ELEGANT İTALYA TURU

 • ELEGANT İTALYA TURU
 • ELEGANT İTALYA TURU
 • ELEGANT İTALYA TURU
 • ELEGANT İTALYA TURU
 • ELEGANT İTALYA TURU
 • ELEGANT İTALYA TURU
 • ELEGANT İTALYA TURU
 • ELEGANT İTALYA TURU
 • ELEGANT İTALYA TURU

Elegant İtalya Turu

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi İle
Tüm Ekstra Turlar Dahil

7 Gece 8 Gün

Roma (3) - Napoli - Floransa (1) - Bologna - Venedik (1) - Sirmione - Verona - Como - Milano (2)

 

1. Gün: İstanbul – Roma – Castel Gondolfo - Nemi Gölü - Albano Gölü

Sabiha Gökçen Havalimani dis hatlar gidis terminalinde uçustan iki buçuk saat önce bulusuyoruz. Bagaj, bilet ve binis islemlerinin ardindan Pegasus Hava Yollari tarifeli seferi ile gerçeklesecek Roma uçusumuzun ardindan, havalimaninda bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Sonrasinda Castel Gondolfo bölgesine hareket ediyoruz. Nemi Köyü olarak bilinen bu bölge; pencerelerinde çiçeklerle sizi karsilayan rengarenk evler, tas sokaklar, meshur dogal çileklerinin satildigi, sergilendigi, birbirinden sevimli dükkanlariyla sizi karsilayacak ve muhtesem göl manzaralariyla kendinizi masaldaymis gibi hissedeceksiniz. Albano gölü kiyisina kurulu Castel Gondolfo’yu ziyaretimiz sirasinda Papa’nin yazlik sarayini görecegimiz bu bölgede yürüyüsümüze devam ediyoruz. Tarihte birçok Roma imparatorunun yazlik sarayi olarak da kullanilmis bu essiz kasabada tarihe küçük bir yolculuk yapiyoruz. Turumuzun ardindan Roma’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.  

2. Gün: Roma - Vatikan

Otelde alacagimiz kahvaltinin ardindan misafirlerimiz ile Roma Ikonlari ve Vatikan turu için hareket. Urbs caput mundi yani “Dünyanin merkezindeki kent” olarak adlandirilan Roma; sanat, tarih, müzik, alisveris, günes ve yemekleri ile karsiniza çikan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farkli stillerdeki binalariyla sizi tarihte bir yolculuga çikariyor. Mimarlarin birbiriyle yarisarak ortaya koydugu eserler her mevsim binlerce turisti sehre çekerken, Roma tüm güzelligi ve estetigiyle bu kalabaliklari bile insani bogmadan tasiyabiliyor. Turumuzda Avrupa medeniyetine sekil vermis, 23 asirlik tarihe taniklik eden imparatorluk sehri Roma’da önce sehrin sembolü haline gelen ve Roma Imparatorlugu boyunca gladyatör dövüslerine ev sahipligi yapmis antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamaninda sehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanin tekrar Roma’ya gelecegine inanilan Ask Çesmesi, sokak sanatçilariyla meshur Ispanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro kilisesi), Castel San't Angelo - Melekler Satosu, Pantheon (Tanrilarin Tapinagi), Piazza Popolo görülecek yerler arasindadir. Turumuzun ardindan Roma’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde

3. Gün: Roma – Napoli – Pompei - Roma

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Napoli’ye hareket ediyoruz. Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli panoramik şehir Tur bitiminde Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Turumuzun ardından Roma’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4. Gün: Roma - San Gımıgnano - Sıena - Pisa - Floransa

Otelde alacağımız kahvaltının ardından misafirlerimiz ile San Gimignano & Siena & Pisa turu için hareket ediyoruz. San Gimignano, Siena ve Pisa olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano: Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu, porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena: Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkânına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Akşam ışıklar eşliğinde Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Turumuzun ardından Floransa’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. Gün: Floransa – Bologna - Venedik

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Floransa şehir turumuz için hareket ediyoruz. Şehir turumuzda; Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışardan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri, İncil’in eski ahit bölümünde anlatılan ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı bronz kapıdır (vaftizhane kapısı- cennet kapısı). Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Ardından Bologna’ya hareket. Şehir turunda Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır.  Turumuzun ardından Venedik’teki otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6. Gün: Venedik – Sirmione – Verona - Milano

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel Vaporettomuz ile Venedik’e geçiyoruz. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’ de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanmış Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile XV.yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi turumuzun içinde. Ardından Sirmione’ye transfer ve Sirmione turu. İtalya'nın e incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi XIII.yy’a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Sonrasında Verona' ya hareket.  Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet'in evininde bulunduğu, Roma amfi tiyatrosundan (Coloseum) dan sonra İtalya’daki en büyük amfi tiyatrosuna (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz yapacağız. Turumuzun ardından Milano’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

7. Gün: Milano - Como - Milano

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Milano şehir turumuz için hareket ediyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Ardından Como turu. Hollywood ünlülerinden Avrupa zenginlerine, dünya jet sosyetesinin yazlık evlerine ev sahipliği yapan, lüks yaşamı ve doğal güzellikleri ile ünlü Como gölünü görüyoruz. Turumuzun ardından Milano’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

