MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU HAFTALIK

 • MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU HAFTALIK
 • MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU HAFTALIK
 • MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU HAFTALIK
 • MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU HAFTALIK
 • MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU HAFTALIK
 • MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU HAFTALIK
 • MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU HAFTALIK
 • MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU HAFTALIK
 • MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU HAFTALIK
 • MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU HAFTALIK

GÜNEYDOĞU’YU LEZZETLERİ VE KÜLTÜRÜ İLE KEŞFETME VAKTİ…

MUHTEŞEM KONAKTA HATAY YÖRESEL SERPME KAHVALTI
HATAY, ANTAKYA, ADIYAMAN, DİYARBAKIR, BATMAN, MARDİN, URFA, ANTEP
DİLLERE DESTAN NEMRUT DAĞI’NDA GÜN BATIMINI İZLEME KEYFİ
HALFETİ’DE TEKNE TURU VE EN ESKİ YERLEŞİM YERLERİNDEN GÖBEKLİTEPE
GASTRONOMİ BÖLGESİ GÜNEYDOĞU ANADOLU’NUN YÖRESEL LEZZETLERİ

1. Gün: HATAY, HARBİYE ŞELALELERİ, UZUNÇARŞI, HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ, ST PIERRE KİLİSESİ, HABİB-İ NECCAR CAMİ

Gerekli molaların ardından sabah saatlerinde Antakya’ya varıyoruz. Tarihi konakta ikramımız yöresel serpme kahvaltı sonrasında Hristiyanların ülkemizdeki hac yerlerinden biri ve ilk Hristiyan ayininin gerçekleştiği kaya kilise olan St. Pierre Kilisesi’ni ziyaret ediyor ve dünyanın sayılı mozaik müzelerinden olan Hatay Arkeoloji Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Antik çağda Ortadoğu zenginlerinin alışveriş merkezi haline gelen ve gündüzler insanlara yetmeyince geceleri de meşaleler kullanılarak aydınlatılan ve bu yüzden "dünyanın ilk ışıklandırılan" caddesi ünvanını almış olan Kurtuluş Caddesi’ni (Herod Caddesi), farklı medeniyetlere ve dinlere ev sahipliği yapan Antakya sokaklarında; kilise ve cami gibi kutsal mekânların görülmesi imkanlarını yakalıyoruz. Anadolu’da inşa edilen ilk cami olan Habib-i Neccar Cami, Antakya Katolik Kilisesi ziyaretleri sonrasında Antakya’da yöresel ürün ve el sanatlarından çeşitli baharatlara kadar birçok ürünü bulabileceğimiz Uzun Çarşı’ya hareket edip alışveriş yapıyoruz. Mitolojide Apollon’un aşkı Daphne’nin gözyaşlarından oluştuğuna inanılan Harbiye Şelalesi’nde yürüyüş ve serbest zamanın akabinde akşam saatlerinde konaklayacağımız otelimize varıyor, odalarımızı alıp akşam yemeği için restorana geçiyoruz.

Kahvaltı                 : Tarihi konakta yöresel serpme kahvaltı
Öğle Yemeği          : Ekstra
Akşam Yemeği      : Otelimizde açık büfe
Konaklama            : Tarbuş Hotel Antakya
Güzergah              : Ankara – Hatay – Antakya 680 km

2. Gün: ANTAKYA, KIRIKHAN, HASSA, ISLAHİYE, NURDAĞI, PAZARCIK, GÖLBAŞI, ADIYAMAN, KAHTA

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp aracımızın yanında buluşuyor ve eski ismi Hısnımansûr olan, tütün, ters lale ve keçileri ile ünlü Türkiye’de petrolün en çok çıktığı şehir Adıyaman’a hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuz sonrasında Kâhta ilçesine varış. Atatürk Baraj Gölü’nün görülmesi ve minibüsler ile sırasıyla; Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, Yeni Kale, Arsemia Tapınağı’nı panoramik olarak görüyoruz. Nemrut Dağı’na varışımız ile Yunan ve Pers mitolojisindeki tanrı ve tanrıça heykellerinin yanı sıra Kommagene Kralı I. Antiocus’un da mezarının bulunduğu 2134 rakımlı tepede güneşin batışının seyredilmesi sonrası Nemrut Dağı’ndan ayrılarak akşam saatlerinde konaklayacağımız otelimize varıyor, odalarımızı alıp akşam yemeği için restorana geçiyoruz.

