GRAND ORTA AMERİKA TURU

 • GRAND ORTA AMERİKA TURU

AIR FRANCE İLE GİDİŞ-DÖNÜŞ

PANAMA CITY ŞEHİR TURU VE PANAMA KANALI GEZİSİ
SAN JOSE (COSTA RIKA) – ARENAL VOLKANI MİLLİ PARKI
PENAS BLANCA – GRANADA (NIKARAGUA)
MASAYA VOLKANI – MANAGUA – LEON – POTOSI
LA UNION – SAN SALVADOR (EL SALVADOR)
MAJESTIC BOQUERON VE JOYA DE CEREN ANTİK ALANI
PANAHAJCEL ATİTLAN GÖLÜ (GUATEMALA) – ANTIGUA
RIO DULCE – IZABEL GÖLÜ – TİKAL – FLORES – BELİZE CİTY (BELİZE)
TULUM – CANCUN (MEKSİKA) – CHICHEN ITZA

1. Gün: ISTANBUL – PARIS – PANAMA CITY

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Ejder Turizm standında uçak saatimizin kalkışından 3 saat önce  buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında Air France Havayolları ile Paris aktarmalı Panama City uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 19:20’de Panama City’e varışımızın ardından havalimanında karşılanma ve konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : PLAZA PATILLA INN 4* vb.

2. Gün: PANAMA CITY ŞEHİR TURU VE PANAMA KANALI GEZİSİ

Sabah kahvaltımızın ardından şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Panama kanalının giriş kısmının yer aldığı bölge olacak. Burası çok yoğun ziyaretçi akımına uğrayan bir merkez. Kanalının yapımını anlatan ve gemilerin geçişini görebileceğimiz önemli bir nokta. Kanal ziyareti sonrası Panama Vieja olarak bilinen eski Panama şehir merkezini göreceğiz. Burası Panama’nın büyük bir şehir olmadan önce merkezi olarak bilinen bölgenin günümüze kalmış kolonyal merkezidir. Eski ve tarihi binalarını, sokaklarını görerek fotoğraflarımızı çektikten sonra tekrar otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : PLAZA PATILLA INN 4* vb.

3. Gün: PANAMA CITY – SAN JOSE (COSTA RIKA)

Sabah alacağımız kahvaltımızın sonrasında Costa Rika’nın başkenti San Jose uçuşumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına transferimizin ardından bagaj ve pasaport işlemlerimizi yaparak yerel havayolları ile 1 saatlik bir uçuşla San Jose kentine varıyoruz. Hiç vakit kaybetmeden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzun ana ziyaret noktası MUSEO DE ORO yani Altın Tarihi-Kültür müzesi. Burada Orta Amerika tarihi hususunda bilgiler alıp  yerli kabilelerin el sanatlarını ve altın işlemeciliği hakkında bilgiler alacağız. National Teatre ve kent merkezini de geziyoruz. Tur bitimi yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Öğleden sonra bu güzel şehirde alışveriş imkanı bulabileceğimiz serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : EXE HOTEL 4* vb.

4. Gün: ARENAL VOLKANI MİLLİ PARKI

Sabah kahvaltıdan sonra  başkentten ayrılarak özel aracımız ve yerel rehberimiz ile Arenal Yanardağı eteklerine gideceğiz Yol güzergahımız üzerinde La paz şelalesinde durup fotoğraflarımızı çekeceğiz. Bu doğal bir şelale ve ormanlık alan içerisinde yer almaktadır. La Fortuna, La Tigre San Carlos, Valle Azul, Angeles Sur, San Ramon, San Rafael, Palmares ve San Antonio kasabalarından geçecek olan yol güzergahımız yaklaşık 3 saat sonra bizleri Arenal Volkanı Milli Park alanına ulaştıracak. Varışımızın ardından yaklaşık 1 saat sürecek bir yürüyüşle Arenal Yanardağını ziyaret edeceğiz (Yürüyüş ayakkabılarınız hazır olsun). Bu doğa yürüyüşünü takiben bölgeden ayrılarak yine özel aracımızla konaklayacağımız otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Otelimizde giriş işlemlerimizi yaptıktan sonra akşam Yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Sonrasında yorucu bir günün ardından yorgunluk atmak için serbest saatlerimiz de bu güzel doğa içerisinde dinleniyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL VISTA LODGE 3* vb.