8. Gün: Milano - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer. Pegasus Havayollarının tarifeli seferi İstanbul’a uçuş. Sabiha Gökçen Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

 

Müze ve Ören Yeri Girişleri: Vatikan Kulaklık + Venedik Giriş + Vaporetto +  Pompei Bilet  + Pompei Kulaklık + Lokal Rehberler + Turist Şehir vergileri Kişi başı 150 € (Tur esnasında rehberimize ödenecektir)  ( Maliyetlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Son durumu tur esnasında rehber iletecektir. )

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul (SAW)-Roma (FCO) gidiş, Milano (BGY)-İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 3*&4* otellerde 7 gece oda & kahvaltı konaklama
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Castel Gondolfo & Nemi Gölü & Albano Gölü
 • Vatikan Turu, Collesseum (dışarıdan), Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri
 • Napoli Turu
 • Pompei Turu
 • San Gimignano Turu
 • Siena Turu
 • Pisa Turu
 • Floransa Turu
 • Venedik Turu
 • Bologna Turu
 • Sirmione Turu
 • Verona Turu
 • Como Turu
 • Milano Turu
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti, servis bedeli
 • Seyahat sağlık sigortası (Covid-19 Kapsamlı)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri (150 Euro)
 • Turist şehir vergileri
 • İsteğe bağlı bahşişler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.AVANTAJLI EKSTRA TURLAR

  Genel Bilgiler

  1. Satin alinan tura kayit esnasinda; misafir tarafindan pasaportta geçen isim, dogum tarihi, pasaport numarasinin sisteme dogru sekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatali bilgilerden olusacak uçak bileti iptal veya degisikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansitilir.

  2. İzci Turizm  tarafindan, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakin, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi)otele bildirilir. Ayirtilan odalarin, otelin müsaitligine göre misafirin tercihleri dogrultusunda olmasina özen gösterilir. Bu taleplerin gerçeklesmesi otele giris sirasindaki müsaitlige baglidir ve İzci Turizm tarafindan garanti edilemez.

  3. 3 kisilik odalarda ilave yatak uygulamasi vardir, bu tip odalarda 3. Kisiye tahsis edilen yatak standartyataklardan küçüktür. Ilave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandirilan yataklardan olusmaktadir. Misafirlerimiz 3 kisilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarinda standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yasanabilecek sikisiklik ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmis sayilirlar.

  4. Otel rezervasyonlarinda belirtilen, yetiskinler ile konaklayacak çocuk sayisi ve çocuklarin yaslarimisafirlerimizce hatali beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlis beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafindan çocuklar için yas tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

  5. Çocuk fiyatlari ancak çocugun iki yetiskin yaninda konaklamasi durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetiskin yaninda kalan yas grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

  6. Bazi ülkeler sehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farkli uygulamalara sahiptir. Programda dahil olmadigi belirtilmeyen tüm turlarda, bu sekilde uygulanmakta olan her türlü sehir, turizm ya da diger vergiler, giris veya çikis sirasinda otel tarafindan, misafirden tahsil edilir.

  7. İzci Turizm zorunlu durumlarda veya gerek gördügü durumlarda programin içerigini bozmadan sehirlerin programdaki sirasini ve uçulacak olan ana havayolunu degistirebilir.

  8. Olasi ekstra harcamalar için otele giriste, resmî kurumlarca düzenlenmis fotografli kimlik/pasaport ve kredi karti ya da nakit depozit, otel tarafindan talep edilebilir. Çikis sirasinda talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasinda olan bir islem olup, İzci Turizm 'in  herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadir.

  9. İzci Turizm hava yolu ile misafir arasinda araci kurum olup, olasi ihtilaflarda Türk mevzuatinin ilgili hükümlerinin yani sira 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

  10. Uçus öncesinde uçak saatleri degisebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularimiz uçus detaylarinin degisebilecegini bilerek ve kabul ederek turu satin almislardir.

  11. Tarifeli ve özel uçuslarda rötar ya da uçus saati degisiklikleri olabilir. İzci Turizm, bu degisiklikleri en kisa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçus saatinin degisme/iptal riskini kabul ederek geziyi satin almistir.

  12. Tur ile ilgili kesin bilgiler (uçus saati, uçak biletleri, otel isimleri, rehber bilgisi, havaalani bulusma saati) 48 saat kala acente tarafindan misafirlere iletilecektir.

  13. Türk Hava yollari kurallari geregince; gidis-dönüs olarak satin alinmis uçak biletlerinin gidis uçusu kullanilmadigi takdirde, dönüs uçusu hava yolu tarafindan iptal edilebilmektedir. Diger havayollarinda farkli kurallar uygulanmaktadir.

  14. Uçakli turlara katilan kisiler için yapilmasi gereken check-in ve boarding islemleri kisisel islemlerdir ve bu islemlerin misafir tarafindan uçus öncesinde havalimanlarinda, ilgili hava yolu kontuarlarindan ya da online olarak hava yolu firmalarinin internet sitelerinden yapilmasi zorunludur.

  15. Tura katilim için havaalaninda zamanin bulunmayan, rehber ile iletisim kurmayan ya da belirtilen uçaga binmeyen/kaçiran misafirlerin tura dahil olmalari için gerekli olacak gidis-dönüs yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair olusacak tüm masraflar kendilerine aittir.

