KOLOMBİYA AMOZON PERU BOLİVYA ARJANTİN TURU

 • KOLOMBİYA AMOZON PERU BOLİVYA ARJANTİN TURU
 • KOLOMBİYA AMOZON PERU BOLİVYA ARJANTİN TURU
 • KOLOMBİYA AMOZON PERU BOLİVYA ARJANTİN TURU
 • KOLOMBİYA AMOZON PERU BOLİVYA ARJANTİN TURU
 • KOLOMBİYA AMOZON PERU BOLİVYA ARJANTİN TURU
 • KOLOMBİYA AMOZON PERU BOLİVYA ARJANTİN TURU
 • KOLOMBİYA AMOZON PERU BOLİVYA ARJANTİN TURU
 • KOLOMBİYA AMOZON PERU BOLİVYA ARJANTİN TURU
 • KOLOMBİYA AMOZON PERU BOLİVYA ARJANTİN TURU
 • KOLOMBİYA AMOZON PERU BOLİVYA ARJANTİN TURU
 • KOLOMBİYA AMOZON PERU BOLİVYA ARJANTİN TURU
 • KOLOMBİYA AMOZON PERU BOLİVYA ARJANTİN TURU

AIR FRANCE İLE GİDİŞ-DÖNÜŞ

BOGOTA (KOLOMBİYA) – LETICIA (AMAZON ORMANLARI)
AMAZON NEHRİ TEKNE YOLCULUĞU 
PERU AMAZONU – IQUITOS
LIMA – CUSCO – MACHU PICCHU TURU – PUNO – TIWANAKU
LA PAZ (BOLIVYA) – SALAR UYUNİ "TUZ ÇÖLÜ" – UYUNI
LA QUIACA – PURMAMARCA (ARJANTIN)
SAN SALVADOR DE JUJUY – BUENOS AIRES (ARJANTIN)

1. Gün: İSTANBUL – PARIS – BOGOTA (KOLOMBİYA)

Bu gece saat 02:00’de İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali İzci Turizm kontuarında yetkililer ile buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek Air France Havayolları ile Paris aktarmalı Bogota (Kolombiya) uçuşumuz başlıyor. Kolombiya yerel saati ile gece vakitlerinde Bogota / El Dorado havalimanına varışımızın ardından yerel rehberimiz tarafından karşılanıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen tur otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor. Giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. 

2. Gün: BOGOTA ŞEHİR TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası erken saatlerde yerel rehberimiz bizi otelimizden alıyor. Vakit kaybetmeden şehir turumuza başlıyoruz. İlk ziyaret noktamız dünyaca meşhur Monsarati Tepesi. Burası Bogota’nın güzel manzarasını en iyi görebileceğimiz yüksek bir noktadır. Füniküler ile bu tepeye çıkarak yukarda yer alan bir kiliseyi de ziyaret ederek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Daha sonra şehir turumuzun devamında Altın Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Kolombiya tarihini yakından anlayabileceğimiz en düzenli ve kapsamlı müzedir burası. Aynı zamanda El Dorado hakkında bilgiler alacağız. Şehir merkezinde yürüyüş turu yaparak rengarenk sokaklarında keyifli anlar geçiyoruz. Bol bol fotoğraf çekme imkanımız olacak. Akşam saatlerinde turumuzu noktalamak üzere akşam yemeği almak üzere yerel bir restorana gidiyoruz. Yemeğimizin ardından otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde. 