Kahvaltı                 : Otelimizde açık büfe kahvaltı
Öğle Yemeği          : Ekstra
Akşam Yemeği      : Otelimizde açık büfe veya set menü
Konaklama            : Rabat Resort Hotel Adıyaman
Güzergah              : Antakya – Adıyaman 350 km

3. Gün: KAHTA, SİVEREK, DİYARBAKIR, SİLVAN, BATMAN, HASANKEYF, MARDİN, MİDYAT

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından odalarımız boşaltıp aracımızın yanında buluşuyor ve Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Fırat Nehri üzerine kurulmuş, Türkiye’deki Gergin Eğik Askılı dört köprüden biri olan Nissibi Köprüsü’nü görüyoruz. Diyarbakır şehir gezimizde, Anadolu’nun en eski camilerinden olan ve yapımı Hz. Ömer dönemine dayanan İslam âleminin 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilen Diyarbakır Ulu Cami , 35 Yaş şiiri ile tanınan Türk edebiyatının önemli şahsiyetlerinden Cahit Sıtkı Tarancı’nın Müze Evi, Hasanpaşa Hanı, Ahmet Arif Edebiyat Müze Kütüphanesi ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. UNESCO dünya mirasları listesinde yer alan Hevsel Bahçeleri ve Surları’nın panoramik olarak görülmesinin ardından Batman'a giderken tarihi on gözlü köprüyü ziyaret ediyoruz. Ilısu Baraj Gölü’nün suları altında kalacak olan, iki yakasını Dicle Nehri’nin ayırdığı tarihi Hasankeyf’e varışımız ile beraber panoramik olarak; Zeynel Bey Türbesi’ni görüyoruz. Tarihi Hasankeyf’teki gezimiz sonrasında Hz. İsa’nın dili olan Aramiceyi günümüzde halen kullanan Süryaniler’in yoğun olarak yaşadığı kadim şehir Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat gezimize Sıla dizisinin de çekildiği Midyat Konukevi ziyareti ile devam ediyoruz. Telkâri sanatının en iyi ustalarının yetiştiği bu topraklardan dileyen misafirlerimiz gümüş alışverişi yapabilirler. Gümüşçüler Çarşısı’nda verilecek serbest zamanın akabinde akşam saatlerinde konaklayacağımız otelimize varıyor, odalarımızı alıp akşam yemeği için restorana geçiyoruz.

Kahvaltı                 : Otelimizde açık büfe kahvaltı
Öğle Yemeği          : Ekstra
Akşam Yemeği      : Otelimizde açık büfe veya set menü
Konaklama            : Yay Grand Hotel Mardin
Güzergah              : Adıyaman – Diyarbakır – Batman – Midyat 410 km

4. Gün: MİDYAT, MARDİN, KAPALIÇARŞI, KIZILTEPE, VİRANŞEHİR, GÖBEKLİTEPE, ŞANLIURFA

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp aracımızın yanında buluşuyor ve Süryani mezhebi hakkında alacağımız detaylı bilgiler sonrasında, Süryanilerin Metropolit Merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Manastırda; Güneş Tapınağı, Azizler Evi, Mor Hananyo Kilisesi ve Meryem Ana Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Mardin şehir merkezine hareket ederek Kasımiye Medresesi,  Eski Ptt Binası, Mardin Ulu Cami, Mardin Kapalı Çarşısı gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Peygamberler Şehri olarak da bilinen Şanlıurfa’ya hareket edip 2011 yılından beri UNESCO dünya mirasları listesinde yer alan dünyanın bilinen ilk tapınağı Göbeklitepe’yi görüp akşam saatlerinde konaklayacağımız otelimize varıyor, odalarımızı alıp akşam yemeği için restorana geçiyoruz.