  16. Gezi için yeterli katilim saglanamadigi takdirde; İzci Turizm gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamami misafire iade edilir. Tur disinda satin alinan ilave hizmetlerin iadesinde; İZci Turizm’ den alinmis olan iç hat baglanti uçusu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat saglik sigortasi kullanilarak misafir adina vize basvurusu yapilmis ise bu hizmetler kullanilmis olacagindan misafire iadesi yapilamaz, vize basvurusu yapilmamissa vize ve seyahat saglik sigortasi da iptal edilerek ücret iadesi yapilir. Misafir iç hat baglanti uçusunu İzci Turizm 'den  bagimsiz farkli bir ürün saglayicidan aldiysa, gezinin İzci Turizm tarafindan iptal edilmesi durumunda İZci Turizm’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayi olusabilecek maddi ve manevi kayiplari misafir turu satin aldiginda pesinen kabul eder, İzci Turizm sorumlu tutulamaz.

  17. Yurtiçi ve yurtdisi paket turlarda, tüketicinin rezervasyonu/sözlesmeyi hizmetin baslamasina 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden dogan masraflar hariç olmak üzere ödedigi rezervasyon bedelinin tamami kendisine iade edilir. Ancak yurtdisi seyahatlerinde vize alinmis ise vize bedeli iade edilmez. Gezi baslangiç tarihine 29 günden az kalmasi durumunda tur ücretinin %50’si tutarinda ceza ödeyerek, gezi baslangiç tarihine 15 gün ve daha az kalmasi durumunda tur ücretinin tamamini ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Tüketici tarafindan yapilan tarih degisikligi talepleri iptal hükmünde olup ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alinarak tüketici tarafindan yazili olarak bildirilecektir. Iptal sigortasi yapilan rezervasyonlar için belirtilen durumlarda, tüketicilerin sigorta kapsaminda bulunan maddi zarari, ilgili sigorta sirketinden talep edilecektir. İzci Turizm ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

  18. İzci Turizm misafirlerimiz ile konsolosluk arasinda araci konumunda olup herhangi bir vize alim garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördügü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkina sahiptir. Sahsi vize basvurularinda İZci Turizm herhangi bir yaptirimi ve sorumlulugu bulunmamaktadir. Misafirlerimiz bu sartlari kabul ederek tura kayit yaptirmislardir.

  19. Vize basvurusu için seyahat bitis tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceginiz evrak listesinde belirtilen belgeler ile basvurmak gerekmektedir.

  20. Gidilecek tur bakimindan mevcut vizesi olan ya da İZci Turizm araciligi ile herhangi bir vize basvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarinin da seyahat bitis tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmasi gerekmektedir.

  21. Gümrük geçislerinde, sinir kapilarinda, pasaportunuza giris - çikis kasesi basilabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalik bos alan olmasi gerekmektedir.

  22. Vize alinmis olmasi/yesil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunmasi, ülkeye giris/ülkeden çikis yapilabilecegi anlamina gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çikarmama yetkisi vardir, bu durumdan İzci Turizm sorumlu degildir, sorumluluk misafire aittir.

  23. Türk vatandasi olmayan ya da çifte vatandasligi olup da diger ülke pasaportunu kullanarak tura katilacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacaklari pasaporta uyguladigi vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danismalari gerekmektedir, aksi halde dogacak sonuçlardan İzci Turizm sorumlu olmayacaktir.

  24. 18 yasindan küçük misafirlerimiz tek baslarina ya da yanlarinda anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giris-çikislarinda görevli polis memurunca anne-babanin ortak muvafakatini gösterir belge sorulmasi ihtimali oldugundan; 18 yas alti misafirlerimizin ve anne-babalarinin bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  25. Tur paketine dahil olan panoramik sehir turlari, sehirlerin genel tanitimi için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatimiyla panoramik olarak yapilan müze, ören yeri girislerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardir. Panoramik turlar, programda belirtilen diger turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafindan gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapali yollar sebebiyle gerçeklesmedigi takdirde, ya da hava sartlari nedeniyle turun yapilmasi imkânsiz hale geldigi durumlarda bahse konu turlarin yapilamamasindan İzci Turizm sorumlu degildir. Bazi turlar kapali yollar veya araç girisine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu tasima veya yaya olarak yapilabilir.

  26. Rehber, turun içerigine bagli kalarak, katilimci sayisina, müze ve ören yerinin kapali olma durumuna göre sehir turu ve/veya ekstra turlarin günlerinde degisiklik yapabilir. Bu durum uçus saatlerinde olusabilecek degisiklikler karsisinda da geçerlidir.

  27. Ekstra turlar katilimcinin istegine bagli olup zorunlu degildir. Tur esnasinda düzenlenen ekstra turlara katilmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmis sayilirlar. Bu misafirler ekstra tur baslamadan yol üstü dinlenme tesisine birakilip, turun tamamlanmasi ardindan birakildiklari noktadan alinirlar.

  28. Tur esnasinda olusabilecek yaralanmalarin önüne geçmek adina tura uygun ayakkabi seçimi yapilmasi önerilir.

  29. Bazi turlar içerigine göre, rahatsizliklari bulunan misafirler için uygun  olmayabilir. Rehberin bilgisi dahilinde olmasi durumunda gerekli uyari ve yönlendirmeler yapilir. ( Örn; Kapali ve dar alanlara giris panik atak, astim gibi rahatsizligi olan misafirler için uygun olmayabilir.)