5. Gün: PENAS BLANCA – GRANADA (NIKARAGUA)

Bu sabah erken saatlerde kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz 2,5 saatlik kara yolculuğu ile Tronadora, Canas, Pijije,  Liberia, Canas Dulces, Ahogados, Guacalito ve La Cruz kasabalarını geçerek Kosta Rika sınır şeridinde yer alan Penas Blancas bölgesine varıyoruz. Varışta Kosta Rika  çıkış işlemlerimizi yaptıktan sonra Nikaragua’ya  girişlerimizi yapmak üzere pasaport kontrolünden geçiyoruz. Nikaragua’da farklı bir araca geçiş yaptıktan sonra kara yolculuğumuz 2,5 saat daha sürecek. Sapoa, La Virgen, Rivas, San Jorge, Belen ve Nandaime köylerini geçerek  Nikaragu’nın tarihi ve kolonyal şehri Granada’ya varıyoruz. Eğer vaktimiz olursa butik bir puro atölyesinde mola vereceğiz. Nikaragua purolarıyla ünlüdür. Bugün Granada gölü üzerinde yer alan yüzlerce küçük adacığın bulunduğu Las Isletas adaları olarak da adlandırılan yörede tekne turumuz olacak. Sonrasında şehir merkezinde panoramik yürüyüş turu yaparak şehir katedrali ve kolonyal sokaklarını gezerek göreceğiz. Turumuzun ardından Granada şehir merkezinde yer alan otelimize giderek giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimizi otelimize yakın bir yerel restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL LA MERCED 4* vb.

6. Gün: GRANADA – MASAYA VOLKANI – MANAGUA – LEON

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. İlk olarak Masaya volkanını ziyaret edeceğiz. Masaya Volkanı halen yarı aktif bir  yanardağdır. Milli Park bölgesi koruma altındadır. Masaya yanardağı kraterine kadar aracımızla çıkıyoruz ve bu çok güzel manzarayı izliyoruz. Belki de bir yanardağa ilk defa bu kadar yakın olacaksınız. Daha sonraki durağımız Managua şehri olacak. Managua, devrimler ve ihtilaller esnasında çokça hasar almış ve yakın geçmişe kadar  gerilla mücadelelerinin tam ortasında kalmış bir şehirdir. Dramatik bir çok yakın geçmiş hikayesini içinde barındırmaktadır. Şehri tepeden gören eski başkanlık binasının bulunduğu noktaya  aracımızla  çıkıp  hem şehri izliyor hem de tarihte yaşananlar hakkında bilgi alıyoruz. Sonraki İstikametimiz  ise Leon şehri olacak. Yol güzergahımız Santa Ana, Santa Rita, El Guayabal ve El Tamarindo köylerinden geçerek Leon kentine ulaşacak. Şehre varışımızla birlikte yerel rehberimiz eşliğinde yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bembeyaz duvarlarıyla ünlü Leon şehir katedralini, tarihi sokaklarını ve binalarını göreceğimiz şehir turumuzda bu muhteşem kolonyal şehri keşfediyoruz. Akşam yerel bir restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra konaklayacağımız otelimize yerleşerek dinleniyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL LA PERLA 4* vb.