3. Gün: BOGOTA – LETICIA (AMAZON ORMANLARI)

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına gidiyoruz. Amazon ormanlarına Kolombiya sınırından girmek üzere yerel havayolları ile uçuş yapacağız. Havalimanında bagaj ve bilet işlemlerimizi yaparak Leticia yolculuğumuza başlıyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 2 saat sürecektir. Varışı takiben alanda işlemlerimiz olacak. Bu bölge Kolombiya - Peru - Brezilya ülkelerinin Amazon bölgesinde kesiştiği hudut noktasıdır. İç hat olan bu uçuşumuzun ardından vardığımız havalimanında hala Kolombiya’da olmamıza rağmen "Kolombiya çıkış" damgası ve kontrolü işlemlerimizi yapacağız. Bu küçük şehrin gümrük işlemleri bu alanda yapılmaktadır (Ertesi gün Kolombiya’dan çıkış yapacağımız için 24 saat önce çıkış damgasını vurdurma hakkımız var. Böylece yarın bir daha zaman kaybı yaşamayacağız). Ve yine ertesi gün vakit kaybetmemek için valizlerimiz otobüste beklerken bizler tekne ile nehir kıyısının karşı tarafına geçip Peru giriş işlemlerimizi yapıp geri döneceğiz. Bu işlemlerimiz Peru tarafında yer alan Santa Rosa isimli küçük bir köyün gümrük memurları tarafından yapılacak. Balta girmemiş ormanlar olarak adlandırılan ve hala henüz hiç ayak basılmamış birçok bölgesi bulunan, hatta daha önce hiçbir yabancıyla yüzyüze bile gelmemiş yerlilerin yaşadığı Amazon maceramız başlıyor. Tekne ile tekrar tur otobüsümüzün bulunduğu Leticia kıyısına ulaşarak burada konaklayacağız tesisimize transfer oluyoruz. Gerçek Amazon nehri kıyısındaki odalarımıza yerleşeceğiz. akşam yemeği tesisimizde alınacak. Ardından dinlenmek üzere odalarımızda olacağız.

4. Gün: AMAZON NEHRİ TEKNE YOLCULUĞU – PERU AMAZONU

Bu sabah çok erken saatlerde odalarımızdan ayrılacağız. Eşyalarımız ile birlikte konakladığımız tesisten çıkış yaparak nehir kıyısına gideceğiz. Küçük bir nehir iskelesinden Amazon nehri yolculuğumuzu yapmak üzere hızlı tekneye yerleşeceğiz. Nehir boyunca uzun bir yolculuğumuz olacak. Bu yolculuk sizlere adeta film sahnesinde başrolde olduğunuzu hissettirecek. Yolculuğumuz uzun süreceği için öğle yemeğimizi daha önceden hazırlanmış olarak teknede yiyeceğiz. Bu yolculuk yaklaşık 9 saat sürecektir. Öğleden sonraki saatlerde Peru Amazonunda konaklayacağımız Lodge’un bulunduğu kıyıya ulaşıyoruz. Varışımızla birlikte ilk olarak odalarımıza yerleşiyoruz. Ardından akşam saatlerinde nehir kenarında kısa bir tekne turu yaparak gün batımını karşılıyoruz. Ormanın içerisinde kısa bir yürüyüşte yapacağız. Daha sonra akşam yemeğimizi alarak dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Geceleme Lodge’da.

5. Gün: AMAZON ORMANLARI

Bu sabah çok erken saatlerde uyanıyoruz. Henüz doğa uyanmamışken biz odalarımızdan çıkacağız. Turumuzda kuş gözlemciliği yapmak üzere teknelere biniyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası bulunduğumuz bölgede farklı kuş çeşitlerini gün ışığından faydalanarak göreceğiz. Tuki (Jacana Jacana), Ringed Kingfisher (Ceryle-Torquata), Black Collared Hawk (Busarellus nigricollis) gibi kuşlar görme şansımız olacak. Bu turumuzun ardından tekrar tesise dönerek kahvaltımızı yapıyoruz. kahvaltı sonrası aktivitelerimize devam ediyoruz. Kısa bir dinlendikten sonra yerli Amazon yerlileri ziyaretimizi yapmak üzere küçük bir köye gideceğiz. Tabi bu yerliler daha önce yabancı görmemiş olanlardan değiller. Ki öyle olsalar bizleri bir daha asla kimse göremez:) Burada yerel halkın yaşamı ve kültürleri hakkında bilgiler alıp onlarla tanıştıktan sonra farklı bir aktivite için kolları sıvıyoruz. Yerli bir balık avı gezisine çıkacağız. Amazon nehrinin kollarının birinde yerel balıkçılık tekniklerini öğrenip balık tutmaya çalışacağız. Eğer bugün şansımız yaver giderse bir Pirana yakalamak çok isteriz. Hatta yakalarsak pişirip , tadına bakmak çok daha eğlenceli olabilir. Bu gezi sırasında ayrıca Pink River Dolphin (Inia Geoffrensis) yani Pembe renkli Nehir Yunusları ile ilgilenme fırsatımız olacak. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Lodge’da biraz dinlendikten sonra akşam yemeğimizden önce ormanda yürüyüş turu yaparak biraz adrenalin depoluyoruz. Geceleme odalarımızda.