  30. Tur araci seyahat halinde iken trafikte yasanabilecek ani olaylardan kaynakli yaralanmalar olabilir. Araç içi güvenlik kurallarina uygun olarak hareket edilmesi ve seyahat süresince oturur posizyonda bulunulmasi gereklidir.

  31. Tur esnasinda genel beslenme aliskanliklarindan farkli besinlerden olusan yiyecek ve içecekler sunulabilir.Bu nedenle alerjik reaksiyonlar, besin intoleransi gibi durumlar olusabilir. Yerel yiyecek içecek tüketimlerinde içeriklerine, kapali yiyecek ve içeceklerde de son kullanma tarihlerine ve içeriklerine dikkat edilmelidir.

  32. Ayni zaman diliminde farkli yerlerde farkli iklim özellikleri gösterdiginden gidilen bölgenin iklimine uygun kiyafet ve ekipmanlar seyahat esnasinda bulundurulmasi tavsiye edilir.

  33.Tur esnasinda pasaportun kaybolmasi durumunda en yakin vatandasi bulunulan büyükelçilik ile iletisime geçilmeli ve kayip basvurusu ile beraber geri dönüs için gerekli olan geçici pasaport temin edilmelidir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  • T.C vatandaslari için vize uygulamasi vardir. Vize basvurusu için seyahat bitis tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve “Vize Için Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile basvurmak gerekmektedir. Hususi (Yesil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri anilan ülkeye yapacaklari 90 güne kadar süreli seyahatlerinde vizeden muaftir.
    
  • Vize alinmis olmasi, ülkeye giris yapilabilecegi anlamina gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardir. Bu durumdan acente sorumlu degildir, sorumluluk yolcuya aittir.
    
  • T.C. vatandasi  olmayanlar seyahat etmek istedikleri ülke ve/veya ülkelere giriste vize ihtiyaci olup olmadigi bilgisi için ilgili konsolosluklara basvurmalari gerekmektedir.
  • Vize basvurulari, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapilabilmektedir. Vize sürecinizin daha saglikli ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda olusabilecek dönemsel yogunluklardan ve/veya uygulama farkliliklarindan etkilenmemek adina vize basvurularinin bir an önce tamamlanmasi tavsiye olunur.
  • T.C. Hususi (Yesil) pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eger pasaportlarinin alinis tarihi 10 yildan eski ise pasaportlarini yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firmasi tarafindan uçuslari gerçeklestirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  • Yirtik, yipranmis, islanmis ve/veya benzeri tahribat(lar)a ugramis pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sinir kapisinda gümrük polisi ile sorun yasanmamasi adina; anilan pasaportlarin yenilenmesi ve T.C. vatandaslarina vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olmasi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  18 yasindan küçük misafirlerimiz tek baslarina ya da yanlarinda anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giris- çikislarinda görevli polis memurunca anne-babanin ortak muvafakatini gösterir belge sorulmasi ihtimali oldugundan 18 yas alti misafirlerimizin ve anne-babalarinin bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


   

  Vize Için Gerekli Evraklar

  • Çalisanlar

  Pasaport - Talep edilen vizenin bitis tarihinden en az 6 ay sonrasina kadar geçerli olmalidir. Pasaport on yildan eski olmamali

  (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki bos sayfasi olmalidir.

  Basvuru Formu - Basvuru Formunda yer alan tüm alanlar doldurulmus ve form basvuru sahibi tarafindan imzalanmis olmalidir.

  Kimlik Fotokopisi - Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdaninin fotokopisi.

  Dilekçe  - Italya konsolosluguna hitaben yazilmalidir.

  Biyometrik Fotograf – 2 adet rötussuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarinda ve tüm yüz net görünmelidir.

  Seyahat Saglik Sigortasi - En az 30.000 Euro teminatli ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalidir.

  Seyahat Rezervasyonlari - Coral Travel Yurtdisi Departmanindan temin edeceginiz seyahat evraklari. Konaklama yapilacak otel ve uçak için yapilan rezervasyon bilgiler içermelidir.

  Banka Hesap Dökümü - Son 3 aya ait sahsi banka hesap cüzdani veya dökümü sunulmalidir. Basvuru tarihinden önceki son on bes gün içinde düzenlenmis olmalidir.

  Çalisma ve Izin Belgesi - Sirketinizden temin edeceginiz yaptiginiz ise dair açiklama içermeli, seyahat tarih araligi belirtilmis olmali, islak imza ve kaseli olarak ibraz edilmelidir.

  SGK Hizmet Dökümü - SGK veya e-devlet sisteminden alinabilen evrak detayli olmali tüm sigorta geçmisini göstermelidir. Sunulan tüm SGK evraklarinda okunakli QR Barkodu olmasi gerekmektedir.

  SGK Ise Giris Bildirgesi – Çalisilan yerden temin edilecek giris bildirgesinin fotokopisi. SGK Bildirgesinde okunakli QR Barkodu olmasi gerekmektedir.

  Maas Bordrolari - Son 3 aya ait kaseli ve imzali, maas bordrolari ibraz edilmelidir.

