BALTIK İNCİLERİ TURU 7 GECE 8 GÜN

 • BALTIK İNCİLERİ TURU 7 GECE 8 GÜN
 • BALTIK İNCİLERİ TURU 7 GECE 8 GÜN
 • BALTIK İNCİLERİ TURU 7 GECE 8 GÜN
 • BALTIK İNCİLERİ TURU 7 GECE 8 GÜN
 • BALTIK İNCİLERİ TURU 7 GECE 8 GÜN
 • BALTIK İNCİLERİ TURU 7 GECE 8 GÜN

THY TARİFELİ SEFERLERİ İLE
VILNIUS GİDİŞ - TALLINN DÖNÜŞ

KAYIT ESNASINDA 8 EKSTRA TUR %25 İNDİRİMLİ
475 € YERİNE 355 €

TRAKAI TURU 50 €, MINSK TURU 80 €
HILL OF CROSSES (HAÇ TEPESİ) TURU 25 €

RUNDALE SARAYI TURU 60 €, JURMALA TURU 45 €
GAUJA ULUSAL PARKI VE SIGULDA KALESİ TURU 50 €

ROCCA AL MARE TURU 35 €, HELSİNKİ TURU 130 €

1. Gün: İSTANBUL – VILNIUS
Siz değerli misafirlerimiz İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş Terminali İzci Turizm kontuarı önünde saat 06.40’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1409 sefer sayılı uçuşu ile 08.40’da Vilnius’a hareket.Yerel saat ile 11.20’de varış.Varışımızın ardından Vilnius şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. 11 Mart 1990 yılında Sovyet’lerden bağımsızlığını kazanan ilk ülke onurunu taşıyan Litvanya’lıların soyu MÖ 2500 yıllarında bu bölgeye yerleşen Batlık halklarından gelmektedir. 13. yüzyılda Litvanya Grandüklüğü kurulmasından sonra hristiyanlığı kabul etmiş, kral Jogoila Lehistan (Osmanlı Polonya’lılara Leh derdi) kraliçesi ile evlenmesi ile iki ülke kader birliğine başlamış, 1569 yılında tek bir ülkeye sonrasında 17. yüzyılın en büyük İmparatorluğuna dönüşmüş; UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde olan Vilnius şehirde görülecek yerler arasında; St. Peter ve Paul Kilisesi, Katedral Meydanı ve Vilnius Katedrali, Katedral Meydanı ve şehir surları göreceğimiz yerler arasındadır.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Trakai Turu’na katılabilirler.Trakai Litvanya’nın Güneybatısında başkent Vilnius’a 28 km uzaklıkta 38 Bin nüfuslu tarihi ve turistik bir şehirdir. Şehir Peninsula Bölgesinde Lukos (Bernardinu), Totoriškiu, Galves, Akmenos, Gilušio adlarındaki göllerle çevrilidir. Bölgede ise küçük büyük 200 göl bulunmaktadır. Trakai şehrinde mimari, tarihi ve kültürel anıtlar bulunmaktadır. Trakai kalesi Litvanya’nın en bilinen kalesidir. Kale 20 YY’da onarım geçirmiştir. Kalede tarihi filmler olduğu gibi günümüzda diğer turistik tanıtım filmleri de çekilmektedir. 1962 yılından beri de kale içinde bir müze bulunmaktadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Trakai Turu : 50 Euro
2. Gün: VILNIUS
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Minsk Turu’na katılabilirler. Kutsal Ruh Katedrali, St. Peter ve Paul kilisesi, Troitskoye, Bağımsızlık Meydanı, Hükümet Binası, Krasny Roman Katolik Kilisesi ve İkinci Dünya Savaşı Kahramanları anısına yapılmış olan Zafer Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır.Tur sonrası Vilnius otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
Minsk Turu : 80 Euro
Minsk şehir turuna katılacak misafirlerimizin kara sınırı giriş-çıkışı yapılacağından dolayı çok girişli (multiple) Schengen vizesine sahip olması gerekmektedir.
3. Gün: VILNIUS – RIGA (280 KM)
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması Riga’ya hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz rehberimiz alternatif olarak düzenleneceği Hill of Croses Turu’na katılabilirler. Haç tepesidir ve Haçları tepede bırakma uygulamasının kesin kökeni belirsizdir, bu hac bölsesini ziyaret ettikten sonra yolumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde yapacağımız bir diğer alternatif Rundale Sarayı turudur.Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Rundale Sarayı Turu’na katılabilirler. Rundale Sarayı, Letonya ve Avrupa'da ki Barok ve Rokoko Sanatı'nın en önemli eserlerinden biridir.  1736-1740 yılları arasında ünlü İtalyan mimar Rastrelli tarafından Courland Dükü, Ernst Jonann Biron'un yazlık sarayı olarak inşa edilmiştir. Turumuzun ardından yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sonra Riga’ya varıyoruz. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Hill of Crosses (Haç Tepesi) Turu : 25 Euro
Rundale Sarayı Turu : 60 Euro
4. Gün: RIGA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Riga panoramik şehir turu. Bu turumuzda görülecek yerler arasında; 14. yüzyıl yapısı Riga Kalesi 1330 yılında inşa edilmiş işgalci alman töton şövalyeleri isyan ettiklerinde kaleyi yıkmışlardır. 1491 yılında kale tekrar inşa edilmiş ve tamamlanması 1515 yılında son bulmuştur. İçinde iki müze ev ofis ve cumhurbaşkanı ikamet etmektedir. Riga’nın sembolüdür. St. Jacob's Kilisesi, Brotherhoods of the Blackheads Evi 1399'da Blackheads Kardeşler tarafından yaptırılan tek Rönesans binasıdır. İlginç hikayesi ile ünlü büyük ve küçük herkesin ilgisini çekmektedir. Guildhalls ile Kediler Evi, eski şehir duvarları, Dom Kilisesi, tiyatro ve Parlemento Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz için rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Gauja Ulusal Parkı ve Sigulda Kalesi Turu'na katılabilirsiniz. Gauja Ulusal Parkı Uluslararası Doğayı Koruma Derneği listesinde yer alan Parkı geziyoruz. Letonya’nın en büyük ulusal parkı olan bu doğayı gezdikten sonra Sigulda Kalesi için yola çıkıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Gauja Ulusal Parkı ve Sigulda kalesi Turu : 50 Euro
5. Gün: RIGA – TALLINN (300 KM)
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek Jurmala Turumuzu gerçekleştirilecektir. Bu turumuzda Baltık denizinin kenarında yer alan kumsalları bulunan, orman içinde ahşap evleriyle hayran kalacağınız sahil bölgesidir. Turumuzun ardından Tallinn’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üstünde bulunan Parnu sahil kasabasında mola veriyoruz. Parnu, Estonya'nın güneybatısında Parnu Nehri'nin Baltık Denizi'ne döküldüğü kıyıda bulunan yaklaşık 44 bin nüfuslu bir şehirdir. Hediyelik eşyalarınızı burda alabilirsiniz. Parnu, Estonya'nın yazlık başkenti olarak biliniyor. Uzun, beyaz kumlu, güzel bir kumsala sahip ve kaplıcaları ile de ünlüdür.  Molamızın ardından yola devam ediyoruz. Tallinn de vardıktan sonra otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.