6. Gün: AMAZON – IQUITOS – LIMA

Sabah saatlerinde kahvaltımızı yaparak Amazon bölgesinde son günümüzü geçirmek üzere hazırlıklarımızı yapıyoruz. Akşam saatlerindeki uçak saatimize uygun olarak lodge bölgesindeki aktivitelerimize devam edeceğiz. Yerel rehberimiz eşliğinde ormanda yürüyüşler yapacağız. Öğle yemeğimizi tesiste aldıktan sonra eşyalarımızla birlikte çıkış işlemlerimizi yaparak tekne ile nehir üzerinden Iquitos şehrine geçiyoruz. Şehir iskelesine vardıktan sonra kısa bir kara yolculuğu ile havalimanına ulaşıyoruz. Peru’nun başkenti Lima’ya uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi tamamladıktan sonra yerel havayolları ile yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 1 saat 40 dakikalık uçuşumuzun ardından Lima havalimanına varıyoruz. Havalimanında karşılanarak tur otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

7. Gün: LIMA ‘’KRALLAR ŞEHRİ‘’

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Lima, diğer adıyla; Krallar Şehrini keşfetmeye başlıyoruz. Şehir turumuz San Martin meydanından başlayacak. Peru, Arjantin, Şili gibi birçok güney Amerika ülkelerinin kurtarırı ve kurucusu olarak bilinen San Martin adına yapılmış meydanda fotoğraflarımızı çektikten sonra Unique caddesi üzerinden yürüyerek Plaza de Armas meydanına ulaşacağız. Yürüyüş yolumuz üzerinde mutlaka görülmesi gereken bir yapıyı da göreceğiz ve fotoğraflarımızı çekeceğiz. Burası barok sitili ile 1536 yılında yapılmış olan La Merced kilisesi. Ardından Ana meydana ulaşarak Başkanlık sarayı, Belediye Binası, Hükümet Sarayı ve şehir katedralini göreceğiz. Fotoğraf molamızın ardından yürüyüş turumuza devam ederek San Francisco manastırına gidiyoruz. Yolumuz üzerinde eski tren istasyonu ve Güney Amerika’nın en eski kafeteryalarından birisini göreceğiz. San Francisco manastırındaki gezimizde tarihi bilgiler alıyor ve Catacomb denilen yer altı dehlizlerini geziyoruz. Kutsal kişiler ve Azizleerin mezarlarının bulunduğu bu yeri de gördükten sonra turumuza öğle yemeğimizi almak üzere Miraflores bölgesiyle devam ediyoruz. Burası Lima’nın en işlek ve modern semtlerinden ilkidir. Yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra ünlü Aşıklar parkı ve Pasifik okyanusu kıyısında vakit geçiyoruz. Kenedy parkınıda turumuz esnasında gördükten sonra Peru kültüründe önemli bir yeri olan Museo Oro Del Peru (Altın Müzesi) ziyaretini yapacağız. Üst katında dünyanın dört bir yanından getirilmiş birbirinden değerli silah ve askeri teçhizat, alt katında ise pre-colombian ve Inca dönemine ait birçok altın ile tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan tekrar otelimizin bulunduğu Miraflores bölgesine dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