  Is Sözlesmesi - SGK'li olarak çalismayanlarin çalistiklari firma ile yaptiklari is sözlesmesini gösteren noter onayli is sözlesmesi sunulmalidir.

  Is Yeri Evraklari - Imza sirküleri, faaliyet belgesi ticaret sicil gazetesi, vergi levhasi fotokopisi

  Ek Gelir Belgeleri - Tapu, Araç ruhsati, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diger gelirler sunulmalidir.
   

  • Emekliler

  Pasaport - Talep edilen vizenin bitis tarihinden en az 6 ay sonrasina kadar geçerli olmalidir. Pasaport on yildan eski olmamali

  (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki bos sayfasi olmalidir.

  Basvuru Formu - Basvuru Formunda yer alan tüm alanlar doldurulmus ve form basvuru sahibi tarafindan imzalanmis olmalidir.

  Kimlik Fotokopisi - Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdaninin fotokopisi.

  Dilekçe  - Italya konsolosluguna hitaben yazilmalidir.

  Biyometrik Fotograf – 2 adet rötussuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarinda ve tüm yüz net görünmelidir.

  Seyahat Saglik Sigortasi - En az 30.000 Euro teminatli ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalidir.

  Seyahat Rezervasyonlari - Coral Travel Yurtdisi Departmanindan temin edeceginiz seyahat evraklari. Konaklama yapilacak otel ve uçak için yapilan rezervasyon bilgiler içermelidir.

  Banka Hesap Dökümü - Son 3 aya ait sahsi banka hesap cüzdani veya dökümü sunulmalidir. Basvuru tarihinden önceki son on bes gün içinde düzenlenmis olmalidir

  Emeklilik Belgesi - SGK kurumlarindan ya da e-devlet üzerinden alinabilen emeklilik durumunu gösterir belge.

  Ek Gelir Belgeleri - Tapu, Araç ruhsati, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diger gelirler sunulmalidir.

  • Ev Hanimlari

  Pasaport - Talep edilen vizenin bitis tarihinden en az 6 ay sonrasina kadar geçerli olmalidir. Pasaport on yildan eski olmamali

  (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki bos sayfasi olmalidir.

  Basvuru Formu - Basvuru Formunda yer alan tüm alanlar doldurulmus ve form basvuru sahibi tarafindan imzalanmis olmalidir.

  Kimlik Fotokopisi - Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdaninin fotokopisi.

  Dilekçe  - Italya konsolosluguna hitaben yazilmalidir.

  Biyometrik Fotograf – 2 adet rötussuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarinda ve tüm yüz net görünmelidir.

  Seyahat Saglik Sigortasi - En az 30.000 Euro teminatli ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalidir.

  Seyahat Rezervasyonlari - Coral Travel Yurtdisi Departmanindan temin edeceginiz seyahat evraklari. Konaklama yapilacak otel ve uçak için yapilan rezervasyon bilgiler içermelidir.

  Ek Gelir Belgeleri - Tapu, Araç ruhsati, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diger gelirler sunulmalidir.

  Nüfus Kayit Örnegi Asli - Sponsor olacak 1.derece akrabanin nüfus kayit örneginde akrabalik derecesi belirtilmelidir.

  Sponsor Dilekçe - Basvuru sahiplerinin destekleneceklerine dair islak imzali, okunakli, gidis dönüs tarihleri ve garanti ibaresinin yer aldigi bir dilekçe.

  Masraflari karsilayacak sponsor kisi meslek grubuna göre kendi gelir evraklarini eksiksiz ibraz etmelidir.

  • Isverenler

  Pasaport - Talep edilen vizenin bitis tarihinden en az 6 ay sonrasina kadar geçerli olmalidir. Pasaport on yildan eski olmamali

  (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki bos sayfasi olmalidir.

  Basvuru Formu - Basvuru Formunda yer alan tüm alanlar doldurulmus ve form basvuru sahibi tarafindan imzalanmis olmalidir.

  Kimlik Fotokopisi - Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdaninin fotokopisi.

  Dilekçe  - Italya konsolosluguna hitaben yazilmalidir.

  Biyometrik Fotograf – 2 adet rötussuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarinda ve tüm yüz net görünmelidir.

  Seyahat Saglik Sigortasi - En az 30.000 Euro teminatli ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalidir.

  Seyahat Rezervasyonlari - Coral Travel Yurtdisi Departmanindan temin edeceginiz seyahat evraklari. Konaklama yapilacak otel ve uçak için yapilan rezervasyon bilgiler içermelidir.

  Banka Hesap Dökümü - Son 3 aya ait sahsi banka hesap cüzdani veya dökümü sunulmalidir. Basvuru tarihinden önceki son on bes gün içinde düzenlenmis olmalidir.

  Faaliyet Belgesi / Ticaret Odasi Sicil Kayit Sureti - Sirketinizin faaliyetine göre kayitli bulundugu odalardan temin edebileceginiz faaliyet belgesi fotokopisi.  (Evraklari Ankara Büyükelçiligi yetki alani içerisinde bulunan basvuru sahiplerinden sadece Ticaret Odasi Sicil Kayit Sureti kabul edilmektedir.)

  Ticaret Sicil Gazetesi - Firma ünvaninin ve basvuru sahibinin kurucu ya da ortak oldugu bilgisi yer alan okunakli ticari sicil gazetesi fotokopisi.