7. Gün: LEON – POTOSI – LA UNION – SAN SALVADOR (EL SALVADOR)

Bu sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Nicaragua’nın kuzeybatısına  doğru ilerliyoruz. Yaklaşık 2.5 saatlik kara yolculuğumuzda Telica, Rosoteltega, Chichigalpa, Chinardega, El Viejo, Monta Rosa, Ingeno, Padre Ramos ve La Picina kasabalarından geçerek Potosi kıyılarına ulaşacağız. Burada sınır çıkış işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra yöresel tekneler ile  Fonseca ve Meangueara körfezlerini fiyortların arasından geçerek El Salvador’un en doğu kıyı şeridine La Union bölgesine varıyoruz. Ülkeye giriş işlemlerimizin ardından aracımıza geçerek kara yolculuğumuza başlıyoruz. Güzergahımız Intipuca, Chilenguera, Usulatan, Jiquillisco, Lempa, San Marcos, Zacatecoula, Las Flores ve El Carmen kasabalarından geçecek. Başkent San Salavdor’a ulaşıyoruz. Burada konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra, yarım günlük şehir turumuzu yapacağız. Şehir merkezinde Metropolitan Kathedrali, Hükümet sarayı, National Theathre göreceğimiz yerler arasında ve yine meşhur  Monsenor Romero’nun öldürüldüğü Divina Providencia Chapelini göreceğiz. El Savador uzun yıllar İspanyol sömürgesi olarak soylu aileler tarafından yönetildikten sonra bağımsızlığını kazanmış olmasına rağmen, kakao ve Afrikadan getirilen kahveye elverişli toprakları sebebiyle iç savaşlar ve çatışmalar ile günümüze kadar gelmiştir. Yerel para birimi Amerikan doları olan sayılı Latin ülkelerinden birisidir. Günümüzde gelişme sürecini hızla kat etmektedir. Turumuzun ardından tekrar otelimize dönerek dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL RAMADA INN 3* vb.

8. Gün: MAJESTIC BOQUERON ve JOYA DE CEREN ANTİK ALANI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz (bu sabah tura çıkarken yanımıza Mayo-Şort- Havlu hazırlığı yapmalıyız). İlk olarak Boqueron kraterini görmeye gideceğiz. Milli park bölgesi olan bu yerde yürüyüş turumuzu yaptıktan sonra yine özel aracımız ile “Siyah Deniz” denen yeri görmeye gideceğiz. Bir zamanlar Amerika’nın Pompeisi olarak isimlendirilen “Pompei of America“ Joya de Ceren Antik kentini ziyaret edeceğiz. Burasıda 1993’de Unesco Dünya Mirası listesine alınmıştır (Bu ziyaret noktamız antik bir kent olduğundan dolayı bazı zamanlar tadilata alınmaktadır. Eğer tadilat yapılan bir gün ise kapalı olur, onun yerine farklı bir bölge gezisi yapabiliriz). Daha sonra bir başka tarihi şehir olan Ruinas de San Andrés yöresi ziyaret edilecek. Bugün tarihi ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra  şehir merkezine 2 saat mesafede olan Costa Del Sol isimli sahil şeridine geçeceğiz. Burası başkente en yakın deniz kıyısı yöresidir. Özel bir Turistik tesiste yerimizi  alıyoruz. Bu güzel deniz kıyısı tesisinde hem dinleneceğiz hem de öğle yemeğimizi alacağız. Costa Del Sol plajları denize girmek için çok ideal bir yerdir. Günümüzü burada tamamladıktan sonra akşam saatlerinde yeniden otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL RAMADA INN 3* vb.

9. Gün: SAN SALVADOR – PANAHAJCEL ATİTLAN GÖLÜ (GUATEMALA)

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltımızın ardından kuzeyde El Salvador’un  komşusu olan Guatemala’ya  doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek olan kara yolculuğumuzda  Santa Tecla, Lourdes, Armenia, Izalco, Sansote, San Julian ve Metallo kasabalarının yolu üzerinden geçtikten sonra El Salvador – Guatemala  sınır kapısına ulaşıyoruz. Burada sınır kontrol ve pasaport işlemlerimizi yaparak yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolculuğumuzun devamındaki rotamız 3,5 saat sürecek ve Cara Sucia, El Gulsnay, La Hachadura, Los Cerritos, Taxisco ve  Escuintla köylerinden geçerek Panahajcel kentine  ulaşmış olacağız.  Otelimize giderek eşyalarımızı bıraktıktan sonra Atitlan gölü kenarında yer alan bu güzel şehirde çevre gezilerimizi yapıyoruz. Atitlan gölünde kısa bir tekne turumuzda olacak. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : JARDINES DEL LAGO 3* vb.