8. Gün: LIMA – CUSCO

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Bugünkü gidiş noktamız Inca’ların eski başkenti, efsaneler şehri Cusco. Havalimanına giderek bagaj ve bilet işlemlerimizi yaptıktan sonra, yerel havayollarının tarifeli sabah uçağı ile Cusco’ya olan yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuz yaklaşık 1 saat sürecek. Kaptan pilotun Cusco havalimanına inmek için yükseliyoruz anonsundan sonra Ant dağlarının ortasında ve 3.400 metre yükseklikteki şehre iniş yapılıyor. Varışta karşılanarak şehir merkezine gidiyoruz. Konaklayacağımız otelimize eşyalarımızı bıraktıktan sonra rehberimiz eşliğinde şehir turumuza başlayacağız. İlk ziyaret noktamız Korikancha yani Altın Tapınak, burası Incalar döneminden kalma bir tapınaktır. Burası Inca Kralları tarafından başkanlık sarayı olarak uzun yıllar kullanılmış ve ilk İspanyollar bölgeye gelene kadar yönetimde etkili bir rol oynamıştır. İspanyollar bölgeye ulaştıklarında tapınağın büyük bir bölümünü yıkarak buraya bir kilise inşa etmişler. Santo Domingo kilisesi de tarihi binayla iç içedir. Ziyaretimizin ardından şehir gezimize devam etmek üzere El Sol caddesi üzerinden yürüyerek Plaza de Armas meydanına çıkıyoruz. Burada Katedral ve meydan hakkında bilgiler aldıktan sonra şehrin yerel pazarı San Pedro Mercado ziyaretimizi yapmak üzere yürüyüşlerimize devam edeceğiz. Bu şehre doymak sizler için çok zor olacak. Çünkü her adımda farklı bir eğlence ve tarihle karşı karşıya kalacaksınız. Pazar ziyaretimizin ardından otelimize giderek giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Biraz dinlendikten sonra akşam yemeğimizi almak üzere lobide buluşup yürüyerek yerel bir restorana geçiyoruz. Yemeğimizin ardından yarınki tam günlük turumuz için dinlenmek üzere tekrar otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde. 

9. Gün: MACHU PICCHU TURU

Bugün çok erken saatlerde uyandıktan sonra hızlı bir şekilde kahvaltımızı yapıyor ve hayallerimizi gerçeğe dönüştürecek günümüze başlıyoruz. Yürüyüş ayakkabılarınız, güneş kremi ve şapkalarınız hazır bulunmalıdır. Dünya’nın 7 harikalarından biri olan Machu Picchu turumuz tam gün sürecek ve Inkaların izinde keyifli bir gün geçireceğiz. İlk olarak otelimizden ayrıldıktan sonra kara yolculuğu ile kutsal vadi Ollantaytambo’ya gidiyoruz. 1,5 saat kara yolculuğumuz olacak. Asoc Puoqipata, Chulluncoy, Cajamarca, Huaracondo, Pachar, ve Ancopacha kasabalrını geçerek kutsal vadiye ulaşmamızın ardından Peru Demir Yollarının tarifeli tren seferine kayıt ve giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Tren ile 1,5 saatlik bir yolculuk ile efsanevi Machu Picchu dağının eteklerinde kurulmuş olan Aguas Calientes kasabasına varıyoruz. Buradan shuttle araçlar ile yukarı tırmanacağız. Yaklaşık 25 dk bu yolculuğu yaptıktan sonra nihayet Machu Picchu Antik kentine ulaşıyoruz. Dopdolu birgün bizleri bekliyor. Incaların son kralı Pachacutec tarafından MS 1450 yılında yapım emri verilen bu kentte birbirinden ilginç hikayeleri dinleyerek gezimizi yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz zirveye kadar tırmanarak fotoğraflarını çekecekler. Yerel rehberimiz bizleri Machu Pichhu’nun tarihi ve mimarisi hakkında detaylı şekilde bilgilendiriyor. Bu doğa harikası Antik kent içerinde enerjiyi hissetmeniz ve vakit geçirebilmeniz için serbest saatlerimiz olacak. Turumuzun ardından tekrar araçla Aguas Calientes’e ineceğiz ve burada tren kalkış saatimize kadar öğle yemeğimizi alıyoruz. Akşam saatlerinde tren ile Ollantaytambo, ardından tur otobüsümüzle Cusco’ya devam ediyoruz. Geç saatlerde varışımızla birlikte dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme otelimizde. 