  Güncel Vergi Levhasi - Son yila ait güncel vergi levhasi fotokopisi.

  Ek Gelir Belgeleri - Tapu, Araç ruhsati, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diger gelirler sunulmalidir.

   

  • Ögrenciler

  Pasaport - Talep edilen vizenin bitis tarihinden en az 6 ay sonrasina kadar geçerli olmalidir. Pasaport on yildan eski olmamali

  (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki bos sayfasi olmalidir.

  Basvuru Formu - Basvuru Formunda yer alan tüm alanlar doldurulmus ve form basvuru sahibi tarafindan imzalanmis olmalidir.

  Kimlik Fotokopisi - Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdaninin fotokopisi.

  Dilekçe  - Italya konsolosluguna hitaben yazilmalidir.

  Biyometrik Fotograf – 2 adet rötussuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarinda ve tüm yüz net görünmelidir.

  Seyahat Saglik Sigortasi - En az 30.000 Euro teminatli ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalidir.

  Seyahat Rezervasyonlari - Coral Travel Yurtdisi Departmanindan temin edeceginiz seyahat evraklari. Konaklama yapilacak otel ve uçak için yapilan rezervasyon bilgiler içermelidir.

  Muvafakatname Asli ve Fotokopisi - Resit olmayan çocuklar için hem anne hem de babadan noter onayli, son 6 ay içerisinde çikartilmis muvafakatname asli ve fotokopisi gerekmektedir. Bosanma durumunda velayet karari da ibraz edilmelidir.

  Ögrenci Belgesi - Kisinin ögrenim gördügü okuldan ögrenci belgesi asli gerekmektedir.

  Nüfus Kayit Örnegi Asli - Sponsor olacak 1.derece akrabanin nüfus kayit örneginde akrabalik derecesi belirtilmelidir.

  Ek Gelir Belgeleri - Tapu, Araç ruhsati, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diger gelirler sunulmalidir.

  Sponsor Dilekçe - Basvuru sahiplerinin destekleneceklerine dair islak imzali, okunakli, gidis dönüs tarihleri ve garanti ibaresinin yer aldigi bir dilekçe.

  Masraflari karsilayacak sponsor kisi meslek grubuna göre kendi gelir evraklarini eksiksiz ibraz etmelidir.

   

  ●    Nüfus Idaresinden Vukuatli Nüfus kayit örnegi (anne, baba, es, çocuk) herkes görünmelidir.

    Vizesine basvurdugumuz tüm misafirlerimiz vekâletname vermek zorundadir. Vekâletnameyi satis danismaninizdan isteyiniz.
  ​●    Esler birbirine sponsor olduklarinda mutlaka evlilik cüzdani fotokopisi konulmalidir.

  ●    Ankara’ya yapilan vize basvurularinda ek form doldurulmalidir. (Formlar bölümünde bulabilirsiniz)

  ●    Pasaportlarin "gümrük ve döviz islemleri" sayfalarina vize uygulanamamaktadir.

  ●    Konsolosluklar, eksiksiz evrak teslimi yapilsa bile misafiri sahsen görmek isteyebilirler. Böyle bir durumda randevu bilginiz acentemiz tarafindan size iletilecektir.
  ●    Pasaportunuz yenilenmis ve eski pasaportunuzda ilgili konsolosluga ait vize mevcut ise eski pasaportunuzu da belgeler ile birlikte vermeniz yararli olacaktir.
  ●    Vize alimi konusunda sirketimizin hiçbir sorumlulugu yoktur. Seyahat acentesi müsteri ve konsolosluk arasinda sadece aracidir.
  ●    Ev adresi, cep telefonu, mail adresini A4 kâgitta evrak listesinin içerisine konulmasini rica ederiz.

   

  Italya Konsoloslugu Yetki Alanlari

   

  • Ankara Büyükelçiligi Yetki Alani

  Ankara, Bolu, Çankiri, Eskisehir, Kirikkale, Kirsehir

  • Gaziantep Basvuru Merkezi Yetki Alani

  Adiyaman, Agri, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakir, Elazig, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Kahramanmaras, Kilis, Malatya, Mardin, Mus, Osmaniye, Siirt, Sanliurfa, Sirnak, Tunceli, Van

  • Izmir Konsoloslugu Yetki Alani

  Adana, Afyon, Aksaray, Antalya, Aydin, Balikesir, Burdur, Denizli, Isparta, Izmir, Karaman, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Mugla, Nevsehir, Nigde, Usak

  • Istanbul Italya Baskonsoloslugu Yetki Bölgesi

  Amasya, Ardahan, Artvin, Bartin, Bayburt, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Düzce, Edirne, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüshane, Igdir, Istanbul, Karabük, Kars, Kastamonu, Kocaeli, Kirklareli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdag, Trabzon, Tokat, Yalova, Yozgat, Zonguldak.