10. Gün: PANAHAJCEL – ATITLAN GÖLÜ – ANTIGUA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Bugünkü durağımız tarihi Antigua şehri olacak. Özel aracımız ile bölgeden ayrılacağız. Paramos, Pastores, Jocotenengo köylerinden geçerek 2 saatlik kara yolculuğumuzun ardından Antigua’ya varacağız. Ekvator çizgisine yakınlığından dolayı yıl içerisinde çok fazla mevsim değişikliği yaşanmayan Guatemala’da hava sıcaklığının ne çok soğuk ne de çok sıcak olmayışından ötürü buraya ilkbaharlar ülkesi denmektedir. Yol güzergahımız üzerinde yeşilin birçok tonuyla muhteşem manzaralar bizleri bekliyor olacak. Fırsat olursa fotoğraf molası da vereceğiz. Antigua bölgeye gelen İspanyollardan önce de Mayalar tarafından  yerleşim yeri olarak kullanılan bir merkezdi. Volkanik dağlara yakınlığı ile bilinen şehrin yerleşim yeri olarak kurulmasının en büyük sebeplerinden biride volkanik yapısından dolayı zengin bitki örtüsüne sahip olmasıdır. İspanyolcada ‘’eski’’ anlamına gelen şehrin; eski meydanı, şehir katedrali ve Antigua’nın isminden de anlaşılacağı gibi tarihi sokaklarını yürüyerek gezeceğiz. Yürüyüş turu yaptıktan sonra konaklayacağımız otelimize yerleşerek dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi otelimize yürüyüş mesafesinde olan yerel bir restoranda alacağız. Geceleme  otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL JAN JORGE 3* vb.

11. Gün: ANTIGUA – RIO DULCE – IZABEL GÖLÜ

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılacağız. Uzun ve bir o kadar da renkli bir yolculuğumuz olacak. Volkankar ülkesi olan ve bu sayede çok sayıda minarellerle her tarafı yemyeşil bir görüntüye sahip olan Guatemala’nın doğasını içinden yaşayabileceğimiz kara yolculuğumuz sonrası Rio Dulce bölgesine varıyoruz. Kara yolculuğumuz Guatemala’nın başkenti Guatemala City yakınlarından ve Mixco, Agua Caliente, Sanarate, Agua Salobrega, Guastatoya, Cabanas, Teculutan, Rio Hondo, Gualan, Los Amates ve Morales kasabalrından geçerek bölgeye ulaşacak. Rio Dulce; tabiatın içerisinde ormanın yanı başında Lagün bölgesinde yer alır. Varışta ilk olarak burada konaklayacağımız otelimize uğrayarak kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra aktivitelerimize başlayacağız. Izabel Gölünü göreceğiz. Burası denize bağlantısı olan dev bir göldür (Lagun). Yağmur ormanları ve doğal yaşamı tam yerinde görmek için Guatemala’da en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelen bir yöredeyiz. Izabal Gölünde bir tekne turumuz olacaktır, daha sonra kolonial dönemden kalma Castillo de San Felipe (Felipe Kalesi) ziyaretimiz olacak. Çevre gezilerimizi bitirdikten sonra tekrar otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde alınacak. Geceleme RIO Dulce’de otelimizde.

OTELİMİZ : BANANA PALMS HOTEL 3*vb.