10. Gün: CUSCO – PUNO

Cusco – Puno Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltımızın ardından karayolu ile Puno şehrine hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek bu yolculuğumuzda Oropesa, Lucre, Compata, San Pablo, Sicuani, Marangani, Ayaviri, Pucara, Pucarani, Calapuja ve Mucra kasabalarının bulunduğu yolu takip ediyoruz. Güzergahımız üzerinde fotoğraf molalarımız olacaktır. Bunlardan en önemlisi ise Incaların döneminde Ant dağları ve Titicaca gölü arasında doğal bir sınır görevi üstlenen La Raya geçidinde duraklıyoruz. Burası 4400 metre rakıma sahip ve güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir. Ant dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz, köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde ihtiyaç molaları veriyoruz. Ticaret kenti Juliaca’dan geçerek öğleden sonra Puno ‘ya varışımızı takiben vakit kaybetmeden Titikaka Gölü üzerindeki Inka kültürünü temsil eden Uros Adaları tekne turumuzu yapacağız. Sazlık evler ve eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak bölgede bilinen bir noktadır. Gezimizin sonrasında konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Geceleme otelimizde. 

11. Gün: PUNO – TIWANAKU – LA PAZ (BOLIVYA)

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben çok erken saatlerde yola koyuluyoruz. Peru’dan ayrılacağız. Peru - Bolivya sınırı olan Desaguadero kasabasına yöneliyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek kara yolculuğumuzda Jaylilihuaya, Chucuito, Plateria, Acora, Llave, Juli, Pomata ve Zepita kasabalarından geçerek sınır kapısının bulunduğu Desaguadero’ya ulaşıyoruz. Varışta hudut geçişi işlemlerimizi yapacağız. Peru’dan çıkış, Bolivya’ya giriş prosedürlerimizi bitirdikten sonra araç değiştirerek yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol güzergahımız La Paz’a doğru devam ediyor. Yol üzerinde ziyaret noktalarımız olacak. Bolivya’daki ilk ziyaret noktamız Tiwanaku Antik Kenti olacaktır. Bolivya’nın ve hatta Güney Amerika’nın en eski uygarlıklarından olan Tiwanaku antik yerleşimini ziyaret ediyoruz. Burada bir seramik müzesi ve açık alan antik sit müzesi bulunmaktadır. UNESCO’nun koruma altına aldığı bu bölgede bulunan 3 ayrı tapınağı ziyaret ettikten sonra öğle yemeğimizi alacağız. Sonrasında tekrar aracımıza binerek La Paz’a devam ediyoruz. Varışımızı takiben hiç vakit kaybetmeden çevre gezilerimize başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde La Paz şehir turunu yapacağız. İlk olarak 3.600 metre yükseklikteki La Paz’ın daha aşağı kısmında 3000 metre civarı alçaklıkta bulunan Ay Vadisi bölgesine gidiyoruz. Burası koruma altında olan jeolojik özelliğe sahip bir bölgedir. Toprak yapısında bulunan kil ve kum karışımından dolayı tıpkı peri bacalarını andıran bir görünüme sahiptir. Fotoğraflarımızı çektikten sonra şehir turumuza ana meydan ve kent merkezi ile devam ediyoruz. Şehrin yüksekte oluşundan dolayı ve aynı zamanda trafiği azaltmak için kurulan ve toplu taşıma olarak da kullanılan teleferikler ile panoramik bir gezi yapmayı da ihmal etmeyeceğiz. Turumuzun son durağında ünlü cadılar pazarında yürüyüş yaparak cadde ve tarihi hakkında bilgiler alıyoruz. Turumuzun bitiş noktası ise barok sitili mimariyle inşa edilmiş San Francisco Kilisesi olacak. Otelimiz bu noktaya yürüme mesafesinde. Turumuzu bitirdikten sonra otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme otelimizde. 