  4.BÖLGE BİLGİLERİ

  Bölge Bilgileri

   

  Italya

  Dil: Italyanca

  Para Birimi: Euro

  Saat Farki: -1

  Elektrik Voltaji: 220 V

  Genel: Italyan Cumhuriyeti, Güney Avrupa'da, Italya Yarimadasi üzerinde yer almaktadir. Akdeniz'in en büyük iki adasi Sicilya ve Sardinya da Italyan topraklaridir. Kuzeyde Alpler bölgesinde Fransa, Isviçre, Avusturya ve Slovenya'yla kara siniri vardir. Vatikan ve San Marino da Italya'nin yarimadadaki topraklari içinde yer alan Anklav ülkelerdir. Etrüskler ve Antik Romalilarin Italya topraklarini kendilerine yurt edinmelerinin yani sira, Rönesans hareketi de Italya'nin Toskana bölgesinde dogmus ve tüm Avrupa'ya buradan yayilmistir. Italya'nin baskenti Roma, yüzyillar boyunca Bati uygarliginin merkezi olmus, mimaride barok üslûbunun dogusuna taniklik etmis ve eskiden beri Katolik Kilisesi'nin merkezidir. Ülkede genel olarak Akdeniz iklimi görülse de Kuzey ve iç kesimlerde karasal iklim de görülmektedir. Kis aylari boyunca yüksek yerler soguk, yagisli ve çogu zaman da karli olur. Kiyi kesimlerinde ise iliman kislar ile ilik ve yagisiz yazlar geçirilir.

  Baskent: Roma

  Telefon Kodu: +39

  Konsolosluk: +39 2 551 3370

  Vergiler: %22 Vergi uygulamasi bulunuyor. Belirli miktarin üzerindeki alisverisler için vergi iadesi alinabiliyor.

  Bahsis: Restoranlarda ve kafelerde genellikle ücretin % 5´i kadar bir servis bedeli hesaba dahil edilmesine ragmen yine de bahsis bekleniyor.

  Milano

  Kuzey Italya'da bulunan Lombardiya bölgesinde bulunan sehir, Italya'nin ikinci büyük nüfuslu komünüdür. Otomotiv ve moda sektörü sehrin en önemli gelir kaynagidir. Milano'nun genel olarak, bazi kara iklimi nitelikleri de olan, nemli subtropik iklimi bulunmaktadir. Diger önemli kuzey Italya ova sehirleri gibi, Milano'da da sicak, nemli ve çok bunaltici yazlar ile soguk ve yagisli kislar ortaya çikar. Sehir merkezindeki ortalama isi Ocak ayinda 3 °C (Ocak minimumu −2 °C) ve Temmuz ayinda 25 °C (maksimum 30 °C) olur.

  Mutlaka Görün Duomo Katedrali Como Gölü

  La Scale Tiyatro Müzesi Leonardo da Vinci Meydani Quadrilatero d’Oro

  Galleria Vittorio Emmanuele II

  Mutlaka Deneyin

  Risotto alla Milanese

   

  Cotoletta alla Milanese La Cantina di Manuela Venedik

  Venedik kuzeydogu Italya'da birbirinden kanallarla ayrilmis ve köprülerle baglanan 118 adanin üzerine kuruludur. Venedik,

  Veneto bölgesinin baskentidir. Sehir, kiyi seridi boyunca uzanan Venetian Lagoon batakliginda, Po ve Piave nehirlerinin deltalari arasina kuruludur. Venedik dogal güzelligi, mimarisi ve sanat eserleri ile ün yapmistir. Bu sehir bütünüyle, deniz kulagi da dahil Dünya Miraslari listesindedir. Venedik ismi, milattan önce 10. yüzyilda burada yasayan Veneti insanlarinan gelmektedir. Venedik "La Dominante", "Serenissima", "Adriyatigin Kraliçesi", "Sular Sehri", "Maskelerin Sehri", "Köprülerin Sehri", "Yüzen Sehir", ve "Kanallar Sehri" olarak bilinir. Luigi Barzini The New York Times Gazetesi'nde Venedik'i "kuskusuz bir insan tarafindan yapilan en güzel sehir" ayrica Times Online Gazetesi de "Avrupa'nin en romantik sehri" olarak tanimlamislardir. 7. yüzyil ile 18. yüzyil arasinda 1100 yila yakin süre bagimsiz bir kent devleti olmustur. Venedik Cumhuriyeti denizlerdeki en önemli kuvvet oldugu kadar 13. yüzyildan 17. yüzyilin sonlarina kadar sanatin ve ticaretin merkezi olmustur. 1797 yilinda Napolyon tarafindan isgal edilip Avusturya’ya baglanmistir. 1866 yilinda ise ilk defa Italya'nin bir parçasi haline gelmistir.

  Mutlaka Görün

  Türk Hani (Fondaco dei Turchi) Rialto Köprüsü

  Rezzonico Sarayi San Marco Meydani San Marco Bazilikasi Dükler Sarayi

  San Zaccaria Burano Adasi Murano Adasi Torcello Adasi

  Santa Maria Della Salute Bazilikasi Ca’d’ORo (Santa Sofia Sarayi) Mutlaka Deneyin