Kahvaltı                 : Otelimizde açık büfe kahvaltı
Öğle Yemeği          : Ekstra
Akşam Yemeği      : Ekstra
Konaklama            : Grand Urfa Hotel Şanlıurfa
Güzergah              : Midyat – Mardin – Şanlıurfa 310 km

5. Gün: ŞANLIURFA, HARRAN, HALFETİ, BİRECİK, GAZİANTEP

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp aracımızın yanında buluşuyor ve dünyanın halen yaşanılan en eski kentlerinden biri olan Harran’a hareket ediyoruz. Tarihi M.Ö. 2250’li yıllara dayanan ve dünyanın ilk bilim merkezinin ve ilk üniversitesinin kurulduğu bu tarihi şehirde, tarihi Harran Üniversitesi’nin kalıntılarını ve konik kubbeli Harran evlerini görüyoruz. Şehir merkezine hareket ederek Balıklıgöl, Ayn-ı Zeliha  Gölü, Halil-ür Rahman Cami, Hz. İbrahim Makamı’nı ziyaret ettikten sonra, Şanlıurfa’nın tarihi çarşıları Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar çarşılarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Birecik Barajı’nın inşası sonrasında Fırat Nehri’nin kabarması sonucu sular altında kalan, endemik siyah gülü ve taş konakları ile de ünlü olan Halfeti’ye varıyoruz. Burada bir saat sürecek olan tekne turumuzda; Rum Kale ve sular altında kalan minaresi ile ünlü Savaşan Köyü görülecek yerler arasındadır. Gaziantep’e hareket ederek yol üzerinde, nesilleri tükenmekte olan ve yöre kültüründe önemli bir yeri bulunan Kelaynak Kuşları Üretme Tesisi’nde Kelaynak Kuş Gözlem İstasyonu’nu ziyaret ederek akşam saatlerinde konaklayacağımız otelimize varıyor, odalarımızı alıp akşam yemeği için restorana geçiyoruz.

Kahvaltı                 : Otelimizde açık büfe kahvaltı
Öğle Yemeği          : Ekstra
Akşam Yemeği      : Otelimizde açık büfe veya set menü
Konaklama            : Tilmen Hotel Gaziantep
Güzergah              : Şanlıurfa – Harran – Halfeti – Birecik – Gaziantep 310 km

6. Gün: GAZİANTEP, ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ, ESKİ ANTEP VE BAKIRCILAR ÇARŞISI, DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp aracımızın yanında buluşuyor ve Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’ne hareket ediyoruz. Müze ziyareti sonrası 1915 tehcir olaylarına kadar yoğun Ermeni nüfusun yaşadığı günümüzde Gaziantep sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Bey Mahallesi gezisini gerçekleştirip tarihi Zeytin Hanı’nda baharat alışverişi ve Bakırcılar Çarşısı için serbest zaman veriyoruz. Gaziantep Kalesi’nin panoramik görülmesi akabinde Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalar ve araçtaki ikramlarımızla akşam saatlerinde Ankara'ya varıyoruz. Bir başka İzci Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı                 : Otelimizde açık büfe kahvaltı
Öğle Yemeği         : Ekstra
Güzergah              : Gaziantep – Ankara 710 km

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Özel Tur Araçları ile Ulaşım
 • Rehberlik ve İzci Turizm Refakat Hizmetleri
 • Seyahat Esnasında Sıcak Soğuk İkramlar
 • Programda Belirtilen Geziler
 • 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • 6 Sabah Kahvaltısı (Tarihi konakta yöresel serpme kahvaltı)
 • 4 Akşam Yemeği (Otelimizde)
 • Halfeti Tekne Turu
 • Nemrut Dağı Transfer Ücretleri
 • Seyahat Güvence Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • İptal İade Sigortası
 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Şanlıurfa Sıra Gecesi Eğlencesi

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Kızılay Avm Önü (23:10)
 • Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı (23:20)
 • Ufuk Hastanesi Önü (23:30)
 • Yüzüncü Yıl Köprüsü Altı (23:35)
 • Konya Yolu Taurus Avm Önü (23:40)
 • Oran Keklikpınarı Kavşağı (23:50)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

4.BÖLGE BİLGİLERİ

MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU HAFTALIK HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.