12. Gün: LA PAZ – SALAR UYUNİ ‘’TUZ ÇÖLÜ‘’

Bu sabah çok erken saatlerde kahvaltımızı paket olarak aldıktan sonra otelimizden çıkış işlemlerimizi yapacağız. La paz’dan ayrılıyoruz. Havalimanına geçişimizin ardından bagaj ve bilet işlemlerimizi yaparak yerel havayolları ile Salar de Uyuni şehrine uçuşumuzu yapmak üzere uçağa yerleşiyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık bir uçuşun ardından Uyuni havalimanına varıyoruz.Turumuzun bundan sonraki bölümü daha kırsal ve arazi şartlarında olacaktır. Havalimanında bizleri 4x4 arazi cipleri ile karşılayacaklar. Tuz gölleri ve volkanik tepeleri görerek tüm gün arazide yol alacağız bu ıssız ve ilginç coğrafyada farklı bir gün bizleri bekliyor. Bolivya’nın ünlü Uyuni Çöllerinde muhteşem doğa olayını yaşıyor ve bol bol fotoğraflar çekiyoruz. Gökyüzü ve yeryüzünün buluştuğu nokta olarak adlandırılan bu bölgede bir kere bulunmak bile unutulmaz anlar yaşatacak sizlere. Turumuzu güneşin batışıyla bitiriyor ve bölgedeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde alınacak. 

13. Gün: UYUNI – LA QUIACA – PURMAMARCA (ARJANTIN)

Sabah çok erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası 07:00’de otelimizden çıkış yapıyoruz. İstikametimiz Bolivya - Arjantin kara hudut bölgesidir. Bu bölgeye La Quiaca denir. Güzergahımız Santa Barbara, Oplaca, Tupiza, Chuquiago ve Cuartos köylerinden geçerek La Quiaca’ya varacak. Burada sınır geçiş işlemlerimizi tamamlıyor ve aracımızı da değiştirdikten sonra kara yolculuğumuza devam ediyoruz. Pumahuasi, Tres Crusez, Azul Pampa, Ovara, Humahuaca, Uquia, Ticara, Maimara, Volcan ve Yala köylerini geçerek Purmamarca (Kırmızı kayalar) bölgesine ulaşıyoruz. Şehri Panoramik olarak gezdikten sonra akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alarak konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

14. Gün: SAN SALVADOR DE JUJUY – BUENOS AIRES (ARJANTIN)

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, San Salvador de Jujuy kenti içinde panoramik kısa bir tur yaptıktan sonra havalimanına geçiyoruz. Öğleden sonra başkent Buenos Aires uçuşumuzu yapmak üzere havalimanına geçiyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra pasaport kontrolünden geçerek Arjantin yolculuğumuza başlıyoruz. Havalimanına akşama doğru saatlerde varışımızda bizleri yerel rehberimiz karşılayacak ve Buenos Aires şehir merkezinde yer alan otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Giriş işlemlerimizi yaparak kısa bir dinlenmenin ardından otelimizin lobisinde buluşarak akşam yemeğimizi almak üzere dışarı çıkacağız. Keyifli bir akşam bizleri bekliyor. Dünyaca ünlü Tango dansı gösterisini izleyerek akşam yemeğimizi alacağız. Daha sonra dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