  Asiago

  Baccala Mantecato Bigoi in Salsa Carpaccio

  Cicchetti

  Fritelle Alla Veneziane

  Grappa

  Moleche

  Pasta e Fagioli

  Pincia

  Risi e Bisi

  Risotto

  Sardee in Saor Tramezzino Floransa

  Kuzey Italya'daki Toskana Bölgesi'nin baskentidir ve kendi ismini tasiyan ilin merkezidir. Kisa bir dönem, Italya Kralligi'na da

  baskentlik yapmistir. Sehir, içinden geçen Arno Nehri çevresinde kurulmustur. Italyan Rönesansinin dogum yeri olarak bilinen Floransa, kültürü ve mimarisiyle dünyaca ünlü bir turizm kentidir. Dante Alighieri, Leonardo da Vinci ve Michelangelo bu tarihi sehirde yetismis dünyaca ünlü sanatçilardir. MÖ 59 yilinda Julius Sezar, ordudan emekliye ayrilmis askerlere Arno Nehri vadisindeki verimli topraklari vererek Floransa'nin kurulmasina ön ayak olmustur. 12 ve 16. Yüzyillar arasinda bagimsiz bir cumhuriyet olan bölge, kisa bir dönem Toskana Büyük Dükaligi’na baskentlik de yapmistir. Floransa Iliman okyanusal iklime

   

  sahiptir. Yazlar sicak ve yagisli, kislar serin ve yagisli geçer. Deniz kenarinda olmamasi nedeniyle yaz sicakligi biraz daha yüksektir.

  Mutlaka Görün

  Duomo Katedrali (Santa Maria del Fiore) Giotto Çan Kulesi

  Vaftizhane

  Duomo Katedrali Müzesi Piazza della Signoria Uffizi Müzesi

  Palazzo Vecchio Bargello Müzesi Bilim Tarihi Müzesi Accademia Müzesi Vecchio Köprüsü

  Mercato del Porcellino Santa Croce Kilisesi Pitti Sarayi

  Boboli Bahçeleri Gucci Müzesi Mutlaka Deneyin

  Schiacciata Fiorentina Toscana Saraplari Cantuccini

  Panzanella Zuppa di Fagioli Pizza

  Pici Pasta

  Roma

  Roma, Italya'nin, Lazio bölgesinin ve ayni zamanda Roma ilinin baskentidir. Roma hem sehir hem de özel komün statüsü tasir. Tiber ve Aniane nehirleri arasinda ve 7 tepe üzerinde kuruludur. Katoliklerin ruhani lideri Papa'nin yasadigi bagimsiz devlet Vatikan da sehir sinirlari içinde yer almaktadir. Bal renkli çesmelerin sehri ya da Augustus tarafindan yaratilan mermerler sehri olarak adlandirilan sehir, efsanelere göre MÖ. 753 yilinda Romulus (Romolo) tarafindan kurulmustur. 2800 yillik sehir, sirasiyla ve resmi adlariyla; eski Roma'nin yani Bizans'in, Roma Kralligi'nin, Roma Cumhuriyeti'nin, Roma Imparatorlugu'nun, Papalik Yönetiminin, Italya Kralligi'nin ve Italya Cumhuriyeti'nin merkezi ya da baskenti olmustur. Roma'da Akdeniz iklimi görülmektedir. Sicak ve kuru yazlar ve serin-iliman, yagisli kislar vardir.

  Mutlaka Görün Roma Forumu Vatikan Kolezyum Palatino Tepesi Pantheon Navona Meydani

  Ispanyol Merdivenleri Trastevere Bölgesi Trevi Çesmesi Venedik Meydani Popolo Meydani Kutsal Melek Kalesi

   

  Santa Maria Maggiore Kilisesi

  Aventine Tepesi

  Aziz Giovanni Bazilikasi Bocce Della Veritia Capitol Tepesi

  Caracalla Banyolari Cestius Piramidi Circus Maximus

  Largo del Torre Argentina Piazza della Repubblica Mutlaka Deneyin Carbonara

  Tripe Pizza Maritozzo Supplì

  Fried Artichokes Saltimbocca Gelato

  Napoli

  Italya'nin nüfus itibariyla, Roma ve Milano'dan sonra üçüncü büyük sehridir. Sehir tarih, sanat, kültür, mimari, müzik ve astronomi yönlerinden Italya'da hayati rol oynamaktadir. Italya tarihinde 2.800 yillik geçmisi ve (1285 - 1816 döneminde özerk bir devlet olan) Napoli Kralligi baskentligi yapmasi nedeniyle çok büyük öneme sahiptir. 720 hektarlik eski tarihsel sehir merkezi UNESCO Dünya Miraslari listesinde bulunmaktadir.

  Mutlaka Görün Garibaldi Meydani Via Toledo

  Pompei

  Centro Storico Castel Nuovo Piazza Mercato Mutlaka Deneyin Margarita Pizza Limoncello Nochuela

  Baba Napoletano

  ELEGANT İTALYA TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  KLASİK İTALYA TURU

  KLASİK İTALYA TURU

  7 GECE 8 GÜN

  11.12.2023

  449,00 EUR

  MEGA İTALYA TURU

  MEGA İTALYA TURU

  7 GECE 8 GÜN

  16.12.2023

  649,00 EUR

  BÜYÜK İTALYA TURU

  BÜYÜK İTALYA TURU

  7 Gece 8 Gün

  10.12.2023

  449,00 EUR

  AVRUPA MASALI TURU

  AVRUPA MASALI TURU

  7 GECE 8 GÜN

  11.12.2023

  499,00 EUR

  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ TURU

  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ TURU

  3 Gece 4 Gün

  14.12.2023

  549,00 EUR

  Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

  © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.