EKO GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU

 • EKO GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU
 • EKO GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU
 • EKO GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU
 • EKO GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU
 • EKO GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU
 • EKO GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU
 • EKO GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU
 • EKO GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU
 • EKO GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU

GÜNEYDOĞU’YU LEZZETLERİ VE KÜLTÜRÜ İLE KEŞFETME VAKTİ…

GAZİANTEP, ADIYAMAN, DİYARBAKIR, MARDİN, ŞANLIURFA,
DİLLERE DESTAN NEMRUT DAĞI’NDA GÜN BATIMINI İZLEME KEYFİ
HALFETİ’DE TEKNE TURU 
GASTRONOMİ BÖLGESİ GÜNEYDOĞU ANADOLU’NUN YÖRESEL LEZZETLERİ

1. Gün: ANKARA - ADIYAMAN

Akşam saat 18:00'da Kızılay Gama İş Merkezi önü buluşma ve Adıyaman’a hareket ediyoruz. Keyifli yolculuğumuzun ardından sabah gün doğumu seyri içi Adıyaman'da oluyoruz. 

2. Gün: ADIYAMAN - NEMRUT - DİYARBAKIR

Gerekli molalarımız ile birlikte sabah saatlerinde Adıyaman’a varıyor ve Kahvaltı için serbest zaman veriyoruz. Ardından Kahta'ya hareket ediyoruz. Özel servislerimiz ile UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde yer alan Nemrut Dağı'na çıkıyoruz.Muhteşem görüntüsüyle Güneş’in doğuşunu izledikten sonra, Eşsiz doğa manzarası eşliğinde ünlü Kommagene Kralı'nın Nemrut Dağı zirvesine yaptırdığı Tümülüs ve devasa heykelleri gördükten sonra sırası ile Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsü’nü geziyor, sonrasında Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Atatürk Barajı Havzası üzerine kurulu Nissibi Köprüsü'nden geçerek Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Diyarbakır’a varışımız sonrasında Şehir turumuzda Diyarbakır Surları, Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, tarihi Hasanpaşa Hanı, Dört Ayaklı Minare göreceğimiz yerler arasında . Gezi bitiminde konaklama ve akşam yemeği Diyarbakır’da otelimizde.

 

3. Gün: HASANKEYF – MİDYAT - MARDİN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Ilusu Barajı ile sular altında kalmakta olan Hasankeyf'e hareket ediyoruz.Gezimize panoramik olarak Mağara Evleri , Zeynel Bey Türbesi , Hasankeyf Tarihi Köprüsü, Dicle Nehri , Kale (aşağıdan görülecektir) görerek sıradaki durağumuz olan Midyat’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Midyat Konuk Evi ziyareti sonrası telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği gümüşçüler çarşısında alış-veriş molası  verip, Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin gezimizde ; İlk olarak Deyr-ul Zaferan Manastırı'nı (Mor Hananyo) ziyaret ediyoruz. Ardından İpek Yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran Mardin merkeze geçiyoruz. Mardin merkezde Ulu Cami ve Kasımiye Medresesi ziyaretleri sonrası Eski Mardin sokaklarında ( Abbaraları görerek ) yürüyüş ve fotoğraf çekimi molası veriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mardin’deki Otelimizde.
 

4. Gün: GÖBEKLİTEPE – BALIKLIGÖL - HARRAN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Şanlıurfa’ya doğru hareket ve Milattan önce 10000 yılına uzanan tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak bilinen Unesco Kültür Miras listesinde yer alan Göbeklitepe'yi görüyoruz. Sonrasında Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı ziyareti sonrası Harran’a hareket ediyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehri'nin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye'de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski camilerden biri olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu'da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Harran ziyaretimiz sonrasında konaklama ve akşam yemeği Şanlıurda’daki Otelimizde.

5. Gün: HALFETİ – GAZİANTEP - ANKARA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Halfeti’ye hareket ediyoruz. Birecik Baraj Gölünde çıkacağımız tekne turumuzda panoramik olarak Kızlar Mağarası, Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyü'nü görüyoruz Tekne turumuz sonrasında Gaziantep’e hareket ediyoruz. İlk olarak Dünya’nın en önemli mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Gaziantep Kalesi'ne hareket ediyoruz. Gaziantep Kalesi'ni panoramik olarak görüp, sonrasında Tarihi Tahmis Kahvecisinde vereceğimiz kısa bir mola sonrasında Bakırcılar Çarşı içerisinde ilerleyerek gezimize devam ediyoruz. Sonrasında Almacı Pazarında alışveriş için rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte toplanıyor ve Ankara’ya hareket ediyoruz. Pazartesi Sabah 06.00 Ankara’ya varış. 

Keyifli Bir gezinin Ardından Bir Başka İzci Turizm Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşma.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Araç İle Ulaşım
 • Araç İçi İkramlar
 • 3 Gece Konaklama (Diyarbakır-Mardin-Şanlıurfa)
 • Sabah Kahvaltısı (3) – Akşam Yemeği (2)
 • NEMRUT DAĞI TRANSFER ÜCRETİ
 • Seyahat Sigorta Paketi
 • Profesyonel Rehberlik ve Refakat HizmetleriKonaklama Vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Şahsi Harcamalar
 • 1. Gün Kahvaltı
 • Öğle Yemekleri
 • Urfa Yemekli Sıra Gecesi
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Halfeti Tekne Turu
 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  Rezervasyon için 500 TL kapora bedeli ödemesi yap, kalan bedeli tatilde öde!   

  2.İptal Şartları

  *Son 15 güne kadar koşulsuz iptal hakkı! 

  3.Vize Bilgileri

  EKO GÜNEYDOĞU ANADOLU GAP TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

  © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.