15. Gün: BUENOS AIRES ŞEHİR TURU – İSTANBUL

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı yaparak otelden ayrılacağız. Yarım günlük şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuza ana meydan veya mayıs meydanı olarak bilinen Plaza Mayo ziyaretimizi yapıyoruz. Burada Eva Peron’un da balkon konuşması yaptığı Pink House (Pembe Sarayı) göreceğiz ve fotoğraf çekeceğiz. Burası hala başkanlık sarayı olarak kullanılmaktadır. Sonrasında Arjantin, Şili, Peru gibi ülkelerin kurtarıcısı olarak bilinen San Martin’in anıt mezarının bulunduğu şehir katedralini göreceğiz. Tekrar aracımıza binerek Buenos Aires’in en ünlü semti olarak bilinen La Boca mahallesini görmek üzere turumuza devam ediyoruz. Burası dünyaca ünlü futbolcu Maradona’nın doğup büyüdüğü mahalledir. Aynı zamanda Arjantin’e gelen ilk İtalyanların yerleştiği bölgede burasıdır. Sokaklarında Tango yapan çiftleri görebileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz, yada bir şeyler atıştırabileceğiniz güzel bir fırsat olacak. Aynı zamanda burada Boca Juniors takımının stadyumu da vardır. Fotoğraflarımızı çekip, biraz vakit geçirdikten sonra Rio de La Plata nehrinin ağzı olarak bilinin La Boca semtine de ismini veren bölgeyi göreceğiz. Sonrasında şehir turumuza devam ediyoruz. Sıradaki durağımız çok genç yaşta hayatını kaybeden Eva Peron’un mezarı olacak. Burası Recoleta olarak bilinen sanat eserleri ve heykellerle donatılmış bir mezarlıktır. Aynı zamanda Moskova mezarlığından sonra dünyada bilinen ve ziyaret edilen, paha biçilemez eserlerle ve ünlülerle dolu bir mezarlıktır. Eva Peron’un (Evita) hayatı ve yaşamı hakkında da bilgileri burada rehberimizden dinliyoruz. Turumuzu bitirdikten sonra havalimanına giderek uçuş için işlemlerimizi yapacağız. Pasaport kontrolünden geçerek Air France / KLM Havayolları ile dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Buenos Aires’ten ilk olarak uçağımızın detayına göre Paris veya Amsterdam şehirlerinden aktarma yaparak İstanbul’a devam uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

16. Gün: İSTANBUL

Buenos Aires’ten aktarma şehrine olan uçuşumuzun ardından İstanbul uçağımıza binmek üzere terminal değiştiriyoruz. 3,5 saatlik yolculuğumuzun ardından İstanbul havalimanına varıyoruz. Anılarla dolu gezimizin sona ermesi.

