vizesi 185 USD
 • Çin Vizesi 110 USD
 • Kore Vizesi 70 USD

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İstanbul Yeni Havalimanı (01:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında  alınacak kahvaltılar paket halinde olabilir. Otel Konfirmasyonları Tura 15 Gün kala İlan edilecektir.
Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması; Kalınan Oteller, Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+1 ve -1 gün gibi ) gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı İzci Turizm‘e aittir.
Bu turumuzda Karayolu ile ülkeler arası geçişler yapılmaktadır; Bu hudut geçişi esnasında yolcularımızdan özellikle sınır/hudut bölgeleri özel kurallarına ilgili uyarılara dikkat etmelerini rica ederiz. Bu geçiş noktalarında fotoğraf makinesi yada video kamera kullanılması yasaktır. Ayrıca geçişler esnasında; yerel vergiler-pul bedeli adı altında paralar nakit olarak gümrük memurlarınca yolculardan toplanabilir; bu hususta değerli yolcularımızın yaklaşık 80 USD tutarı yanlarında tur sonuna kadar bu geçişlerde kullanmak üzere tutmalarını ayrıca rica ederiz.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

4.BÖLGE BİLGİLERİ

KUZEY KORE MANÇURYA UZAK RUSYA TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.