12. Gün: RIO DULCE – TİKAL – FLORES

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kara yolculuğumuza başlıyoruz. Bugünkü durağımız Peten gölü kıyısında yer alan Flores kenti olacak. Kara yolculuğumuzun güzergahı Semox, Toquela, Chocon, La Cumbre, Chacte, San Luis, Poptun, Machaguila, Boca Del Monte, EL Chal, Santa Ana Viaje, La Pandoresa kasabalarının bulunduğu bölgelerden geçerek Peten gölü kıyılarında yer alan Flores’e ulaşacağız. Bölgedeki otelimize varmadan önce Flores’e 1 saat mesafede yer alan Guatemala‘nın en ünlü tarihi dokusunun bulunduğu Tikal Milli Parkı'na ziyarete gideceğiz. Maya Uygarlığının baş yapıt kentlerinden olan ve en iyi korunmuş ihtişamlı tapınakları ile halen her gün binlerce yabancı turisti bölgeye çeken TİKAL‘i ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği Milli Park bölgesinde yerel bir restoranda alınacaktır. Tikal, bugünkü Guatemala'daki yağmur ormanlarında  Peten ilinin kuzeybatısında bulunan en büyük Maya kenti ve tören merkezidir. Güney düzlüklerindeki öteki Maya merkezleri gibi Tikal’da orta oluşum döneminde küçük bir köydü. Maya uygarlığı denilince aklımıza bugün ilk gelen merkezlerden birisi Tikal ‘dir. Ziyaretimizin ardından tekrar kara yolculuğu ile Flores merkeze dönüyoruz. Peten gölü üzerinde tekne turu yaparak çevreyi tanımaya devam ediyoruz. Turumuzun ardından tekrar karaya dönerek otelimize geçiyoruz.Giriş işlemlerimizi yaparak uzun bir günün yorgunluğunu atmak üzere dinleniyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL PETEN 4* vb.

13. Gün: FLORES – BELİZE CİTY (BELİZE)

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Belize’ye gitmek üzere yola koyuluyoruz. Yolculuğumuz doğuya doğru devam edecek. Yaklaşık olarak toplamda 3,5 saat sürecek olan yolculuğumuzda ilk olarak Guatemala sınırına kadar La Pandoresa, Macanche, El Zapote, Melchor de Mencos kasabalarından geçerek ulaşacağız. Burada sınır geçiş işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra bir başka Maya ülkesi olan Belize’ye giriyor ve yolculuğumuza başkent Belize City’ye kadar San Ignacio, Teakettle, Belmopan, La democracia ve Hattieville köylerinden geçerek devam ediyoruz. Burada alacağımız öğle yemeği ve panoramik şehir turumun ardından yine aracımızla sınıra yakın bir bölgede konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL PRINCES 4* vb.

14. Gün: BELİZE CİTY – TULUM – CANCUN (MEKSİKA)

Bu sabah kahvaltımızı erken saatlerde almamızı takiben valizlerimizde beraber otelimizden ayrılacağız. Kara yolu ile Meksika sınırına doğru ilerliyoruz. Kısa bir yolculuğunun ardından sınırda giriş işlemlerimizi gerçekleştirerek Meksika topraklarında ilk ziyaretimizi yapmak üzere yolumuza devam edeceğiz. Ziyaret noktamız Tulum şehri olacak. Bu şehir Maya uygarlıklarından buyana önemini sürekli korumuş ve Yukatan yarımadasının liman şehri olarak yüzyıllar önce Mayalara dahi okyanusun güvenliğini kazandırmış önemli  bir şehirdir. Bu şehirde alacağımız öğle yemeğimizin ardından tekrar yolculuğumuza devam ediyoruz ve Meksika’nın en doğu ucu kıyısı karayip denizi sahillerinde yer Tulsayap, Akumal, Puerto Aventuras, Playa Del Carmen, Punta Maroma ve Puerto Morales kasabalrını geçerek Meksika’nın en uç kıyısı Cancun şehrine ulaşıyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : LA QUINTA INN 4* vb.