Jurmala Turu : 45 Euro
6. Gün: TALLINN
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Tallinn panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tallinn, Estonya'nın başkenti ve ana liman kentidir.Ortaçağın en eski kentlerinden biridir. Tallinn şehir turunda eski şehir meydanı, Toonmpea Kalesi, Dome Katedrali ve Alexander Nevsky Katedrali görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turunun ardından dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Rocca Al Mare Turu'na katılabilirler. Burada sayısı az kalan açık hava müzelerden Rocca Al Mare’yi gezme imkânı bulacaksınız. Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Rocca Al Mare Turu : 35 Euro
7. Gün: TALLINN
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Helsinki Turu’na katılabilirler.Feribotla 2 saatlik yolculuğun ardından Helsinki’ye varıyoruz. Baltik Denizi, Bothnia Körfezi ve Finlandiya Körfezi ile çevrili olan Finlandiya Cumhuriyeti, Avrupa'nin en kuzeyinde Rusya ile İsveç arasında bulunan bir İskandinav ülkesidir. Avrupa'da Helsinki'den daha fazla doğaya ve denize yakın olan kent bulunmamaktadır. Helsinki doğa, deniz ve tarihin meydana getirdiği bir şehirdir. İlk olarak şehir turumuzda görülecek olan yerler arasında; Senato Meydani (Senaatintori) kentin resmi merkezidir. Lutheran Kilisesi, sert kaya içerisinde oyularak yapılmış olan kilise, Timo ve Tuomo Soumenlainen mimarları tarafından inşa edilmiştir. Finlandiya'nin tas devrinden günümüze gelen tarihine taniklik eden zengin bir koleksiyona sahip olan Finlandiya Ulusal Müzesi (Kansallismuseo),  Helsinki Olimpiyat Stadyum ve kentte çok sayıda bulunan müzeler panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından altı ada üzerinde inşa edilen Suomenlinna kalesine geçiyoruz. Suomenlinna kalesi, yerleşim alanı olarak kullanılan bir deniz hisarıdır. UNESCO Dünya Miraslarından biri olan hisar, bünyesinde barındırdığı lokalleri, doğal atmosferi ve piknik alanlarıyla Helsinki'nin görülmesi gereken başlıca yerlerindendir. Turumuzun ardından feribotla Tallinn’e geçiyoruz. Otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Helsinki Turu : 130 Euro 
8. Gün: TALLINN - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Türk havayollarının TK 1424 tarifeli seferi ile 12:40 da İstanbul’a hareket.16:00 ’da İstanbul’a varış ve İzci Turizm hizmetlerinin sonu.