TUR KODU : YDIŞIET001

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Bogota / Buenos Aires-İstanbul arası Air France & KLM Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak biletleri, bu uçuşun vergileri, 23 kg tek bagaj ve 7kg kabin bagajı taşıma hakkı
 • Bogota – Leticia arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı
 • Iquitos – Lima arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı
 • Lima – Cusco arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı
 • La Paz – Uyuni arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı
 • Jujuy – Buenos Aires arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı
 • Bogota’da 2, Leticia’da 1, Iquitos’da 2, Lima’da 2, Cusco’da 2, Puno’da 1, La Paz’da 1, Uyuni’de 1, Jujuy’da 1 ve Buenos Aires’te 1 gece olmak üzere toplam 14 Gece Oda & Kahvaltı şeklinde 3&4 yıldızlı otellerde ve butiklerde konaklama
 • Bogota Şehir Turu, Monserrate Tepesi Turu, Füniküler Biletleri ve Altın Müzesi Turu
 • Leticia Kolombiya Amazon Bölgesi Gezisi, Tekne Turları
 • Iquitos Peru Amazon Bölgesi Gezileri, Tekne Turları
 • Lima Şehir Turu, San Francisco Manastırı Turu ve Giriş Biletleri, Altın Müzesi Turu ve Giriş Ücretleri
 • Cusco Şehir Turu, Korikancha Tapınağı turu ve girişleri, Meydan Turu ve Yerel Pazar Gezisi
 • Machu Picchu Saklı Kent Turu, Gidiş - Dönüş tren biletleri ve Antik Kent Giriş Ücretleri
 • Puno – Uros Adaları Tekne Turu
 • La Paz Şehir Turu, Tiwanaku Antik Kent Gezisi, Ay Vadisi Turu
 • Uyuni Tuz Çölleri 4x4 jeep safari Turu
 • Jujuy Bölgesi Turu
 • Buenos Aires Şehir Turu, Çevre Gezileri
 • Programda dahil olarak belirtilmiş yerlerde 6 öğle yemeği ve 9 akşam yemeği
 • Tur programı içerisinde yer alan tüm havalimanı ve tur transferleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası (Sigortanız tur başlangıç tarihinde devreye girer, yurtdışı seyahat sigortası olduğundan dolayı yurtdışına çıkarken başlar. Zorunlu Sağlık Sigortasıdır. Seyahatin iptalini karşılamaz. Bunun için bir sigorta şirketinden özel sigorta yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca turumuza yurtdışından katılacak olan misafirlerimizin kendi sigortalarını yola çıkacakları ülke üzerinden yaptırmaları gerekmektedir. Türkiye’den farklı bir ülke çıkışına sigorta yapmak mümkün değildir)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)
 • Kişisel Harcamalar
 • Programda belirtilmeyen turlar, transferler, ören yeri ve müze giriş biletleri
 • Programda açıkça belirtilmeyen yemekler ve diğer ekstralar
 • Dahil olan yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, soförler, garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen min. ücret kişi başı 150 USD’dir. Havalimanında toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İstanbul Yeni Havalimanı (23:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

Turumuzun tarihlerine göre dönüş uçağında İstanbul’a ulaşma saatimiz değişiklik gösterir. Eğer dönüş uçağımız Air France Havayolları ileyse Paris’ten aktarma yapılarak İstanbul’a varış saatimiz sabaha karşı 04:10’da olur ve takvimde 17. Güne denk gelir. Eğer Buenos Aires’ten dönüş uçağımız KLM Havayolları ileyse aktarma AMSTERDAM’dan yapılır ve 16. Gün 16:55’te İstanbul’a ulaşır. Air France ve KLM Havayolları ortak hizmet vermektedir. Uçuşlar takvim gününe göre havayolları tarafından belirlenir.

Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında alınacak kahvaltılar paket halinde olabilir. Program içerisinde dahil olan yemekler gidilecek ülkelerin gastronomisine göre servis edilir.

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması; Kalınan Oteller, Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+1 ve -1 gün gibi), yerel uçak kalkış saatleri gerekli hallerde yerel olarak düzenleme hakkı İzci Turizm‘e aittir.

Tur güzergahımız üzerinde yüksek bölgeler mevcuttur. Bu yükseklik 2.500m ila 3.600m arasında değişmektedir. Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden kalp-damar problemi olanlar, nefes darlığı çekenler, yüksek tansiyon  hastaları, her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz programı doğal akışı içinde yaşanması olası, zorlanma ve bazı rahatsızlıklardan ötürü misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu kendisindedir. Bu tarz rahatsızlıkları olan ve doktorundan onay almayan mevcut yolcularımızın bu programa katılmaları İzci Turizm tarafından tavsiye edilmez. Sizlerin sağlığı bizler için daha değerlidir.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip olan Bordo (Normal) ve Yeşil pasaport hamili misafirlerimiz programdaki 4 ülkeye de girişte vizeden muaftırlar. Pasaportlarınızın geçerlilik süresi dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay olma zorunluluğu vardır. Farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin vize sorumlulukları kendilerine aittir

4.BÖLGE BİLGİLERİ

KOLOMBİYA AMOZON PERU BOLİVYA ARJANTİN TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.