15. Gün: CANCUN – CHICHEN ITZA – CANCUN

Sabah kahvaltının ardından erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Meksika’daki son durağımız Chichen itza antik kenti olacak. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi, Jaguar ve Kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı, Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımaktadır.  Chichen Itza keşfinin ardından öğle yemeği yerel restoranda alınacaktır. Yolumuza Puerto Aventuras, Playa del Carmen, Punta Maroma, Puerto Morales kasabalarını geçerek tekrar Cancun şehrine doğru  devam edeceğiz.Otelimize ulaştıktan sonra dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : LA QUINTA BY WYNDHAM 4*vb.

16. Gün: CANCUN – PARIS – ISTANBUL

Bugün otelimizde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra uçak saatlerimize kadar serbest dinlenme vaktimiz olacak. Dileyen misafirlerimiz Cancun’un muhteşem plajlarında keyifli vakit geçirebilirler. Rehberimiz sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Buluşma saatimizde otel lobisinde çantalarımız ile birlikte hazır olacağız. Özel aracımız ile havalimanına transfer olduktan sonra  Paris aktrarmalı İstanbul uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi tamamlıyoruz. Air France havayolları ile 19:30 da kalkacak olan uçağımız önce Paris’e, oradan da İstanbul uçuşuna devam edecek. Varışımız bir sonraki gün sabah erken saatlere denk geliyor. İstanbul havalimanına varışımızın ardından anılarla dolu turumuz sona eriyor.

TUR KODU : YDIŞIET007

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Istanbul – Panama City / Cancun – Istanbul arasında Air France Havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı
 • Panama City’de 2, San Jose’de 1, Arenal’de 1, Granada’da 1, Leon’da 1, San Salvador’da 2, Panajachel’de 1, Antigua’da 1, Rio Dulce’de 1, Flores’de 1, Belize City 1, Cancun’da 2 gece olmak üzere toplam 15 gece 3&4 yıldızlı otellerde ve butiklerde oda&kahvaltı konaklama
 • Tur programında belirtilen tüm turlar, geziler ve havalimanı transferleri
 • Tur programında belirtilen yerlerde müze, park  ve ören yeri giriş ücretleri
 • Panama Kanalı turu ve Panama Vieja şehir Turu
 • San Jose Şehir Turu
 • Arenal Volkanı Milli Parkı Turu ve Girişleri
 • Granada Şehir Turu
 • Masaya Volkanı Turu
 • Leon Turu
 • Costa Del Sol yüzme turu
 • San Salvador Şehir Turu Boqueron Volkanı Turu ve Joya de ceren Antik kenti ziyareti
 • Panajachel  Turu
 • Antigua Şehir turu
 • Rio Dulce şehir turu ve Izabal gölü tekne turu
 • Tikal Milli Park gezisi
 • Cancun Chichen Itza Antik Kent Turu
 • Programda belirtilen yerlerde alınacak 5 öğle yemeği ve 6 akşam yemeği
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı 50 TL
 • Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri
 • Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
 • Tüm Yabancı Bölgesel yerel servis Personelleri tipleri kişi başı tavsiye edilen min. tutar 180 USD (yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir)
 • Meksika Vizesi 40 USD Şahsi Başvuru ile İstanbul veya Ankara büyükelçiliklerinden temin edilir. Bordo (Normal) pasaport hamilleri bu vizeden muaftır
 • Sınır Geçişlerinde memurlar tarafından toplanan geçiş vergileri yaklaşık 50 USD toplam

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İstanbul Yeni Havalimanı (02:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

MEKSİKA VİZESİ:

Normal Pasaport sahipleri için evraksız - Kolay Vizeyi İzci Turizm ücretsiz misafirlerine sağlar.

Yeşil Pasaport sahipleri, Meksika için Vize almalıdır! Bu vizeler İstanbul ve Ankara Meksika Konsolosluklarından hızlı ve kolay bir  şekilde 40 USD karşılığı ve bizzat giderek parmak izi vererek yapılabilmektedir. Tur kayıt esnasında satış temsilcimize detayı yeniden sorunuz.

4.BÖLGE BİLGİLERİ

GRAND ORTA AMERİKA TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.