TUR KODU : YDIŞIKT004

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları Tarıfelı Seferı İle İstanbul – Vılnıus / Tallınn – İstanbul Parkurunda Uçak Bileti
 • Havalimanı Vergileri (150 €)
 • Zorunlu Sigorta (15 €) (İptal Veya Değişiklikte İptal İadesi Yoktur)
 • 3* Ve 4* Otellerde 7 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Alan-Otel-Alan ve Şehirlerarası Transferler
 • Vilnius,Riga,Tallin Panoramik Şehir Turları
 • İzci Turizm Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen Vize Ücreti  ve Hizmet Bedeli (İsteğe Bağlı) (140 €) Minsk Şehir Turuna Katılacak Misafirlerimizin Kara Sınırı Giriş-Çıkışı Yapılacağından Dolayı Çok Girişli (Multiple) Schengen Vizesine Sahip Olması Gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)
 • 30.000 € Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası (15 €) (İsteğe Bağlı)
 • Programda Belirtilen Alternatif Turlar (İsteğe Bağlı)
 • Kişisel Harcamalar
 • Şofor Bahşişleri (Kişi Başı 5 €) (İsteğe Bağlı)
 • Muze Ve Oren Yerlerı Gırıslerı (İsteğe Bağlı)
 • İç Hat Bağlantı Ankara İzmir Ve Antalya 100 € / Diğer Şehirler 110€ / Kıbrıs 130 € Kişibaşı (İsteğe Bağlı)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Harbiye Cumhuriyet Cad. No:171 Önü (00:30)
 • İstanbul Yeni Havalimanı (06:40)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.Ek Bilgiler

- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.
- İzci Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
- Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden İzci Turizm sorumlu değildir. 
- Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. 
- Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İzci Turizm sorumlu tutulamaz. 
- İzci Turizm, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. 
- Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir. 
- İzci Turizm, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 
- Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. 
- Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. 
- Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. 
- Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından İzci Turizm sorumlu tutulamaz. 
- Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. 
- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. 
- Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 
- İzci Turizm konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde İzci Turizm dan tazminat hakkı yoktur. 
- Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından İzci Turizm kesinlikle sorumlu değildir. 
- Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır. 
- Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

BALTIK İNCİLERİ TURU 7 GECE 8 GÜN HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

MEGA İTALYA TURU

MEGA İTALYA TURU

7 GECE 8 GÜN

25.03.2023

649,00 EUR

BÜYÜK İSPANYA TURU

BÜYÜK İSPANYA TURU

7 Gece 8 Gün

25.03.2023

599,00 EUR

AVRUPA MASALI TURU

AVRUPA MASALI TURU

7 GECE 8 GÜN

27.03.2023

549,00 EUR

ELEGANT İSPANYA TURU

ELEGANT İSPANYA TURU

7 Gece 8 Gün

31.03.2023

699,00 EUR

PORTO & LİZBON TURU

PORTO & LİZBON TURU

06.04.2023

549,00 EUR

BANGKOK & PHUKET TURU

BANGKOK & PHUKET TURU

6 Gece 8 Gün

21.04.2023

1.397,00 USD

BANGKOK PHUKET PATTAYA TURU THY

BANGKOK PHUKET PATTAYA TURU THY

7 gece 8 gün

30.04.2023

1.449,00 EUR

KLASİK UZAKDOĞU TURU

KLASİK UZAKDOĞU TURU

11 Gece 12 Gün

22.09.2023

1.899,00 TL

ELEGANT İSPANYA ENDÜLÜS TURU

ELEGANT İSPANYA ENDÜLÜS TURU

7 Gece 8 Gün

17.04.2023

849,00 EUR

AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ TURU

AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ TURU

3 Gece 4 Gün

19.04.2023

749,00 EUR

Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları İZCİ Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm kategori bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İZCİ Turizm ve Seyahat Acenteliği sorumlu tutulamaz.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.